منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر عامل MicroStrategy، مایکل سیلر، در بحبوحه ضرر 1 میلیارد دلاری سقوط کرد

مدیر عامل MicroStrategy، مایکل سیلر، در بحبوحه ضرر 1 میلیارد دلاری سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مایکل سیلر، مدیر عامل MicroStrategy (MSTR)، یکی از علاقه مندان مشهور ارزهای دیجیتال است. گفته می شود که او کنترل عملیاتی MicroStrategy را به دیگران واگذار کرده است. در روز سه‌شنبه، MicroStrategy (MSTR) اعلام کرد که مایکل سیلر، موسس و مدیرعامل، سمت خود را به عنوان مدیرعامل ترک خواهد کرد.

در ادامه، سایلر موقعیت جدیدی را به عنوان رئیس اجرایی خواهد گرفت تا بر استراتژی بیت کوین شرکت تمرکز کند. رئیس MicroStrategy، Phong Le، جانشین Saylor به عنوان مدیر عامل خواهد شد. Saylor از زمان آغاز به کار خود در سال 1989، عنوان مدیر عامل را داشته است. MicroStrategy در سال 1998 عرضه شد.

مدیر عامل MicroStrategy در بحبوحه ضرر از سمت خود کناره گیری می کند

روز سه‌شنبه، MicroStrategy درآمدهای سه ماهه‌ای را اعلام کرد که کمتر از انتظارات وال استریت بود. درآمد 122.1 میلیون دلار در مقایسه با پیش بینی 126 میلیون دلار بود. طبق گزارش کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، ذخایر بیت کوین این شرکت منجر به زیان 918.1 میلیون دلاری شده است.

سهام MicroStrategy امسال 47.5 درصد کاهش یافته است، در حالی که ارزش بیت کوین بیش از 51 درصد کاهش یافته است. MicroStrategy گفت که Saylor روی «نوآوری و استراتژی شرکتی بلندمدت» و همچنین نظارت بر استراتژی کسب بیت‌کوین شرکت در بیانیه‌ای ادامه خواهد داد.

من معتقدم که تقسیم نقش‌های رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ما را قادر می‌سازد تا دو استراتژی شرکتی خود یعنی خرید و نگهداری بیت کوین و رشد تجارت نرم‌افزار تحلیلی سازمانی خود را بهتر دنبال کنیم. به‌عنوان رئیس اجرایی، می‌توانم بیشتر بر استراتژی کسب بیت‌کوین و ابتکارات مربوط به حمایت از بیت‌کوین تمرکز کنم، در حالی که Phong به‌عنوان مدیرعامل برای مدیریت کل عملیات شرکت اختیار خواهد شد.

مایکل سیلر

فونگ لی از ژوئیه 2020 رئیس Microstrategy بوده است. او همچنین از زمان پیوستن به MicroStrategy در سال 2015 نقش های اجرایی مختلف از جمله CFO و COO را بر عهده داشت. آقای Le با موفقیت رهبری کسب و کار نرم افزاری شرکت را بر عهده داشته و یکی از بهترین سال های عملیاتی و مالی را در تاریخ تجارت نرم افزار شرکت در سال 2021 ارائه کرده است.

او انتقال یک شرکت نرم‌افزاری به فضای ابری را با موفقیت هدایت کرد، رشد شرکت‌ها و تحلیل‌های جاسازی شده را تقویت کرد و اولین استراتژی کسب بیت‌کوین شرکت را اجرا کرد. او همچنین بر اجرای یک طرح پیشگام خرید بیت کوین برای این شرکت نظارت داشت.

در پایان سه ماهه دوم، دارایی های دیجیتال MicroStrategy (حدود 129699 بیت کوین) دارای ارزش حمل 1.988 میلیارد دلار بود. بر اساس بیانیه شرکت، از زمان خرید، زیان کاهش ارزش تجمعی 1.989 میلیارد دلار بوده است. همچنین نشان‌دهنده مقدار متوسط ​​به ازای هر بیت کوین در حدود 15326 دلار در انتشار است.

