منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر عامل FTX، “من لعنتی، و باید بهتر انجام می دادم”

مدیر عامل FTX، “من لعنتی، و باید بهتر انجام می دادم”

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

عدم اطمینان در فضای کریپتو همچنان افزایش یافت زیرا مدیرعامل FTX، Sam Bankman-Fried (SBF) و مدیر عامل Binance، Changpeng Zhao (CZ) در توییتر رد و بدل کردند. فرارها منجر به افزایش عدم اطمینان در سراسر فضای رمزنگاری شد و به چندین ارز دیجیتال آسیب رساند. پیش از این، پس از شایعاتی مبنی بر مشکلات نقدینگی پلتفرم مبادلات رمزنگاری SBF، بازار ضربه خورد و FTT، توکن دیجیتال بومی FTX، بیشترین ضربه را خورد و نزدیک به 75 درصد از ارزش خود را از دست داد و در حال حاضر حدود 3 دلار معامله می شود.

دقایقی پیش، سام بنکمن-فرید پس از یک سکوت طولانی در توییتر آمد و به کاربران FTX.com در مورد وضعیت فعلی و همچنین توضیح وقایع منجر به آشفتگی اشاره کرد. به گفته مدیر عامل، او زمان بزرگی را به هم ریخته و مسئولیت کامل این آشفتگی را بر عهده می گیرد.

با توجه به توییت خود، SBF اشاره کرد که دو اشتباه بزرگ مرتکب شده است که شرکت تجاری را به جایی که در حال حاضر است هدایت کرده است. همانطور که او اشاره می کند، اولین باری که او این کار را به هم زد زمانی بود که برچسب گذاری داخلی ضعیف حساب های مرتبط با بانک وجود داشت که باعث شد او به طور قابل توجهی از حاشیه سود کاربران بی بهره باشد. Sam Bankman-Fried، قاطعانه اظهار داشت که فکر می کند حاشیه کاربر بسیار کمتر است.

به گفته وی، او فکر می کرد که اهرم 0 برابر است در حالی که نقدینگی USD آماده تحویل 24 برابر میانگین برداشت روزانه است. با این حال، در واقعیت، اهرم 1.7 برابر بود در حالی که وضعیت نقدینگی 0.8 برابر از برداشت‌های یکشنبه بود. روز یکشنبه، پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال شاهد حجم بی‌سابقه‌ای برداشت به میزان 5 میلیارد دلار بود. بر اساس گزارش SBF، بیشترین حجم برداشت با حاشیه بزرگ بود.

با وجود بحران فعلی، مدیر عامل FTX در حال حاضر معتقد است که این وضعیت فقط بر کاربران FTX International تأثیر می گذارد و همه مشاغل مستقر در ایالات متحده دست نخورده و خوب هستند.

در توییت اخیر خود، مدیر عامل FTX ابراز تاسف می کند که باعث شد کاربران FTX.com برای بار دوم با برقراری ارتباط صحیح ناامید شوند. علاوه بر این، او اشاره می‌کند که دست‌هایش بسته بود و نمی‌توانست در مورد وضعیت صحبت کند. او در توییت خود گفت: «باید بیشتر می‌گفتم، متاسفم».

مدیر عامل FTX: راه پیش رو چیست؟

چندین سرمایه گذار کریپتو در حالت ترس دائمی برای سرمایه گذاری های کریپتو خود هستند. Sam Bankman اشاره کرد که اولویت شماره یک او محافظت از کاربران FTX.com در حال حاضر است. او می گوید که تمام تلاش خود را برای “انجام درست توسط کاربران” انجام خواهد داد.

این توییت برای کاربران FTX.com که در حال حاضر درمانده هستند، اطمینان بخش است. علت بعدی اقدام این پلتفرم، افزایش نقدینگی است. اگرچه هیچ اطمینانی داده نشده است، مدیر عامل FTX می گوید که تمام تلاش خود را برای اجرای آن به کار خواهد گرفت.

اگرچه آینده نامشخص است، Sam Bankman تأیید می کند که سرنوشت کاربران، سرمایه گذاران و کارمندان به رویدادهایی بستگی دارد که در هفته های آینده اتفاق می افتد. او هیچ اطمینانی نمی دهد اما اشاره می کند که Alameda Research در حال پایان دادن به معاملات است و دیر یا زود، آنها در FTX معامله نمی کنند.