منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لایحه کریپتو در جلسه زمستانی مجلس ارائه می شود

لایحه کریپتو در جلسه زمستانی مجلس ارائه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

• هند به دنبال اولویت دادن به CBDC ایجاد شده توسط RBI است.
• با لایحه کریپتو، مالیات بر تراکنش های غیرمتمرکز اعمال خواهد شد.

از زمانی که ارزهای دیجیتال قدرت خرید خود را افزایش دادند، یک طرح قبض ارز دیجیتال در هند ساخته شده است. بر اساس گزارش‌ها، این طرح‌های قانونی به دنبال محدود کردن رمزارزها در جنوب آسیا بوده‌اند. با این حال، آنها همچنین به دنبال باز کردن راه برای فناوری های جدید مبتنی بر بلاک چین هستند.

طرح‌های قانونی مبتنی بر ارزهای رمزپایه در تاریخ 29 نوامبر در مجلس زمستانی تصویب شده توسط مقامات ملی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. این جلسه به دنبال بررسی مشکلات اصلی در مورد کریپتوها در هند و نحوه استفاده آنها از فناوری های حیاتی شبکه بلاک چین است.

نشست زمستانی پارلمان هند افتتاح شد

صورتحساب کریپتو

هند رهبری رگولاتورهای برتر کریپتو در آسیای جنوبی را بر عهده داشته و لایحه‌هایی را یکی پس از دیگری برای کند کردن رونق کریپتو اعمال می‌کند. با این حال، برنامه های ضد رمزنگاری آنها متوقف شده است، اما این می تواند پس از جلسه زمستانی مجلس، جایی که لایحه کریپتو مورد بحث قرار می گیرد، تغییر کند.

رسانه های محلی گزارش می دهند که در این جلسه درباره ارز متمرکز ایجاد شده توسط RBI و استفاده از آن بحث می شود. اما رگولاتورها لایحه کریپتو را تجزیه و تحلیل خواهند کرد تا آنها را در ماه های آینده در گردش قرار دهند. اما آنها همچنین سعی خواهند کرد از فناوری های ارائه شده توسط بلاک چین استفاده کنند، بنابراین این یک مقررات کامل در برابر رمزارزها نخواهد بود.

انگیزه این پروژه‌های قانونی گزارش‌های مداوم کلاهبرداری‌های رمزنگاری و تراکنش‌های غیرقانونی است که بر فضای داخلی کشور تسلط داشته است. هند تلاش می کند تا سوء استفاده از ارزهای دیجیتال را محدود کند، بنابراین شهروندان آن از نظر اقتصادی متضرر نمی شوند.

در اوایل نوامبر، یک وزیر هندی درباره کلاهبرداری های رمزنگاری شده صحبت کرد و از آنها در تبلیغات گمراه کننده استفاده کرد. وزیر نشان می دهد که ارزهای دیجیتال ایمن نیستند، چه رسد به اینکه یک سیستم شفاف ارائه دهند. بنابراین باید آنها را ممنوع کرد.

صورت‌حساب کریپتو در هند می‌تواند بر تجارت مجازی تأثیر بگذارد

در ماه‌های گذشته، هند در مورد مقررات احتمالی کریپتو صحبت کرده بود، اما تا زمانی که توکن متمرکز خود را راه‌اندازی نکرد، چیزی مشخص به دست نیاورد. همه چیز نشان می دهد که صورتحساب ارز دیجیتال بر ایجاد فضایی برای CBDC ایجاد شده توسط RBI در فضای مجازی تمرکز دارد. به این ترتیب، شهروندان مجبور خواهند شد تا رمزارزهایی مانند اتریوم یا بیت کوین را کنار بگذارند تا با CBDC بومی کار کنند.

لایحه ارز دیجیتال همچنین در مورد مالیات بر تراکنش های رمزنگاری صحبت خواهد کرد تا هندی ها را از این عملیات منصرف کند. اما قانون‌گذاران همچنین به ایجاد مالیات بر GST با ارزهای دیجیتال فکر کرده‌اند.

کمتر از یک هفته مانده به افتتاح مجلس، جایی که لایحه ارزهای دیجیتال مورد بحث قرار خواهد گرفت، عملیات در هند به طرز چشمگیری افزایش یافته است. شهروندان ممکن است احساس ناامیدی کنند که دولت اصلاحاتی را ایجاد کرده است که تراکنش های رمزنگاری شده در ارزهای غیرمتمرکز را از بین می برد.

با این حال، آنها فقط حدس و گمان هایی هستند که در مورد اتفاقاتی که احتمالاً در هند پس از مجلس رخ می دهد صحبت می کنند، اما کسانی که در این جلسه شرکت داشتند می توانند نظر خود را تغییر دهند. این قوانین ضد رمزنگاری در هند احتمالاً می تواند بازار مجازی را که در حال حاضر در روند نزولی قرار دارد، تحت تأثیر قرار دهد.