منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر عامل سابق بانک مرکزی چین توضیح می دهد که چرا چین نسبت به ارزهای دیجیتال محتاط است

مدیر عامل سابق بانک مرکزی چین توضیح می دهد که چرا چین نسبت به ارزهای دیجیتال محتاط است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

استاد امور مالی و اقتصاد در دانشکده ملی توسعه دانشگاه پکن و عضو سابق کمیته سیاست پولی بانک خلق چین، هوانگ ییپینگ، در بخشی از گزارشگر بلاک چین، کالین وو توضیح می دهد که چرا چین در مورد ارزهای دیجیتال محتاط است.

چین فکر نمی کند که رمزارزها ارزهای واقعی هستند

به گفته یپینگ، اتخاذ موضع در مورد ارزهای دیجیتال مستلزم بررسی دقیق چندین متغیر مختلف است. برای شروع، او می گوید که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین از نظر فنی ارز نیستند. بلکه به دلیل عدم وجود هر گونه ارزش بنیادی مرتبط با دارایی های دیجیتال، بیشتر قابل مقایسه با دارایی های دیجیتال هستند.

علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که حدود یک چهارم همه دارندگان حساب بیت کوین و تقریباً نیمی از کل فعالیت های معاملاتی مربوط به فعالیت های غیرقانونی است که او به عنوان یکی دیگر از موارد مورد علاقه ذکر کرد.

دوم، سطح توسعه زیرساخت‌های پولی و نظارتی یک کشور عامل اصلی در تعیین احساس قانون‌گذاران در مورد ارزهای دیجیتال و سایر اشکال دارایی‌های دیجیتال است.

به گفته ییپینگ، مهمترین دلیلی که چین تجارت ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است این است که دولت هنوز با مسائل اساسی در زمینه مبارزه با پولشویی مواجه است.

علاوه بر این، کشور تعدادی مقررات را در مورد حساب سرمایه خود حفظ می کند. اگر اجازه مبادله آزادانه دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال داده شود، بیشتر از مزایا، عوارض بیشتری به دنبال خواهد داشت.

در نهایت، او بر لزوم نگاه عمیق به الگوهای گسترده‌تر تأکید کرد. قبل از تصمیم گیری در مورد اجرای یا عدم اجرای چنین سیاستی، انجام تحقیقات عمیق برای تعیین اینکه آیا ممنوعیت ارزهای دیجیتال در درازمدت قابل اجرا است یا خیر، مهم است.

توکن‌سازی، دفتر کل توزیع‌شده، فناوری بلاک چین و سایر نوآوری‌های مشابه برخی از فناوری‌های دیجیتال جدید هستند که ظهور ارزهای دیجیتال امکان‌پذیر بوده و برای سیستم مالی سنتی مفید هستند.

به گفته این اقتصاددان، ممنوعیت طولانی مدت معاملات ارزهای دیجیتال و فعالیت‌های مرتبط با آن، خطر از دست دادن پیشرفت‌های قابل توجه در فضای دیجیتال را به همراه دارد و ممکن است ممنوعیت‌ها برای مدت طولانی مؤثر نباشند.

هیچ دستور العمل خوبی برای نحوه تنظیم ارزهای دیجیتال، به ویژه برای یک کشور در حال توسعه وجود ندارد، اما در نهایت ممکن است هنوز یک رویکرد موثر پیدا شود.

هوانگ ییپینگ

جدیدترین در مورد چین و ارزهای دیجیتال

برای مدت طولانی، چین روابط پر سر و صدایی با بخش ارزهای دیجیتال داشته است. این کشور آسیایی در مورد قوانین ارزهای دیجیتال که از ممنوعیت کامل تا بررسی ارزش بلاک چین متفاوت بوده است، نامطمئن بوده است. اخیراً، چندین دولت منطقه ای شروع به اعمال مالیات بر درآمد شدید از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم کرده اند.

طبق گزارشی که توسط کالین وو در 25 ژانویه نوشته شده است، تعدادی از نهنگ‌های ارز دیجیتال، ماینرها و سایر سرمایه‌گذاران اعلام کرده‌اند که تحت بازرسی مالیات بر درآمد شخصی توسط ادارات مالیات محلی مربوطه خود قرار گرفته‌اند که در اوایل سال 2022 آغاز شد. و هنوز منتظر نتایج آن هستند.

همانطور که در این گزارش آمده است، این نشان دهنده اعمال مالیات بر درآمد شخصی 20 درصدی بر درآمد سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و استخراج‌کنندگان متعدد بیت‌کوین (BTC) است، پس از اینکه بسیاری از صرافی‌های بزرگ محلی اطلاعات قابل‌توجهی در مورد برخی از فعالیت‌های نهنگ‌ها به نهنگ‌ها ارائه کردند. مسئولان مالیات.