منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • متخصصان نیجریه اصرار دارند که اولین CBDC آفریقا در حال حاضر برای افراد بدون بانک نیست

متخصصان نیجریه اصرار دارند که اولین CBDC آفریقا در حال حاضر برای افراد بدون بانک نیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی آفریقا به هدف خود نمی رسد. در حال حاضر، به مشتریان بدون بانک خدمات نمی دهد. در نتیجه، اپلیکیشن e-naira به زودی از اپ استور حذف شد.
  • CBN در حال حاضر در حال توسعه یک برنامه برای افراد بدون بانک است که به آنها امکان استفاده از e-naira را می دهد.

بانک مرکزی نیجریه (CBN) بر روی e-naira (CBDC) به عنوان ارز جایگزین برای تقویت مشارکت مالی فشار آورده است. اما برخی از کارشناسان معتقدند این ابتکار به اهداف خود نمی رسد زیرا هنوز کشش زیادی ندارد. بنابراین، قبل از شروع کامل به زمان بیشتری نیاز دارد تا افراد شروع به استفاده از آن در تلفن یا حساب های آنلاین خود کنند.

شروع آشفته CBDC

به نظر می رسد که CBN ممکن است برای راه اندازی چیزی که در واقع اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی آفریقا است، عجله کرده باشد. این در نتیجه رویدادهای اخیر است که باعث شد برنامه e-naira خود را از فروشگاه Google Play حذف کند.

CBN در حال حاضر در حال توسعه یک برنامه برای افراد بدون بانک است که به آنها امکان استفاده از e-naira را می دهد. با این حال، مشخص نیست که چه زمانی ممکن است در دسترس باشد. CBN تاکنون در ارائه جزئیات به بخش بلاک چین نیجریه در مورد توانایی و برنامه آنها برای ایجاد CBDC کوتاهی کرده است.

Cryptoassetbuyer توضیح می دهد که CBN ممکن است به هدف خود در ارائه خدمات مالی به گروه بدون بانک نرسد.

بانک مرکزی اپلیکیشن جدیدی را برای تغییر نحوه تعامل مردم با پول خود منتشر کرده است. اولین چیزی که نیاز دارید یک حساب کاربری است. بنابراین چه خدماتی را ارائه می دهد، اگر حساب های چک یا پس انداز معمولی شما نباشد؟ پلتفرم ساخته شده توسط CBN برای کسانی که از هر نوع دسترسی بانکی ندارند مفید نخواهد بود. از این گذشته، آنها کاربران گوشی های هوشمندی را که مدیریت مالی از طریق دانلود از برنامه های مختلف دارند، هدف قرار می دهند.

بانک مرکزی نیجریه اطمینان داد که کیف پول الکترونیکی آن برای کاربران غیرهوشمند در دسترس خواهد بود. اما در آن زمان، این سرویس هنوز فعال نبود.

کسری اعتماد CBN

به گفته Iwu، اپلیکیشن e-Naira می تواند نتیجه یک برنامه ریزی تصادفی باشد. او اعتراف می کند که این و سایر برنامه های کاربردی مانند آنها می توانند باگ داشته باشند. این مشکلات ممکن است به این دلیل باشد که برنامه از قبل به خوبی برنامه ریزی نشده بود. با بودجه ای که از ادارات دولتی کنار گذاشته شده است، ورودی CBN باید بهتر می شد.

کارشناسان پیشنهاد می کنند که یک آزمایش بتا می تواند مانع از انتشار برنامه معیوب CBN شود. گزارشی به نقل از چارلز اوکافرمبا از Convexity توضیح می دهد که چگونه این فاجعه قابل اجتناب بود.

به نظر او، توسعه‌دهندگان باید آزمایش‌های بیشتری را روی برنامه‌شان انجام می‌دادند تا ببینند آیا آن‌طور که در نظر گرفته شده کار می‌کند یا خیر. اگر آنها داشتند، ممکن بود برخی از مشکلات قبل از تاریخ انتشار شناسایی و رفع شده باشند.

این یک تجربه نادر برای اقتصاددانان است که بتوانند بینش خود را در زمین به دست آورند. اما، یکی از اقتصاددانان، لوید اوناگینون، احساس می‌کند که CBN می‌توانست با بازیگران بلاک چین نیجریه همکاری کند. محصول نهایی بهتر بود.

این گزارش نتیجه می گیرد که CBN باید کسری اعتماد خود را برطرف کند. این امر دارایی‌های رمزنگاری شده و نرخ پذیرش فناوری بلاک چین و اقتصاد نیجریه را بهبود می‌بخشد.