منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مجلس نمایندگان برزیل قانون کریپتو را تصویب کرد

مجلس نمایندگان برزیل قانون کریپتو را تصویب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طلوع ارز دیجیتال جدید در برزیل وجود دارد. سقوط یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزنگاری جهان در اوایل این ماه باعث بروز وقایع جاری شده است. مجلس سفلی کنگره برزیل اواخر روز سه شنبه لایحه ای را تصویب کرد که هدف آن تقویت نظارت بر بخش ارزهای دیجیتال این کشور است. این اقدام که توسط سناتور فلاویو آرنس پیشنهاد شده است، به عنوان یک اقدام مهم از سوی دولت برزیل تلقی می شود.

این پیشنهاد که بر این بخش توسط یک آژانس فدرال معرفی شده توسط دولت نظارت می شود، اکنون برای تصویب به رئیس جمهور ژایر بولسونارو ارائه می شود. این پیشنهاد قوانینی را برای تراکنش های مربوط به دارایی های رمزنگاری و همچنین مجازات هایی برای کلاهبرداران ایجاد می کند. علاوه بر جریمه ها و مکانیزمی برای به اصطلاح “ماینینگ سبز” در این بخش، کلاهبرداری های رمزنگاری ممکن است با دو تا هشت سال زندان مجازات شوند.

کنگره برزیل لایحه ای را برای افزایش مقررات کریپتو تصویب کرد

قانون جدید تصویب شده بدون مشکل پیش نرفت. در این جلسه، اصلاحات مجلس سنای برزیل در این لایحه موضوع مورد بحث قرار گرفت. نویسنده این لایحه، اورئو ریبیرو، با اصلاحات پیشنهادی مخالفت کرد. او استدلال کرد که آنها مانع از بازار خواهند شد، به ویژه مفهوم تفکیک دارایی، که مجلس در نهایت آن را رد کرد.

قانون کریپتوکارنسی قوانین نظارتی را برای تنظیم دارایی های دیجیتال، حمایت از مصرف کننده و دفاع وضع می کند. علاوه بر این، به نبرد با جرایم مالی و شفافیت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال می‌پردازد.

طبق یک رسانه خبری برزیلی، این اقدام همه ارائه دهندگان رمزارز فعال محلی را ملزم می کند که در برزیل حضور فیزیکی داشته باشند. محدودیت های جدید برای مشاغل قانونی اعمال می شود که ارزهای مجازی را با ارزهای فیات یا محلی مبادله می کنند. علاوه بر این، مبادله دارایی های مجازی با صادرکنندگان یا فروشندگان دارایی های مجازی را مورد توجه قرار می دهد.

بر اساس داده های Chainalysis از سال 2022، برزیل یکی از 10 بازار برتر ارزهای دیجیتال فعال در سراسر جهان است. قانون نظارتی کریپتو تأثیر عمیقی بر کل بازار کریپتو خواهد داشت. همانطور که توسط PL مورد نیاز است، شعبه اجرایی مقررات استاندارد بین المللی را برای منع پولشویی، پنهان کردن دارایی ها، فعالیت سازمان های جنایی و تامین مالی تروریسم تدوین خواهد کرد.

بر اساس قانون، سازمان‌های تعیین‌شده از سوی مجریه مسئولیت صدور مجوز فعالیت شرکت‌های کارگزاری و تعیین اینکه کدام دارایی‌ها تنظیم می‌شوند، خواهند بود.

کنگره به تفکیک دارایی های کریپتو می پردازد

رهبران سیاسی اتاق هفته گذشته برای ادامه رای گیری در مورد این ابتکار به اجماع رسیدند. کنگره برزیل بدون پرداختن به بحث برانگیزترین بخش های متن به این انتخاب رسید. این بخش با اهداف چندین شرکت کننده در بازار، به ویژه تفکیک دارایی به اصطلاح، در تضاد است.

به گفته معاون اکسپدیتو نتتو (PSD)، بانک مرکزی موافقت کرد تا تنظیم این موضوع را به تعویق بیندازد تا کل پروژه رای گیری شود. به طور غیررسمی، چندین سیاستمدار ترجیح دادند این لایحه را در دوران ریاست جمهوری ژایر بولسونارو (PL) بپذیرند.

این ترجیح از این نگرانی ناشی شد که دولت جدید لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا (PT) ممکن است با این موضوع مخالفت کند. در دنیای ارزهای رمزپایه، تفکیک دارایی مکانیسمی است که به سرمایه گذاران تضمین می کند که وجوه آنها، حتی زمانی که در یک تجارت کارگزاری نگهداری می شود، متعلق به آنهاست.

شکست FTX جداسازی را دوباره به گفتمان عمومی وارد کرده است. Sam Bankman-Fried، خالق این شرکت، مظنون به استفاده از سرمایه مشتری برای انجام فعالیت های مالی است. بنابراین، اگر شرکتی اعلام ورشکستگی کند، این دارایی ها به جای استفاده برای پرداخت بستانکاران به مصرف کننده بازگردانده می شود.

در نسخه PL 4,401/21 مورد تأیید سنا، کارگزاران موظف بودند برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به دارایی‌های مشتری، تفکیک دارایی را اجرا کنند. گزارشگر PL در اتاق، معاون Expedito Netto، این بند را پس گرفت و اظهار داشت که به نفع مشتریان خواهد بود اگر کسب و کارها آزاد باشند که به دلخواه خود عمل کنند.

انتظار می رود تغییرات بیشتری با این لایحه ایجاد شود

اتاق نمایندگان برزیل همچنین به بندهای بحث برانگیز کریپتو پرداخته است. کنگره این ماده را حذف می کند که مبادلات را ملزم به ایجاد CNPJ و گزارش به بانک مرکزی به محض تصویب پروژه می کند.

علاوه بر این، قانونگذاران برزیل معافیت مالیاتی استخراج ارزهای دیجیتال با انرژی پاک را از نسخه سنا حذف کردند. Expedito Netto اظهار داشت که مشکلات مالیاتی باید در پروژه های خاص حل شود و کنگره در حال حاضر در حال بحث در مورد تعدادی از قوانین انرژی پایدار است.

انجمن برزیلی Cryptoeconomics (ABCripto)، ائتلافی از بزرگترین کارگزاری های کشور، موضعی عمومی علیه حذف اصلاحات سنا در لایحه 4401/21 اتخاذ کرده است.

قانون کریپتو برزیل عواقب زیادی بر کل اکوسیستم کریپتو خواهد داشت. سرمایه‌گذاران کریپتو در برزیل اکنون می‌توانند به راحتی در بازار سرمایه‌گذاری کنند، زیرا می‌دانند که دولت آنها بهترین منافع آنها را در دل دارد. در حال حاضر، شکست FTX، دولت‌های سراسر جهان را بر آن داشته تا راه‌هایی را برای تنظیم صنعت کریپتو در نظر بگیرند. مقررات قریب الوقوع بازار دارایی دیجیتال غیرمتمرکز بیش از هر زمان دیگری مشهود است.