منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • محدودیت های جدید اسرائیل در تراکنش های نقدی برای ترویج پرداخت های دیجیتال

محدودیت های جدید اسرائیل در تراکنش های نقدی برای ترویج پرداخت های دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

آژانس‌های مجری قانون اسرائیل روز دوشنبه محدودیت‌های جدیدی را برای تراکنش‌های نقدی اعمال کردند تا از فعالیت‌های مجرمانه جلوگیری کنند و پرداخت‌های دیجیتال در این کشور را ارتقا دهند.

سقف پرداخت های نقدی از اول اوت به 6000 شیکل اسرائیل (NIS) یا 1760 دلار آمریکا برای تراکنش های شرکتی و 15000 NIS (4400 دلار آمریکا) برای تراکنش های شخصی کاهش یافته است. پیش‌بینی می‌شود که محدودیت‌های آتی خانه‌ها را از نگه‌داشتن بیش از 200000 شیکل NIS (58660 دلار آمریکا) به صورت نقدی منع کند.

بر اساس گزارش ها، تامار براچا، که نماینده سازمان مالیاتی اسرائیل (ITA) است و مسئول اجرای قانون است، اخیراً به رسانه لاین اعلام کرد که محدودیت استفاده از پول نقد جرم را دشوارتر می کند و افزوده است که هدف محدود کردن این قانون است. نقدینگی بازار نقدینگی، عمدتاً به این دلیل که گروه‌های جنایتکار اغلب از پول نقد استفاده می‌کنند.

در همین حال، برخی از مردم بر این باورند که محدودیت‌های فعلی در تراکنش‌های نقدی، کشور را تشویق می‌کند تا در آینده ارزهای رمزنگاری شده را اتخاذ کند. اینفلوئنسر کریپتو لارک دیویس از شانس ذکر بیت کوین در توییت خود استفاده کرد و اظهار داشت که اسرائیل نه اولین و نه آخرین کشوری است که چنین محدودیت هایی را اعمال می کند.

اسرائیل و ارزهای دیجیتال

از ژانویه 2019 بر اساس قانون کاهش استفاده از پول نقد، مشاغل و مشتریان اسرائیلی تحت محدودیت های پرداخت نقدی قرار گرفته اند. هدف آن تشویق مشاغل و افراد به استفاده از پرداخت های دیجیتال است تا مجریان قانون بتوانند سریعتر فرار مالیاتی، تجارت غیرقانونی و پولشویی را شناسایی کنند.

این کشور که برای اولین بار در پایان سال 2017 به یک CBDC فکر کرد، همچنین یکی از چندین مورد در منطقه است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CDBC) را در نظر گرفته است.

در ماه مه، نتایج یک مشاوره عمومی در مورد برنامه‌های بانک اسرائیل برای یک «شکل دیجیتال» علنی شد و آنها نشان دادند که حمایت قوی برای تحقیقات بیشتر در مورد CBDCها و چگونگی تأثیر آنها بر بازار پرداخت، مالی و پولی وجود دارد. ثبات و همچنین مسائل حقوقی و فنی.

بانک اسرائیل اولین آزمایش فناوری خود را با یک CBDC در ماه ژوئن انجام داد و نتایج یک مطالعه آزمایشگاهی را در مورد حریم خصوصی کاربران و استفاده از قراردادهای هوشمند در پرداخت‌ها فاش کرد. علاوه بر این، این کشور در حال توسعه یک چارچوب نظارتی برای دارایی های دیجیتال است.