منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لایحه ایالات متحده برای ممنوعیت میزبانی گوگل و اپل از برنامه هایی که یوان دیجیتال را می پذیرند

لایحه ایالات متحده برای ممنوعیت میزبانی گوگل و اپل از برنامه هایی که یوان دیجیتال را می پذیرند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

لایحه ای در کنگره آمریکا وجود دارد که توانایی فروشگاه های اپلیکیشن را برای پذیرش پرداخت به یوان دیجیتال محدود می کند. قانونگذاران از آن به عنوان یک نگرانی امنیت ملی یاد کرده اند زیرا مکانیسم پرداخت می تواند از شهروندان آمریکایی جاسوسی کند.

همزمان با گسترش یوان چین به ایالات متحده با قانون دفاع از آمریکایی ها در برابر ارزهای دیجیتال اقتدارگرایانه، سه سناتور به نام های تام کاتن، مایک براون و مارکو روبیو در روز پنجشنبه طرحی را پیشنهاد کردند. این قانون شرکت‌های آمریکایی مانند گوگل و اپل را از راه‌اندازی برنامه‌هایی که از یوان دیجیتال چین پشتیبانی می‌کنند، که به نام e-CNY نیز شناخته می‌شود، منع می‌کند.

Cryptopolitan گزارش می دهد که به گفته قانونگذار کاتن، ارز دیجیتال هر کسی را که از آن استفاده کند کنترل و جاسوسی می کند. همچنین، این فرصتی است که ایالات متحده نمی تواند به چین بدهد و آنها باید تلاش های چین برای تضعیف آن را برای محافظت از اقتصاد رد کنند.

چرا قانونگذاران از نفوذ CBDC به اقتصاد و حریم خصوصی ایالات متحده می ترسند

CBDC نامی است که به ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی چین به عنوان جایگزینی برای پول نقد فیزیکی داده می شود. کاتن می گوید که اعتماد به ارز دیجیتال آسان نیست زیرا دولت مالک آن است.

چین در تلاش است تا یوان دیجیتال خود را در سطوح جهانی و محلی افزایش دهد. در ژانویه، غول فناوری چینی Tencent پشتیبانی از یوان دیجیتال این کشور را به کیف پول WeChat Pay اضافه کرد.

به گفته سناتورهای جمهوریخواه، لغو ارز دیجیتال چین از کنترل و نظارت مستقیم بر تراکنش های مالی شهروندان آمریکایی جلوگیری می کند.

اگر این رژیم مستبد از ارز دیجیتالی تحت کنترل دولت برای نفوذ به اقتصاد و اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی استفاده می کند، باید جلوی آن را بگیریم.

دفتر سناتور براون

برینارد در برابر یک کمیته مجلس درباره استیبل کوین ها و CBDC بحث می کند

نایب رئیس فدرال رزرو به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان گفت که CBDC ثبات و قابلیت همکاری را فراهم می کند. همچنین، این یک سیستم اقتصادی به طور فزاینده پیچیده است.

لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو، در حال آماده شدن برای استماع مجازی کمیته خدمات مالی درباره مزایا و خطرات ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC)، بیانیه ای را از قبل ارائه کرد. از آنجایی که بیش از 25 قانونگذار برای طرح سؤال در صف ایستاده بودند، این یک حرکت استراتژیک عالی بود.

پرداخت ها و پول تبدیل دیجیتالی دلار آمریکا

در طول حضور برینارد در مقابل کنگره، تحولات بازار استیبل کوین بر جمله بندی بیانیه او تأثیر گذاشت.

استیبل کوین ها جایگاهی در اقتصاد دارند.

لائل برینارد

 

او گفت که روزی، CBDC می تواند در کنار هم وجود داشته باشد و مکمل استیبل کوین ها و پول بانک های تجاری باشد. این یک تعهد بانک مرکزی ایمن در اکوسیستم مالی دیجیتال، مشابه نحوه وجود پول نقد در کنار پول بانک تجاری، فراهم می کند. در پرسش و پاسخ، برینارد در مورد نیاز به مقررات بانک مانند استیبل کوین ها با نماینده کنگره اوهایو، آنتونی گونزالس بحث کرد. برینارد در طی بیانیه کتبی خود به طور گسترده به دو موضوع پرداخت:

  • نقش بانک ها در اقتصاد و اینکه آیا بی واسطه گری این نقش را کاهش می دهد یا خیر
  • تکه تکه شدن سیستم پرداخت و چگونگی تأثیر CBDC بر وضعیت فعلی امور آنجا

برینارد همچنین به این بیانیه در مقاله بحث پاسخ داد که «فدرال رزرو قصد ندارد به صدور CBDC ادامه دهد. بدون حمایت روشن از سوی قوه مجریه و کنگره.» قانونگذاران می خواستند بدانند آیا فدرال رزرو گزینه های کمتر از ایده آل را قبل از صدور CBDC در نظر می گیرد یا خیر. برینارد استدلال کرد که محدود کردن دارایی های CBDC و عدم ارائه علاقه به حساب های CBDC می تواند به اتحادیه های اعتباری کمک کند. همچنین به حفظ موقعیت اقتصادی آنها و نقش بانکداری سنتی در سیستم مالی کمک می کند.

برینارد گفت که یک CBDC یک ارز تسویه حساب در رقابت با سیستم‌های بخش خصوصی ارائه می‌کند. با این حال، نمی تواند از پراکندگی سیستم پرداخت جلوگیری کند. به بیان دیگر، سهم نقدینگی در ایالات متحده از سال 2017 از 31 درصد به 20 درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، برینارد به تد بود از کارولینای شمالی گفت که CBDC به دولت پشت آن اعتماد کامل خواهد داشت.