منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مایکل سیلر می گوید بیت کوین قابل اعتمادترین دارایی است و برای همیشه در حال افزایش است

مایکل سیلر می گوید بیت کوین قابل اعتمادترین دارایی است و برای همیشه در حال افزایش است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تفکیک TL;DR:

  • مایکل سیلر، مدیر عامل MicroStrategy می گوید که بیت کوین برای همیشه بالا خواهد رفت.
  • بیت کوین به دلیل عرضه ثابت و پذیرش رو به رشد آن، دارایی ارزشمندتری نسبت به طلا است.
  • بازار جهانی کریپتو پس از انتشار خبر تورم بی سابقه بیش از 3 درصد کاهش یافت.

مایکل سیلر، مدیر عامل شرکت محبوب هوش تجاری MicroStrategy گفت که ارزش بیت کوین به دلیل مکانیسم عرضه ثابت آن برای همیشه در حال افزایش است. سیلور تاکید می کند که بیت کوین تنها کمبودی در جهان است که هر کسی می تواند در آن به عنوان محافظ تورم سرمایه گذاری کند.

مایکل سایلر از مدافعان مستمر ارز دیجیتال پیشرو در بازار بوده است. در مصاحبه اخیر او توضیح می دهد که هر دارایی دیگری که بتوانیم روی آن سرمایه گذاری کنیم، دارای تونل عرضه است که افزایش می یابد و قیمت آن بالا می رود، مانند طلا، املاک و سهام.

حتی عرضه فیزیکی طلا با نرخ متوسط ​​2 درصد هر سال در حال افزایش است و بانکداران نیز می توانند طلا را مجددا تعهد کنند. بانک ها می توانند به ازای هر 1 اونس طلا 100 اونس ارز کاغذی چاپ کنند.

از این نظر، بیت کوین دارایی با ارزش‌تری نسبت به طلا است، زیرا نه تنها عرضه ثابتی دارد، بلکه غالب‌ترین شبکه پولی دیجیتال است. سامسون مو، مدیرعامل بلاک‌استریم نیز با مایکل سیلر موافق بود و تاکید کرد که بیت‌کوین علی‌رغم نوسانات آن در کوتاه‌مدت، برای همیشه در حال افزایش است.

غول‌های دیگر در بخش مالی مانند نیکولاوس پانی‌گیرتزوگلو از جی‌پی مورگان نیز قبلاً اعلام کرده‌اند که بیت‌کوین به عنوان موثرترین محافظ تورم جایگزین طلا خواهد شد.

بیت کوین

چرا بیت کوین امروز سقوط می کند؟

با همه این خوش‌بینی‌هایی که چهره‌های بزرگ مالی به اشتراک گذاشته‌اند، ممکن است به این فکر کنید که «چرا بیت‌کوین اخیراً کاهش یافته است؟» بعد از زدن یک جدید بالاترین قیمت 69044 دلاری روز چهارشنبه، بیت کوین در روز جمعه به زیر 63 هزار دلار سقوط کرد.

اما این فقط بیت کوین نیست. بازار جهانی ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته 3.2 درصد کاهش یافته است. این به دلیل اخبار اخیر مبنی بر افزایش 6.2 درصدی تورم ایالات متحده در یک سال است که بالاترین نرخ در بیش از 30 سال گذشته است.

وحشت ناشی از این داده های تورمی باعث شده است که حجم زیادی از ارزهای دیجیتال در بازار امروز فروخته شود، که باعث شده تا قیمت های بالاتر سکه کاهش یابد. این کاملاً طبیعی است که مردم هر زمان که تورم شدیدی به بازار وارد می شود، بخشی از دارایی های خود را نقد کنند. بنابراین، دیدن کاهش قیمت بیت کوین از دیروز غیرعادی نیست.

بیت کوین در حال پذیرش گسترده تری است

در یک پادکست دقیق تر، مایکل سیلور اشاره کرد که صرف نظر از نوسانات آن در کوتاه مدت، BTC در دوره طولانی تر رشد فوق العاده ای را نشان داده است. ارز دیجیتال پیشرو بیش از این افزایش یافته است 300 درصد از پارسال.

همچنین پذیرش گسترده تری از بیت کوین در سراسر صنعت اتفاق می افتد. سیاستمداران آمریکایی روند دریافت چک های خود را در بیت کوین آغاز کرده اند. شهردار میامی دیروز اعلام کرد که به زودی بیت کوین رایگان را برای ساکنان میامی اهدا خواهد کرد. همچنین اخباری وجود دارد که سازمان های املاک و مستغلات محبوب در سراسر جهان شروع به پذیرش پرداخت های BTC کرده اند.

بنابراین، به جرات می توان گفت که پتانسیل بیت کوین به عنوان یک محافظ تورم توسط مردم و کسب و کارها در سرتاسر جهان محقق می شود و تنها به رشد خود ادامه خواهد داد.