منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مایکروسافت استخراج کریپتو در فضای ابری خود را محدود می کند

مایکروسافت استخراج کریپتو در فضای ابری خود را محدود می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مایکروسافت اعلام کرده است که استفاده از سرویس‌های ابری خود را برای اهداف استخراج کریپتو ممنوع کرده است. غول محاسباتی اشاره کرد که این تصمیم برای اطمینان از ثبات بیشتر خدمات اتخاذ شده است. این اعمال تضمین می‌کند که استخراج کریپتو و سایر فعالیت‌های مرتبط دیگر در فضای ابری مجاز نخواهد بود. طبق گزارش The Register، این شرکت امنیت مشتریان خود را از جمله دلایل مرتبط دیگر ذکر کرده است.

مایکروسافت از کاربران می‌خواهد قبل از استخراج تأییدیه دریافت کنند

این به روز رسانی جدید در شرایط مجوز جهانی که مایکروسافت منتشر کرد به اشتراک گذاشته شد. در به‌روزرسانی منتشر شده در اوایل ماه جاری، مایکروسافت اعلام کرد که کاربران دیگر مجاز به استفاده از این سرویس برای اهداف ماینینگ بدون تأیید قبلی شرکت نیستند. در بخش دیگری از به‌روزرسانی ذکر شده است که کاربرانی که قصد دارند از خدمات آن برای اهداف ماینینگ کریپتو استفاده کنند، باید ابتدا یک درخواست کتبی به شرکت ارسال کنند و قبل از ادامه، اطمینان حاصل کنند که برای چنین خدماتی تأیید می‌شوند. این شرکت همچنین گفت که به‌روزرسانی جدید جرایمی مانند کلاهبرداری، حملات سایبری و دسترسی غیرمجاز به داده‌های کاربر را مهار می‌کند. با این حال، این شرکت اشاره کرد که به دنبال اجازه دادن به تجهیزات امنیتی برای استخراج و تحقیق با استفاده از خدمات ابری است.

زمستان کریپتو بر ماینرهای فیزیکی تأثیر می گذارد

مایکروسافت در سال های گذشته نامی شناخته شده در صنعت محاسبات بوده است. برخی از خدمات ابری این شرکت شامل اجازه استخراج کریپتو در شبکه مایکروسافت آزور است. با این حال، کاربران برای اینکه بتوانند از خدمات استفاده کنند، باید اشتراک داشته باشند. گزارش ها همچنین حاکی از آن است که این شرکت تلاش کرد یک بلاک چین ایجاد کند اما چند ماه پیش این برنامه تعطیل شد. با این آپدیت جدید، مایکروسافت هم مانند سایرین در ممنوعیت این سرویس می‌پیوندد. یکی دیگر از شرکت‌های برجسته در این میان، گوگل است که استخراج بدون مجوز در فضای ابری خود را ممنوع کرده است.

Oracle و Digital Ocean برخی از آنها هستند. استخراج ابری یک روش استخراج است که در آن کاربران از قدرت محاسباتی مشترک استفاده می کنند. به این ترتیب استفاده از تجهیزات فیزیکی ماینینگ را حذف می کنند. این تکنیک بسیار سودآور است زیرا کاربران نیازی به داشتن تجهیزات یا پرداخت هزینه های دیگر ندارند. این خبر پس از چندین حرکت نزولی که بازار در چند ماه گذشته انجام داده است، منتشر می شود. معدنچیانی که از تجهیزات استفاده می‌کنند در حال حاضر در آب‌های عمیق هستند و برخی به دلیل کمبود بودجه برای انجام عملیات‌های خود از این کار خارج شده‌اند.