منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مبتدیان کریپتو بیش از 500000 دلار در کلاهبرداری های فیشینگ از دست می دهند

مبتدیان کریپتو بیش از 500000 دلار در کلاهبرداری های فیشینگ از دست می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL;DR شکست

• متاماسک و سایر صرافی‌های مورد استفاده برای کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال جدید.
• مبتدیان کریپتو با موج عظیمی از کلاهبرداری های رمزنگاری با تبلیغات جعلی مواجه می شوند.

بازار مجازی جدید درگیر مشکلات زیادی است، جایی که کلاهبرداری از مبتدیان رمزارز برجسته است. محققان Check Point Research اخیراً پیشنهاد کرده‌اند که این حملات ارزهای دیجیتال با استفاده از Google Ads به مکان‌های جدیدی در اینترنت رسیده است.

عوامل CPR پیشنهاد می کنند که بسیاری از کلاهبرداران رمزارز از تکنیک های انحراف با استفاده از تبلیغات بنری استفاده می کنند. به همین دلیل است که علاقه مندان به رمزارزهای جدید باید مراقب باشند تا پول خود را از دست ندهند.

روش جدید کلاهبرداری که بر مبتدیان رمزارز تأثیر می گذارد

مبتدیان رمزنگاری

طبق اعلام CPR، یک آژانس تحقیقاتی چندملیتی، پس از رونقی که توکن ها در سراسر جهان ایجاد کرده اند، کلاهبرداری های رمزنگاری افزایش یافته است. تازه‌کارهای کریپتو اکنون باید مراقب تبلیغات گوگل باشند، جایی که کلاهبردار یک سرویس را می‌خرد و آن را به جستجوهای کیف پول کریپتو پیوند می‌دهد. این کیف پول‌های رمزنگاری، آنهایی هستند که سرمایه‌گذار برای خرید، فروش، ذخیره و مبادله توکن‌های خود از آنها استفاده می‌کند.

این تحقیق کارگزاران را به جستجوی کیف پول هایی مانند MetaMask و Phantom کشاند که برای سرمایه گذاری در توکن هایی مانند اتریوم و سولانا استفاده می شوند. این کیف پول ها همچنین برای ایجاد NFT که در نهایت در یک حراج مجازی منتشر می شود، خدمت می کنند.

هنگامی که مبتدیان کریپتو برای یک کیف پول جستجو می کنند، ممکن است روی یک وب سایت فانتوم مشابه وب سایت اصلی کلیک کنند. کاربر با اطمینان از ورود به وب سایت ارزهای دیجیتال، داده های خود را می دهد و وجوه خود را واریز می کند. پس از تکمیل تراکنش، وب سایت کلاهبردار ممکن است از جایی بیفتد یا مانع از دسترسی کاربران به آن شود.

این کلاهبرداری‌های رمزنگاری به خوبی ساخته شده‌اند، زیرا مهاجمان اغلب سایت‌هایی شبیه به نسخه اصلی ایجاد می‌کنند. حتی CPR پیشنهاد می‌کند که کلاهبرداران از یک URL یکسان استفاده می‌کنند تا مبتدیان کریپتوها بتوانند آن را جذب کنند. این آژانس خاطرنشان می کند که چندین وب سایت Phaton App کلاهبرداری مانند MetaMask هستند، با توجه به اینکه امروزه بیشترین استفاده را دارند.

کلاهبرداری های رمزنگاری با افزایش قیمت توکن ها افزایش می یابد

از سال گذشته، CPR در مورد کلاهبرداری های مجازی و نحوه مراقبت مبتدیان رمزارز از آنها صحبت کرده است. با این حال، در سال 2020، کلاهبرداری‌های رمزنگاری به حداقل رسید و شامل استفاده از تبلیغات Google غیرقابل شناسایی نبود.

اما با افزایش ارزش ارزهای دیجیتال، کلاهبرداری های رمزنگاری به یک کابوس برای علاقه مندان و سرمایه گذاران حرفه ای تبدیل می شود. طبق CPR، افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری در سال 2021 افزایش یافته است و هزاران نفر را بدون پول رها کرده است. بسیاری از این قربانیان شکایات خود را در Reddit ارسال می کنند که نشان دهنده وب سایت ادعایی کلاهبرداری است.

مبتدیان کریپتو باید فقط در اینترنت مراقب باشند و مطمئن شوند که وب سایتی که بازدید می کنند قانونی است. تبلیغات گوگل همچنین می تواند به صرافی های دیگر از جمله Binance پیوند داده شود.