منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر عامل Silvergate پیش‌بینی می‌کند در کوتاه‌مدت مشکلات ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد

مدیر عامل Silvergate پیش‌بینی می‌کند در کوتاه‌مدت مشکلات ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سیلورگیت کپیتال، یک بانک متمرکز بر کریپتو، معتقد است که بازار نزولی که کل صنعت کریپتو را تحت تاثیر قرار می دهد، هنوز به پایان نرسیده است. علاوه بر این، مدیر عامل آنها احساس می کند که اثرات نامطلوب آن در سه ماهه آینده می تواند باشد، با این حال او نسبت به وام های رمزنگاری خوش بین است.

در طول سه ماهه آینده، صنعت کریپتو ممکن است همچنان چالش هایی را برای برخی صرافی ها و صندوق های ارز دیجیتال ایجاد کند. با این حال، در یک نقطه، همه چیز تمام خواهد شد، و سپس ما فقط منتظر کاتالیزور بعدی خواهیم بود.

آلن لین، مدیر عامل و بانکدار سابق TradeFi

با توجه به بازنشانی گسترده‌تر اقتصاد جهانی، سرمایه‌گذاران نباید کاهش قیمت فعلی را با کاهش‌های قبلی مقایسه کنند. دارایی های دیجیتال مطابق با روندهای کلان مانند افزایش نرخ ها و فشارهای تورمی کاهش یافته است.

علیرغم افزایش 33 درصدی در هفته گذشته، سهام سیلورگیت امسال 42 درصد از ارزش خود را از دست داده است. ETF تبدیل دیجیتال VanEck (DAPP) طی هفته گذشته 15 درصد افزایش یافته است در حالی که امسال 67 درصد کاهش یافته است. بازارهای جهانی سهام، به ویژه بازارهای سهام که ریسک بیشتری دارند، از افزایش نرخ ها و ترس از رکود آسیب دیده اند. شاخص کامپوزیت نزدک (Nasdaq Composite Index) نزدیک به 25 درصد از ارزش خود را در سال جاری از دست داده است.

بلند مدت مطلوب

با توجه به رکود کریپتو، تحلیلگران انتظار یک سه ماهه بد برای شرکت‌های مختلف ارزهای دیجیتال، از صرافی‌ها گرفته تا استخراج‌کنندگان، داشتند. با این حال، درآمد سیلورگیت در سه ماهه دوم انتظارات را نادیده گرفت.

سه ماهه دوم سال 2018 شاهد افزایش 34 درصدی نقل و انتقالات دلار آمریکا بود. همچنین، بر اساس گزارش شبکه صرافی سیلورگیت (SEN)، درآمد خالص سالانه 85 درصد افزایش یافته است.

Silvergate به آنچه در مورد آن اطلاعات بیشتری دارد پایبند بود و از FOMO اجتناب کرد. بنابراین، توانست از تله‌های بازار خرسی جلوگیری کند. لین گفت که آنها تلاش می کنند در خط خود بمانند و از مد فعلی پیروی نکنند. آنها روی کارهایی که به خوبی انجام می دهند و حل مشکلات برای مصرف کنندگان خود تمرکز می کنند.

طبق گفته Canaccord Genuity، مدیریت ریسک عامل مهمی در نتایج Silvergate بود. جو وافی، تحلیلگر تحقیقات سهام Canaccord در نامه ای به مشتریان، به یک عامل مهم اشاره کرد. علیرغم نوسانات قابل توجه در قیمت فعلی کریپتوها، یک برنامه مدیریت ریسک منجر به کاهش وام نشد.

با توجه به محرک های توسعه ای که شرکت استفاده می کند، وفی معتقد است که درآمد سیلورگیت سه برابر خواهد شد. هدف قیمت او 200 دلار است و سهام را به عنوان خرید رتبه بندی می کند. در روز جمعه، سهام این شرکت هر کدام 86.50 دلار به پایان رسید.

Silvergate برای پذیرش بیت کوین قرض گرفته شده است

شکست‌های اخیر سازمان‌های مالی مرتبط با رمزارزها، لین را متوقف نمی‌کند. او همچنان طرفدار پذیرش بیت کوین برای برنامه وام دهی آن است.

ما همچنان علاقه زیادی به وام دادن در برابر بیت کوین داریم. ما می‌خواهیم آن را افزایش دهیم زیرا فکر می‌کنیم این یکی از بهترین تامین‌های مالی است که تاکنون انجام داده‌ایم.

آلن لین

اخیراً، Silvergate از برنامه SEN Leverage خود برای ارائه وام مدت دار 205 میلیون دلاری MicroStrategy استفاده کرد. هدف این بود که به شرکت تحلیل تجاری اجازه خرید بیت کوین اضافی را بدهد.

به گفته لین، بحران اخیر کریپتوها یک تست استرس عالی برای Silvergate بود. این شرکت توانایی خود را در مقاومت در برابر نوسانات در مدل کسب و کار وام دهی خود ثابت کرد. او افزود که سیلورگیت پلتفرم وام دهی را برای درک اینکه با نوسانات همراه خواهد بود، توسعه داد.

به گفته لین، برخی از وام دهندگان در هنگام صدور مشتریان بدون وثیقه با مشکل مواجه شده اند. اما، Silvergate خواستار وثیقه بیش از حد است. در صورت بدتر شدن شرایط بازار، وام گیرندگان سه گزینه دارند. تعهدات بیشتری برای بیت کوین بدهید، کل پرداخت وام را کامل کنید یا اجازه دهید Silvergate تصمیم بگیرد که آیا مقداری از بیت کوین خود را بفروشد یا خیر.

راه اندازی Diem

Silvergate پروژه استیبل کوین، Diem را از Meta Platforms خریداری کرد. این پروژه برای اولین بار با نام Libra در ژوئن 2019 معرفی شد.

دارایی های به دست آمده از Diem مطمئناً پایه خوبی برای یک استیبل کوین برای تجارت الکترونیک فراهم می کند. علیرغم جزئیات اندک، وفی از Canaccord این را در نامه ای به سرمایه گذاران نوشت. ما نمی توانیم باور نکنیم که تقاضا از سوی ارائه دهندگان پرداخت و بازرگانان ممکن است در طول زمان قابل توجه باشد.

در طی تماس کنفرانس درآمد، Silvergate گفت که راه اندازی Stablecoin هنوز برای امسال برنامه ریزی شده است.