منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیرعامل ریپل می گوید رسوایی Wells Fargo سزاوار بررسی بیشتر است

مدیرعامل ریپل می گوید رسوایی Wells Fargo سزاوار بررسی بیشتر است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، به تفاوت بزرگ بین خشم عمومی در رسوایی FTX و واکنش نسبتاً آرام به رکوردشکنی ولز فارگو اشاره کرد.

روز چهارشنبه، او یک میم طنز در توییتر منتشر کرد که در آن ابرقهرمانان دی سی کامیکس، بتمن و رابین حضور داشتند. در توییت، رابین فریاد می زند: “اما فعالیت غیرقانونی ولز فارگو!” که بتمن به شدت پاسخ می دهد: “ما فقط به FTX اهمیت می دهیم.”

این توییت هم بر خنده‌دار بودن میم‌ها و هم تمرکز ریپل بر رسوایی ولز فارگو تأکید می‌کند.

گارلینگ هاوس در توئیت همراه خود خاطرنشان کرد که این جدیدترین جریمه رکوردشکنی که بر ولز فارگو تحمیل شده بود، بدون خشم و عصبانیت به اندازه رسوایی اخیر FTX انجام شد.

همچنین، گارلینگ هاوس افزود: «جهان (به طور مناسب) از کلاهبرداری SBF و FTX خشمگین است، اما زمانی که Wells Fargo میلیاردها سرمایه از مشتریان را نیز مدیریت نمی‌کند، به سختی می‌توان به رادار اشاره کرد. خوراکی برای تفکر.»

آیا رسوایی ولز فارگو جدی تر از جنجال FTX است؟

رسوایی ولز فارگو سزاوار بررسی بیشتر است، مدیر عامل Ripple می گوید 2

با توجه به اینکه Wells Fargo اخیراً یک توافقنامه رکوردشکنی 3.7 میلیارد دلاری با اداره حمایت مالی مصرف کننده در مورد بدرفتاری با 16 میلیون حساب مشتری منعقد کرده است، براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل Ripple در توییتر نظر خود را در مورد این موضوع بیان کرد.

با این حال، توییت او فاش کرد که او معتقد است این نمونه‌ای از این است که چرا بانک‌ها به فناوری بلاک چین برای اطمینان از شفافیت و مسئولیت‌پذیری هنگام رسیدگی به امور مالی مشتریان نیاز دارند.

طبق گزارش CNBC، ولز فارگو مرتکب مجموعه‌ای از تخلفات شد، مانند دریافت غیرقانونی نرخ‌های بهره بسیار بالا برای وام‌های خودرو و وام مسکن، کلاهبرداری از وجوه مشتریان از طریق سایر هزینه‌های اشتباه در حساب‌های چک/پس‌انداز، و مسدود کردن غیرقانونی حساب‌های بانکی کاربران.

استوارت آلدروتی، مشاور عمومی ریپل، با اتهامات SEC علیه کارولین الیسون و گری وانگ به ترتیب برای نقش‌هایشان در Alameda و FTX مخالفت کرد. او از رئیس جنسلر انتقاد کرد که فقط از سرمایه گذارانی که از قبل به خوبی در امور مالی آگاه هستند محافظت می کند.

استوارت آلدروتی در توییتی گفت: «تعبیر رئیس جنسلر از «سرمایه‌گذارانی که کیف را در دست می‌گذارند» برای کسانی که آسیب دیده‌اند به حساب نمی‌آید – مشتریان FTX میلیاردها دلار از دست داده‌اند. SEC این موضوع را از دست داده است، که مشاور عمومی ریپل مکرراً از طریق چند توییت اخیر خود با وضوح و تأثیر فوق العاده به آن می پردازد.

او همچنین به شدت از کوین اولری انتقاد کرد و گفت:

کوین اولری و همه سرمایه‌گذاران مخاطره‌آمیز دیگر در FTX باید فوراً از SEC بخواهند که پول مالیات‌دهندگان را برای برچسب خود در پرونده علیه SBF خرج نکند، زیرا آن پرونده فقط از طرف آنها به دنبال بازیابی است.

استوارت آلدروتی

تغییرات در برنامه دادگاه Ripple Versus the SEC اعلام شد

اخیراً، جدول زمانی اختلاف ریپل با SEC تغییر کرد زیرا هر دو طرف پیشنهادات قضاوت خلاصه و استدلال‌ها و پاسخ‌های مخالف خود را ارائه کردند.

اگرچه حل و فصل مسائل پیرامون این پیشنهادات با مشکل مواجه بوده است، اما مشخص نیست که آیا می توان قبل یا در زمان تصمیم گیری به توافق رسید. علاوه بر این، چالش های دابرت هنوز معلق هستند و قبلاً مهر و موم آنها توسط قاضی منطقه تورس در 19 دسامبر تأیید شده است.

امروز جدول زمانی بازنگری شده است که هم ریپل و هم SEC را ملزم می کند تا تمام پیشنهادات خود را برای مهر و موم کردن مواد قضاوت خلاصه ارائه دهند. در 4 ژانویه، اگر دو طرف اختلاف قبلاً این کار را انجام داده باشند، غیر طرفین باید برای مهر و موم اسناد اقدام کنند.

در نهایت، پیشنهادات مخالف برای مهر و موم باید حداکثر تا 9 ژانویه ارائه شود.

به همه احزاب دستور داده شده است تا حداکثر تا 13 ژانویه، درخواست‌های داوبرت و نمایشگاه‌های مرتبط خود را با اصلاحات ثبت کنند. علاوه بر این، تا 18 همان ماه، ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید هرگونه اعتراضی را نسبت به پیشنهادات غیرحزبی ارائه کنند.

همه کسانی که در این پرونده دخیل هستند باید برای حل موفقیت آمیز این تاریخ ها را رعایت کنند. پس از آن، تصمیم با قاضی آنالیسا تورس است.