منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لری فینک، رئیس BlackRock، توکن‌سازی دارایی‌ها را کلید افزایش کارایی در بازارهای سرمایه می‌داند.

لری فینک، رئیس BlackRock، توکن‌سازی دارایی‌ها را کلید افزایش کارایی در بازارهای سرمایه می‌داند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دیروز، لری فینک، رئیس BlackRock، در نامه سالانه خود درباره پتانسیل توکن سازی دارایی ها صحبت کرد. وی خاطرنشان کرد که دارایی های دیجیتال فرصت هایی را برای افزایش کارایی در بازارهای سرمایه، کاهش زنجیره ارزش و بهبود هزینه و دسترسی سرمایه گذاران ارائه می دهد. به عنوان بخشی از اکتشاف خود در این فضا، بلک راک در فعالیت‌های ارزهای دیجیتال و توکن‌سازی سهام بازار پول بلک راک برای استفاده در سیستم مدیریت وثیقه مبتنی بر بلاک چین جی‌پی مورگان مشارکت داشته است. نظرات او منعکس کننده تغییر تمرکز صنعت مدیریت دارایی از ارزهای رمزنگاری شده به دارایی های توکن شده است که بخشی از آن به دلیل سقوط FTX و متعاقب آن سقوط ارزهای دیجیتال است.

چندین شرکت توزیع وجوه سال‌ها در بلاک چین درگیر بوده‌اند. با این حال، سال گذشته شاهد افزایش علاقه مدیران دارایی های برجسته مانند Abrdn، Apollo Global، Hamilton Lane و KKR و همچنین مدیر صندوق Apex بودیم. علاوه بر این، بلک راک با مدیریت یک صندوق بازار پول با بیش از 30 میلیارد دلار ذخایر خزانه داری ایالات متحده برای استیبل کوین USDC و امکان سرمایه گذاری مشتریان در ارزهای دیجیتال از طریق کوین بیس، در بازار کریپتو پیشرفت هایی را انجام می دهد. همچنین ETF های مختلف مبتنی بر رمزارز و متاورز را اجرا می کند.

فینک اظهار داشت که بازارهای در حال توسعه مانند هند، برزیل و آفریقا در حال حاضر شروع به دریافت مزایای هزینه از پرداخت های دیجیتال کرده اند در حالی که بسیاری از کشورهای توسعه یافته، از جمله ایالات متحده، در نوآوری عقب مانده اند و هنوز هزینه های پرداخت نسبتا بالایی را تجربه می کنند.

«به ویژه، توکن کردن کلاس‌های دارایی، چشم‌انداز افزایش کارایی در بازارهای سرمایه، کوتاه کردن زنجیره‌های ارزش، و بهبود هزینه و دسترسی سرمایه‌گذاران را ارائه می‌دهد. در بلک راک، ما به کاوش در اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال، به‌ویژه حوزه‌هایی که بیشتر با مشتریانمان مرتبط هستند، مانند بلاک چین‌های مجاز و توکن‌سازی سهام و اوراق قرضه، ادامه می‌دهیم.

لری فینک، مدیر عامل بلک راک

لری فینک، مدیر عامل بلک راک بیان کرده است که صنعت دارایی دیجیتال در حال توسعه و بلوغ است، اما خطرات مرتبط با آن را نیز برجسته کرده است. او همچنین در مورد نیاز به مقررات در بازار کریپتو و تعهد بلک راک به حفظ استانداردهای برتری عملیاتی خود با اعمال کنترل‌های مشابهی که در سراسر تجارت خود انجام می‌دهد، برای دارایی‌های دیجیتال نتیجه‌گیری کرد.