منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مستندی درباره رابطه SBF و CZ در دست ساخت است

مستندی درباره رابطه SBF و CZ در دست ساخت است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

درام FTX و وقایعی که منجر به نابودی صرافی ارز دیجیتال شد، در مستند جدیدی به تصویر می‌کشد که بر رابطه پر سر و صدای ساموئل بانکمن فرید «SBF» و بنیانگذار بایننس، چانگ‌پنگ ژائو «CZ»، یکی از سرسخت‌ترین منتقدان او متمرکز است.

همانطور که توسط هالیوود ریپورتر گزارش شده است، این تولید با همکاری سازمان خبری فورچون و کسب و کار تولید بدون فیلمنامه، ایده های غیرواقعی است. ایده های غیرواقعی توسط بازیگر آمریکایی مارک والبرگ به همراه استیون لوینسون و آرچی گیپس تاسیس شد.

آنچه مستند به همراه خواهد داشت

آلیسون شونتل، سردبیر Fortune در بیانیه‌ای گفت: این مستند رسمی به خوانندگان نگاهی مستقیم به کل داستان FTX خواهد داد. رابطه سخت بین SBF و CZ تا حدی در داستان ها و توییتر پخش شده است.

این مستند به این موضوع می‌پردازد که چگونه بنکمن-فرید، که در یک خانواده دانشگاهی معتبر با روابط سیاسی به دنیا آمد، و ژائو، که خانواده‌اش در ۱۲ سالگی از چین به کانادا مهاجرت کردند، به دو چهره تاثیرگذار در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شدند. و همچنین چگونگی تغییر رابطه آنها از متحد بودن به رقیب در طول حرفه خود.

در مراحل اولیه مشکلات FTX، بایننس به فکر خرید صرافی مشکل بود. با این حال، این شرکت پس از انجام تحقیقات خود و اطلاع از اینکه مقامات ایالات متحده در حال بررسی FTX، شرکت خواهرش Alameda Research و SBF هستند، در نهایت تصمیم به خرید نکرد.

از آن زمان، Bankman-Fried ژائو را متهم کرده است که تلاش‌های مستمری برای سرکوب او و شرکت‌هایش دنبال می‌کند. او این را در پستی در یک فروم substack در 12 ژانویه گفت و ادعا کرد که یک فروپاشی شدید، سریع و هدفمند که توسط مدیر عامل Binance ایجاد شد، آلامدا را ورشکست کرد.

طبق گفته Fortune، CZ و دیگر مدیران ارشد بایننس قبلاً متعهد شده اند که در این ابتکار عمل کنند. علاوه بر این، فورچون گزارش می‌دهد که رهبران FTX و دیگر شرکت‌های مهم ارزهای دیجیتال نیز موافقت کرده‌اند که شرکت کنند.

اتهامات SBF علیه CZ

اخیرا، بانکمن-فرید در پستی که در 12 ژانویه در Substack انجام داد، گفت که مدیر عامل بایننس مسئول یک فروپاشی شدید، سریع و هدفمند است که باعث ورشکستگی شرکت شده است.

SBF گفت، برای گفتن حقیقت، ژائو یکی از نیروهای محرک برای فروپاشی خیره کننده FTX بود. مدیر اجرایی بایننس، چانگپنگ ژائو، در توییتر اعلام کرد که این کسب و کار قصد دارد کل سرمایه گذاری خود را در توکن بومی FTX، FTT، در ابتدای نوامبر لغو کند.

سال قبل، این دو درگیر انتقاد عمومی از یکدیگر بودند توییتر. CZ از SBF به عنوان یک کلاهبردار یاد کرد و گفت که بایننس در جولای 2021 پس از ناراحتی بیشتر با Alameda/SBF، سود خود را در FTX فروخت.

نظری توسط مدیر عامل سابق FTX در واکنش به ادعای مدیر عامل Binance که گفته بود SBF به دلیل انصراف صرافی از بین رفته است، به صورت آنلاین ارسال شد.

هرگز مسابقه یا دعوا نبود. هیچکس برنده نشد سعی نکنید به دوستان خود بگویید که روی ما تمرکز کنند. روی خودت تمرکز کن باید تا الان یاد میگرفتی

چانگ پنگ ژائو