منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر عامل بایننس خواستار انتقال وجوه از وزیر ایکس به بایننس شد

مدیر عامل بایننس خواستار انتقال وجوه از وزیر ایکس به بایننس شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هنگامی که بنیانگذاران صرافی‌های رمزنگاری توییت‌های غیرمنتظره‌ای منتشر کردند، کاربران توییتر حداقل تعجب کردند. مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، ضمن تاکید بر اینکه شرکتش می تواند صرافی رمزنگاری WazirX را تعطیل کند، از سرمایه گذاران نیز خواست که وجوه خود را از WazirX به Binance منتقل کنند.

ژائو در توییت خود اظهار داشت که «ما می‌توانیم کیف پول‌های WazirX را در سطح فناوری غیرفعال کنیم، اما نمی‌توانیم/نخواهیم این کار را انجام دهیم». او از این فرصت استفاده کرد و اشاره کرد که شرکتش به کاربران آسیبی نمی رساند. با این وجود، ژائو به کاربرانی که در WazirX وجوه دارند دستور داده است که آن را بایننس انتقال دهند.
حتی با وجود همه جنجال‌هایی که پیرامون WazirX وجود دارد، به نظر می‌رسد که برداشت‌ها و سپرده‌گذاری‌ها در صرافی ارز دیجیتال هنوز به خوبی کار می‌کنند. هر دو صرافی کریپتو مدعی هستند که به نفع کاربران خود عمل می کنند.

WazirX اخیراً با مشکلات زیادی روبرو شده است زیرا بازار برای آن نامطلوب است. تغییرات مداوم در مورد کریپتو در هند و کاهش هجوم سرمایه، آن را به وضعیت دشواری رسانده است.

بیشتر از آنچه در توییتر اتفاق افتاد

اختلاف Binance و WazirX زمانی آتش گرفت که در عصر جمعه، ژائو توییت کرد که «Binance یک پست وبلاگی منتشر کرد مبنی بر اینکه WazirX را «خرید» کرده است. این معامله هرگز تکمیل نشد.»

یکی از بنیانگذاران WazirX، Nischal Shetty و Zhao بر سر توییتر دعوا کردند در حالی که علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به دقت زیر نظر داشتند. شتی در یکی از توییت‌های خود اعلام کرد که بایننس صرافی ارز دیجیتال WazirX را خریداری کرده است.

با این حال، ژائو به این از طریق یک پاسخ داد توییت جایی که او اظهار داشت که شرکت او فقط به وزیرX خدمات کیف پول ارائه می دهد. وی همچنین اظهار داشت که دامنه WazirX به کنترل شرکت او منتقل شده است و آنها دسترسی به یک حساب خدمات وب آمازون را به اشتراک گذاشته اند.

جنجال بایننس و توییتر

با این حال، ژائو ادعا می کند که شرکت او کنترلی بر عملیاتی مانند ثبت نام کاربر، تجارت، شروع برداشت و داده های KYC ندارد. به گفته مدیرعامل بایننس، تیم موسس وزیر ایکس بر این موارد کنترل دارد و علیرغم درخواست‌های شرکت وی، هیچ‌کدام از این موارد منتقل نشده است. همانطور که توسط ژائو گزارش شده است، این معامله هرگز تکمیل نشد.

به این توییت مدیر عامل بایننس، شتی پاسخ داد و دریغ نکرد که بپرسد آیا بایننس آماده بستن معامله با خرید Zanmai Labs Private Limited است که شرکت مادر وزیرX است یا خیر. یکی از بنیانگذاران WazirX در توییتی نوشت:

مدیر عامل بایننس خواستار انتقال سرمایه از وزیر ایکس به بایننس 1 شد

ژائو وقتی گفت که مبادله اش با اداره اجرایی هند مطابقت دارد، نسبتاً مطمئن به نظر می رسید. WazirX بخشی از تحقیقات در حال انجام توسط اداره اجرای (ED) است. صرافی رمزارز ممکن است با یک مورد پولشویی از طریق دارایی های رمزنگاری مرتبط باشد یا نباشد.
با این حال، وزیر ایکس با ادعاهای مطرح شده توسط اداره اجرا موافق نیست. وزیر ایکس بیان کرد که آنها با ED همکاری کرده اند و به تمام سوالات و نگرانی های آنها به طور کامل و شفاف پاسخ داده اند.

در گذشته، بایننس نیز تحت چنین حملاتی قرار داشته است. در حالی که وزیر ایکس به صراحت اعلام کرد که با چنین اتهامات جدی مخالف است، آنها اشاره کردند که در حال ارزیابی یک برنامه اقدام بیشتر هستند.