منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر سابق Coinbase در میان 3 مورد متهم در اولین پرونده تجارت داخلی رمزنگاری آمریکا

مدیر سابق Coinbase در میان 3 مورد متهم در اولین پرونده تجارت داخلی رمزنگاری آمریکا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وضعیت کوین بیس هر روز که می گذرد بدتر می شود. طی چند ماه گذشته، این شرکت با چیزی جز فاجعه مواجه نبوده است. ایشان وحی، مدیر محصول سابق Coinbase (COIN) توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) به تجارت داخلی متهم شد. روز پنجشنبه، برادرش نیکیل وحی و سامیر رامانی به کلاهبرداری از طریق سیم و تجارت خودی متهم شدند.

پس از انبوهی از پرونده‌های کلاهبرداری بیت‌کوین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) سه نفر را به اتهام مشارکت در یک طرح بی‌سابقه انعام معاملات ارزهای دیجیتال متهم کرده است. این اتهامات ادعا می‌کند که این افراد قصد داشتند از دانش حساس Coinbase در مورد اینکه کدام ارزهای دیجیتال در مسیر قرار گرفتن در صرافی‌های Coinbase قرار دارند، بهره‌برداری کنند.

طبق بیانیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار که اقدام جداگانه خود را اعلام می کند، حداقل 9 دارایی «اوراق بهادار» بودند. این تعیین نشان می‌دهد که SEC رویکرد فراگیرتری را در قبال تنظیم توکن‌های کریپتو اتخاذ می‌کند. SEC به طور کلی سهام را تنظیم می کند، در حالی که CFTC مسئول تجارت ارز است.

مدیر سابق محصول کوین بیس متهم به تجارت داخلی است

در یک بیانیه مطبوعاتی، دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده از ناحیه جنوبی نیویورک، گفت این دومین موردی است که در آن وزارت دادگستری یک معامله گر داخلی ارزهای دیجیتال را متهم می کند. بر اساس این خبر، برخی از ارزهای رمزپایه معامله شده عبارتند از TRIBE، ALCX، XYO، GALA، ENS و POWR.

بر اساس انتشار خبری وزارت دادگستری، ایشان وحی ادعا می کند که اطلاعاتی در مورد حداقل 14 لیست مختلف Coinbase ارائه کرده است. متهم از کیف پول‌های اتریوم و حساب‌های صرافی مستعار به نام افراد دیگر برای به دست آوردن حداقل 25 سکه کریپتو به ارزش تقریباً 1.5 میلیون دلار استفاده کرده است (طبق گزارش SEC، این رقم نزدیک به 1.1 میلیون دلار است).

اتهامات وزارت دادگستری همچنین به یک توییت Cobie اشاره کرد که آدرس اتریوم را به توکن‌هایی به ارزش «صدها هزار دلار» که در یک پست فهرست دارایی Coinbase قبل از انتشار واقعی آن توسط صرافی خریداری شده بود، مرتبط می‌کرد.

بیانیه دادستان ایالات متحده همچنین می گوید که ایشان وحی قبل از انتصابش در بخش امنیتی کوین بیس تلاش کرد به هند فرار کند. اما به دلیل نفوذ نیروی انتظامی از خروج وی جلوگیری شد. ایشان وحی ماه هاست که در رادار مقامات بوده و روز پنجشنبه دستگیر شد.

زمانی که او برای اولین بار در دادگاه فدرال سیاتل حاضر شد، وثیقه یک میلیون دلاری برای ایشان وحی تعیین شد. همچنین از او خواسته شد که پاسپورت خود را تحویل دهد. علیرغم تلاش گزارش شده وی برای فرار، دادستان ها خواستار بازداشت وی نشدند. حضور بعدی او در دادگاه فدرال در 2 آگوست در منهتن خواهد بود.

امروز من اولین مورد تجارت داخلی را که شامل بازارهای ارزهای دیجیتال است، اعلام می کنم. هزینه های امروز یادآور این نکته است که Web3 یک منطقه عاری از قانون نیست. پیام ما با این اتهامات واضح است: کلاهبرداری کلاهبرداری است، کلاهبرداری است، چه در بلاک چین رخ دهد و چه در وال استریت. و منطقه جنوبی نیویورک همچنان در کشاندن کلاهبرداران به عدالت، هر کجا که آنها را پیدا کنیم، بی امان خواهد بود.

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده

نهاد ارز دیجیتال بابت معاملات داخلی هزینه ای دریافت نخواهد کرد. به گفته وزارت دادگستری، کوین بیس همچنین در حال بررسی اتهامات مربوط به معاملات داخلی بود. صرافی رمزارز از اقدامات وزارت دادگستری حمایت کرده است.

Coinbase ادعاهای استفاده نادرست از اطلاعات شرکت را بسیار جدی می‌گیرد، همانطور که تحقیقات سریع ما در مورد این موضوع نشان داد. باز هم، ما تحمل این نوع رفتار نادرست را نداریم و در صورت مشاهده تخلف، از اقدام علیه هیچ کارمندی دریغ نخواهیم کرد. ما از قدردانی وزارت دادگستری از کمک ما در پاسخگویی به این افراد قدردانی می کنیم.

بیانیه رسمی کوین بیس

SEC 9 ارز رمزنگاری شده را در مورد معاملات داخلی می نامد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از اولین مورد معاملاتی در روز پنجشنبه استفاده کرد تا 9 دارایی دیجیتال را به عنوان “اوراق بهادار” تعیین کند، در حالی که اقدامات اجرای مقررات رمزنگاری را از طریق استانداردها تشریح کرد.

SEC با بیان اینکه 9 ارز رمزنگاری شده لیست شده، اوراق بهادار هستند، حرکتی بسیار غیرعادی انجام داد. توکن های لیست شده عبارتند از AMP، RLY، DDX، XYO، RGT، LCX، POWR، DFX و KROM از Flexa.

در حالی که SEC در گذشته ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی کرده است، معمولاً این کار را از طریق اقدامات اجرایی یا تسویه حساب با ناشر انجام می داد. اما شکایت پنج‌شنبه جاری اولین باری است که SEC بسیاری از ارزهای دیجیتال را به‌عنوان اوراق بهادار معرفی می‌کند، بدون اینکه هزینه‌ای از صادرکننده یا صرافی که آنها را فهرست می‌کند، دریافت کند.

به گفته یک منبع SEC، تحقیقات در مورد پرونده معاملات داخلی زیربنایی هنوز ادامه دارد. این اقدام توسط کارولین فام، کمیسر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در بیانیه‌ای توییتی به عنوان «نمونه‌ای بارز از «تنظیمات از طریق اجرا» توصیف شد.

به گفته کوین بیس، هیچ یک از ارزهای دیجیتالی که ارائه می دهد، اوراق بهادار نیستند. این شرکت اقدام موازی وزارت دادگستری را برجسته کرد که “هیچ تقلب در اوراق بهادار را متهم نکرد.”

هیچ دارایی فهرست شده در پلتفرم ما اوراق بهادار نیست. اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار، حواس پرتی ناخوشایندی از اقدام مناسب اجرای قانون امروز است.

پست وبلاگ کوین بیس

شکایت 62 صفحه ای SEC هر یک از 9 توکن را یک به یک بررسی کرد و نشان داد که چگونه باید تحت آزمون Howey به عنوان اوراق بهادار مشخص شوند. Coinbase به طور جداگانه طوماری را به SEC ارسال کرد و از آن درخواست کرد که این آژانس یک رویه قانون‌گذاری را برای روشن کردن نحوه اعمال قوانین اوراق بهادار فدرال برای ارزهای دیجیتال آغاز کند.