منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مانی گرام یک پلتفرم حواله مبتنی بر ریپل را در برزیل راه اندازی کرد

مانی گرام یک پلتفرم حواله مبتنی بر ریپل را در برزیل راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

MoneyGram، یک مبتکر برتر در پرداخت های دیجیتال شخص به فرد، از راه اندازی MoneyGram Online (“MGO”) در برزیل از طریق یک بیانیه مطبوعاتی خبر داد. با این کار، مصرف‌کنندگان برزیلی به این وب‌سایت پیشرو دسترسی دارند و می‌توانند فوراً وجوه خود را در سراسر جهان انتقال دهند.

علاوه بر این، گزینه‌های متعددی مانند واریز حساب، کیف پول تلفن همراه یا دریافت پول نقد در مکان‌های خرده‌فروشی به گیرندگان داده می‌شود. همه در حالی که از کارمزد تراکنش صفر برخوردار هستید.

پس از اعلام این خبر، جامعه XRP با هیجان پاسخ داد زیرا پلتفرم جدید MoneyGram از طریق Frente Corretora – یکی از شرکای طولانی مدت ریپل در برزیل فعال شد.

اگرچه هیچ اشاره ای به ریپل در این اعلامیه نشده است، اما به نظر می رسد که مانی گرام و فین تک سانفرانسیسکو رابطه پیچیده ای دارند.

MoneyGram Online (MGO) به مشتریان برزیلی امکان ارسال حواله در سطح جهانی را می دهد

مانی گرام از پلتفرم حواله آنلاین خود در ریپل 2 برزیل رونمایی کرد

طبق بیانیه مطبوعاتی، گیرندگان اکنون می توانند از طریق گزینه های مختلف در پلتفرم به این وجوه دسترسی داشته باشند و هیچ کارمزد تراکنش اعمال نمی شود.

الکس هولمز، رئیس و مدیر عامل MoneyGram، با افتخار راه اندازی وب سایت خود را در برزیل اعلام کرد.

ما بسیار هیجان‌زده هستیم که به پیشرفت استراتژی خود برای گسترش MoneyGram Online در مناطق جدید ادامه دهیم – با این ابتکار جدید که یک مایل فوق‌العاده در آن سفر است.

هولمز در ادامه افزود: مانی گرام شانس قابل توجهی برای تصاحب سهم شیر در این بازار، که یکی از پرجمعیت ترین کشورهای روی زمین است، دارد.

آیا همکاری بین Ripple و MoneyGram در حال بازگشت است؟

MoneyGram تاکید کرد که این سرویس حاصل همکاری آنها با Frente Corretora، یک شرکت فین‌تک برزیلی است.

علاوه بر این، این شرکت آرزوی تبدیل شدن به نسخه برزیلی Transferwise را دارد و این کار را با استفاده از فناوری ریپل برای انتقال پول کم‌هزینه انجام می‌دهد، همانطور که در ژوئن 2019 توسط Crowdfund Insider گزارش شد. این کارگزار از سرویس “Simple” به همراه شریک خود Ripple در ماه می پرده برداری کرد.

هنگامی که سرمایه گذاری مشترک آغاز شد، هدف اصلی آن انتقال سریع و بدون دردسر پول و در عین حال دور زدن کارمزدهایی بود که به طور منظم توسط بانک ها تحمیل می شد. برای پیشبرد این هدف، پیش‌بینی می‌شود که شرکای Front Exchange از طریق ابزار برچسب سفید (Frente Corretora de Câmbio) به فین‌تک‌های صرافی تبدیل شوند.

علیرغم اینکه در بیانیه مطبوعاتی MoneyGram به صراحت به نقش فناوری ریپل اشاره نشده است، بسیاری گمانه زنی می کنند که این فناوری نقشی را ایفا می کند. متأسفانه، هیچ مدرک واقعی در این اطلاعیه ارائه نشده است که این ادعا را تأیید کند یا پیشنهاد کند که XRP استفاده خواهد شد.

با توجه به همکاری گذشته ریپل و مانی گرام، این اطلاعیه قابل توجه است. این دو شرکت در سال 2019 با یکدیگر شریک شدند و منجر به خرید 30 میلیون دلار سهام مانی گرام توسط ریپل شد و به آن اجازه داد از سرویس نقدینگی بر اساس تقاضا (ODL) مبتنی بر XRP برای تراکنش‌های جهانی استفاده کند.

متأسفانه، پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار از ریپل به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار در دسامبر 2020، همکاری بین شرکت فین‌تک ایالات متحده ریپل و مانی گرام به طور ناگهانی در مارس 2021 خاتمه یافت.

علیرغم این شکست، برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل شرکت، ابراز اطمینان کرد که هر دو طرف می توانند به زودی شراکت های جدیدی را ایجاد کنند.