منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مالیات کریپتو: ناظر مالی رومانی مقررات جدیدی را معرفی می کند

مالیات کریپتو: ناظر مالی رومانی مقررات جدیدی را معرفی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

معاملات ارزهای دیجیتال پرخطر است، اما یکی از سودآورترین راه ها برای کسب درآمد نیز می باشد. متأسفانه، با ماهیت بی ثبات دارایی های دیجیتال، پیگیری تمام سود و زیان شما می تواند دشوار باشد. اما اگر نتوانید سود خود را گزارش دهید، مقامات مالیاتی رومانی به سراغ شما می آیند!

مقامات مالیاتی در رومانی با اعلام اینکه تقریباً 50 میلیون یورو سود اعلام نشده را شناسایی کرده‌اند، سرکوب افرادی را که درآمد حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال را گزارش نکرده‌اند، آغاز کرده‌اند. آژانس ملی مدیریت مالی رومانی (ANAF) این کمپین را علنی کرد و گفت که مقامات در حال بررسی مواردی هستند که مالیات دهندگان درآمد حاصل از دارایی های دیجیتال را گزارش نکرده اند. این آژانس بیش از 60 شهروند رومانیایی را هدف قرار داده است که طبق تأسیس ANAF، بین سال های 2016 تا 2021، 131 میلیون یورو درآمد ارزهای دیجیتال داشته اند.

این سازمان افزود که نامه هایی را برای افرادی که مظنون به عدم اظهار سود یا پرداخت مالیات بر آنها هستند ارسال کرده است و از آنها خواسته است تا تا 23 مه پرونده خود را ارائه دهند. بازرسان مالیاتی اعلام کرده‌اند که مجموعاً 48.67 میلیون یورو از دارایی‌های دیجیتالی در اظهارنامه مالیاتی مفقود شده است و آژانس دستور بازیابی 2.10 میلیون یورو از تعهدات مالیاتی انجام نشده را صادر کرده است.

رومانی می گوید برخی از افراد دستاوردهای خود را اعلام کرده اند

ANAF همچنین تأیید کرده است که سود حاصل از دارایی های دیجیتال به مبلغ تقریباً 15 میلیون یورو به درستی اعلام شده است و مالیات بر عایدات و کمک های اجتماعی به طور کامل پرداخت شده است.

سازمان مالیاتی رومانی به دنبال افزایش دریافت های بودجه و انطباق داوطلبانه در میان همه دسته های مالیات دهندگان است. همچنین قصد دارد درآمدهای حاصل از عملیات‌های مختلف مرتبط با رمزنگاری، مانند استخراج یا تجارت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را بررسی کند.

آلمان مالیات بر سود ارزهای دیجیتال را اصلاح می کند

یک سال از شروع مالیات بر دارایی های مجازی آلمان می گذرد و این کشور در سیاست خود تجدید نظر کرده است. وزارت دارایی آلمان اعلام کرد که اگر افراد بیش از یک سال سکه ها را در اختیار داشته باشند، فروش بیت کوین و اتر به دست آمده مشمول مالیات نخواهد بود. این تغییر در نتیجه ابراز نگرانی برخی از کاربران دارایی های مجازی در مورد نحوه مالیات بر درآمد آنها در آلمان است.

قانون اولیه مالیات دهندگان آلمانی را ملزم می کرد که سود حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال را در اظهارنامه مالیاتی خود اعلام کنند. اما اگر مدت‌ها پیش بیت‌کوین خریده‌اید و به تازگی آن را فروخته‌اید، چه؟ در این مورد باید سود سرمایه خود را گزارش کنید – حتی اگر در ابتدا مالیات بر این سودها را پرداخت کرده باشید.

به همین دلیل آلمان تغییراتی در قوانین مالیاتی خود ایجاد کرد. این قانون جدید کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که شهروندان آلمانی مالیات های غیرضروری بر درآمدی که قبلاً در جاهای دیگر به دست آورده اند پرداخت نمی کنند (یا حداقل سعی می کنند نپردازند!).

اگر سود ارزهای دیجیتال را در رومانی اعلام نکنید، ممکن است با بخش مبارزه با تقلب ANAF دچار مشکل شوید. ANAF داده‌های مربوط به تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و اطلاعات حساب را از ارائه‌دهندگان خدمات تعیین‌شده جمع‌آوری کرده است و عملیات تطبیق داده‌های آن در سال جاری ادامه دارد.

این آژانس اکنون دانش خود را در مورد تجارت رمزنگاری با همتایان بین‌المللی خود به اشتراک می‌گذارد، بنابراین اگر از فعالیت‌های تجارت رمزنگاری خود درآمد کسب می‌کنید، به احتمال زیاد آنها از این موضوع مطلع هستند.

باورش سخت است که رمزارزها هنوز در مراحل اولیه خود بوده و تنها چند سال پیش از آن مطلع بودند. با این حال، همه می دانند که بلاک چین چیست و از کجا می توانند ارزهای رمزپایه بخرند.

قوانین و مقامات ملی تا حد زیادی فضای کریپتو اروپا را تنظیم می کنند. با این حال، محیط قانونی برای سرمایه گذاران و کسب و کارها با قوانین آتی در سراسر اتحادیه اروپا برای این صنعت که برای تراکنش های مختلف ارزهای دیجیتال اعمال می شود، به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد. اخیراً نمایندگان پارلمان اروپا، کمیسیون و شورای اروپا با تصویب مجموعه ای از قوانین ضد پولشویی و یک بسته قانونی به نام قانون بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) موافقت کردند.