منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لو رفت: مارک زاکربرگ در سال 2023 متا را ترک می کند

لو رفت: مارک زاکربرگ در سال 2023 متا را ترک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اقامت متا در چند ماه گذشته با فراز و نشیب های زیادی در همه بخش ها بوده است. در راس امور کسی جز بنیانگذار معروف آن مارک زاکربرگ نیست. با این حال، شایعات در مورد آینده رئیس متا منتشر شده است زیرا فشارها از همه جهات بر او ادامه دارد. بر اساس جزئیات فاش شده از جریانات داخل متا، مدیرعامل شرکت مارک زاکربرگ قرار است در سال 2023 از این شرکت خداحافظی کند.

مارک زاکربرگ تصمیم به استعفا گرفت

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط منبع ناشناس، تصمیمی است که خود زاکربرگ در این دوره تصمیم گرفته است. این منبع همچنین ادعا می‌کند که پروژه متاورس که در حال حاضر توسط این شرکت روی آن کار می‌شود، بی‌تأثیر باقی می‌ماند. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که این پروژه میلیاردی باعث شد تا شرکت در ابتدای سال بخشی از درآمد خود را از دست بدهد.

اگرچه سرمایه‌گذاران از مدیرعامل در مورد برنامه‌هایش برای این پروژه تماس گرفته‌اند، زاکربرگ به تلاش خود ادامه داده و تمام تراشه‌های خود را روی پروژه قرار داده است تا موفق شود. به گفته مدیرعامل، شرط بندی پرخطر او در این پروژه در سال های آینده به ثمر خواهد رسید. یکی از مواردی که مطمئناً این تصمیم را تحت فشار قرار می داد، فشارهای نامگذاری اطلاعات داخلی از سوی سرمایه گذاران بود.

متا برنامه هایی برای اخراج کارمندان دارد

طبق گزارش قبلی، پس از اینکه مارک زاکربرگ اعلام کرد قصد دارد بودجه بیشتری را از بودجه شرکت به پروژه متاورس اختصاص دهد، سرمایه‌گذاران خشمگین شدند. در آن زمان، این گزارش ادعا کرد که رئیس متا در حال از دست دادن حمایت خود در میان برخی از سرمایه گذاران شرکت است و حتی تا مرز محدود کردن سرمایه گذاری در متاورس به حدود 5 میلیارد دلار در سال پیش می رود.

افشای اطلاعات داخلی همچنین مدعی شد که تصمیم برای کناره‌گیری در نتیجه تلاش زاکربرگ برای تبدیل شدن به مسیح و پذیرفتن این موضوع است که تقصیر او بوده است. این نیز با سقوط بیش از 70 درصدی که سهام از زمان عرضه در فهرست شاهد بوده است، حمایت می شود. اگرچه منبع ادعا می کند که استعفای وی بر پروژه متاورس تأثیری نخواهد گذاشت، شرکت ممکن است از آن به عنوان یک حرکت روابط عمومی استفاده کند. مارک زاکربرگ همچنین قصد دارد بخشی از کارکنان خود را تبر کند. این مطابق با رویه های عمومی در سراسر بازار و پاسخی مستقیم به بازار گزنده است.