منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • «مادر رمزارز» تست Howey SEC را روی کریپتو فراخوانی می‌کند

«مادر رمزارز» تست Howey SEC را روی کریپتو فراخوانی می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هیستر پیرس، کمیسیونر SEC، با نام مستعار “مادر رمزارز”، از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به دلیل استفاده از تست هوی خواسته است.

تست هوی ارزیابی برای تعیین اینکه آیا قرارداد سرمایه گذاری وجود دارد یا خیر. اگر پولی که در یک شرکت مشترک با سود مورد انتظار از تلاش دیگران سرمایه گذاری کنید، دارایی به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شود.

آیا کریپتو تست Howey را می گذراند؟

اگر دارایی به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شود، طبق قانون اوراق بهادار ایالات متحده در سال 1933 و قانون بورس اوراق بهادار در سال 1934 مشمول الزامات ثبت است.

برای واجد شرایط شدن به عنوان یک دارایی، یک دارایی باید چهار کادر را علامت بزند. سرمایه گذاری پول، سرمایه گذاری مشترک، انتظار معقول سود و ناشی از تلاش دیگران.

در سال 2018، جی کلیتون، رئیس وقت کمیسیون به CNBC گفت که دارایی دیجیتال یک امنیت نیست. او توضیح داد که آنها جایگزین ارزهای دولتی مانند دلار یا ین شدند که اوراق بهادار نیستند.

بیت کوین از آزمون عبور نمی کند. هیچ شرکت مشترک، مروج یا تلاشی از جانب دیگران ندارد.

با این حال، پیشنهادات اولیه سکه (ICO) چیز دیگری است.

Clay به اشتراک گذاشت که دارایی دیجیتال، شما پول سرمایه‌گذاری شده در یک سرمایه‌گذاری را دریافت می‌کنید و بازدهی را ارائه می‌کنید، امنیتی است که توسط کمیسیون تنظیم می‌شود.

طبق گفته SEC، ICO ها سه کادر اول را علامت می زنند. با این حال، قابل بحث است که آیا شما انتظار سود از ICO را داشتید و آیا این تلاش ها از جانب دیگران بود یا خیر. اگر دارایی دیجیتال هر چهار باکس را علامت بزند، باید مقررات کمیسیون را رعایت کند.

نکته اصلی این است که در مورد دارایی های دیجیتال هیچ مقررات یکسانی وجود ندارد.

در سال 2021، گری جنسلر، رئیس SEC، خاطرنشان کرد که دارایی های دیجیتالی زیادی وجود دارد که به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند اما ثبت نشده اند. سرمایه گذاران با پیش بینی سود به خرید این سکه ها می پرداختند و کارآفرینان و فناوران این سکه ها را پرورش می دادند.

Crypto mom و SEC از تست Howey استفاده می کند

در پادکستی با Decrypt، کمیسیونر هستر پیرس تکرار کرد که این آزمایش به طور کامل وضعیت دارایی های دیجیتال غیرمتمرکز را بررسی نکرده است.

پیرس در پادکست گفت: روی تست Howey در دنیای کریپتو تاکید زیادی شده است، زیرا … این چیزها به عنوان توکن فروخته شد به اضافه قولی مبنی بر اینکه ما قصد داریم یک شبکه بسازیم.

کمیسر هستر پیرس

مادر Crypto استدلال کرد که قراردادهای سرمایه گذاری نه تنها بر دارایی ها بلکه بر وعده ها نیز متمرکز است. در حالی که ICO ها مانند پیشنهادات امنیتی به نظر می رسیدند، مشخص نبود که آیا رمز یا دارایی دیجیتال امنیت است.

مامان کریپتو تشبیه یک باغ پرتقال را مطرح کرد. فرض کنید من باغ پرتقال را به عنوان بخشی از یک قرارداد سرمایه گذاری به شما فروختم که امنیت پرتقال را ایجاد نکرد. امنیت، در این مثال، باغ پرتقال است، وعده‌هایی که به شما می‌دهند برای مراقبت از نخلستان و سود حاصل از سرمایه‌گذاری.

ICO ‘بیلستان پرتقال’ به عنوان یک امنیت برای همیشه تلقی می شود. این گیج کننده است زیرا شما نمی توانید تشخیص دهید که چه زمانی دیگر امنیت نیست.

بنابراین، اتکای SEC به این آزمون ناقص بود.

راه حل این بود که کمیسیون روشن کند چگونه یک دارایی دیجیتال می تواند از یک اوراق بهادار به یک کالا تبدیل شود. به این ترتیب، استفاده از آزمون هاوی آسان تر خواهد بود.

مادر کریپتو شکایت کرد که از زمانی که در سال 2018 به کمیسیون ملحق شد، علیرغم گفتگوهای زیاد در اطراف صنعت، نیاز به پیشرفت بیشتری در تنظیم دارایی های دیجیتال داشت. این مشکل کاربران، توسعه دهندگان و حتی کمیسیون را ناامید کرده است.

وقتی پیرس به او لقب مادر کریپتو داده شد، اوایل ماه مه به پروتکل گفت که خنده دار است و او طرفدار صنعت نیست.