بر اساس اسناد SEC این شرکت، بیت کوین MicroStrategy دارای قیمت اصلی 3.977 میلیارد دلار و ارزش بازار 2.451 میلیارد دلار بود. بر اساس این اسناد، ارزش شامل هزینه متوسط ​​هر بیت کوین حدود 30664 دلار و قیمت بازار هر بیت کوین 18895.02 دلار است.

هزینه های کاهش ارزش، ارزش فعلی سرمایه گذاری بیت کوین شرکت را منعکس نمی کند. با این حال، آن‌ها شواهد تازه‌ای ارائه می‌کنند که نشان می‌دهد بازار کریپتو چقدر برای بزرگترین دارنده شرکت شناخته شده بیت کوین سخت بوده است.

از بعدازظهر سه‌شنبه، بیت‌کوین 23 درصد از پایین‌ترین قیمت 17708 دلاری خود در 17 ژوئن بهبود یافته است و اکنون 51 درصد کمتر از سال گذشته است. با این حال، 42 درصد کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در نوامبر 2021 است.

مبلغ زیان برای واحد تجاری؛ زنده خواهد ماند؟

از نظر فنی، MicroStrategy ممکن است در تجارت فروش نرم افزار سازمانی و خدمات مبتنی بر ابر باشد. با این حال، سایلر معتقد است که این شرکت در فهرست عمومی به عنوان اولین و تنها صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین در ایالات متحده دو برابر می شود.

MicroStrategy از زمان آغاز به کار خود در سه ماهه سوم سال 2020، 4 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. برای انجام آن، MicroStrategy بدهی شرکتی، اوراق قرضه قابل تبدیل و سهام منتشر کرد و با برخی از بیت کوین خود وام گرفت.

پس از این خبر، سهام MicroStrategy در معاملات پس از ساعت کاری تغییر چندانی نداشت. سهام در ماه گذشته بیش از 60 درصد افزایش یافته است در حالی که سال گذشته بیش از 50 درصد کاهش یافته است.

عدم شفافیت در مورد اینکه چه کسی مالک چه چیزی است و چگونه آن را مدیریت می کند مشکل ساز است. در مورد این شرکت، هیچ پاسخی وجود ندارد: آیا شما در مورد سایر دارایی های آن صحبت می کنید یا موقعیت بیت کوین آن. اگر ارزش بیت کوین تحت اصول پذیرفته شده حسابداری (GAAP) کاهش یابد، MicroStrategy باید قیمتی را که برای بیت کوین پرداخت کرده است، به عنوان ضرر ثبت کند.

بین ماه مه و 14 جولای، سرمایه گذاران سهام MSTR را با نرخ فزاینده ای کوتاه کرده اند، به طوری که تعداد سهام MSTR کوتاه شده 1.19 میلیون سهم از 2.4 به 3.6 میلیون سهم و ارزش واقعی بیش از 1 میلیارد دلار در شرط بندی های کوتاه بر اساس داده های مالی افزایش یافته است.

از زمان اصلاح قیمت بیت کوین در سال 2018، سهام MicroStrategy تحت فشار زیادی قرار گرفته است. علیرغم اینکه شرط‌بندی بیت‌کوین مایکل سیلر توسط حامیان رمزارز پشتیبانی می‌شود، بسیاری از کارشناسان ارزهای دیجیتال معتقدند که این ایده ضعیفی برای یک کسب‌وکار در فهرست عمومی است.

بر اساس تحلیل بازار، تنها در 30 روز گذشته، 1.2 میلیون سهم بیشتر از هر دوره قبلی در تاریخ کوتاه شده است. در همین حال، به نظر می‌رسد که مایکل سیلور کاملاً تحت تأثیر این خبر قرار نگرفته است و تقریباً به همان روش معمول توییت می‌کند. او مرتباً بیت کوین را در حساب توییتر خود که بیش از 2.5 میلیون دنبال کننده دارد، تمجید می کند.