منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لایت کوین (LTC) به دلیل امتناع بایننس از پشتیبانی از عملکرد MWEB، با فشار بیشتری مواجه است

لایت کوین (LTC) به دلیل امتناع بایننس از پشتیبانی از عملکرد MWEB، با فشار بیشتری مواجه است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال Binance به لیست پلتفرم‌های معاملاتی پیوست که اعلام کرده‌اند از تراکنش‌های لایت کوین بر اساس ویژگی جدید حریم خصوصی شبکه موسوم به عملکرد MimbleWimble Extension Blocks (MWEB) پشتیبانی نمی‌کنند.

بایننس از LTC در MWEB پشتیبانی نمی کند

MWEB برای اولین بار در نوامبر 2019 معرفی شد، یک بهبود قابلیت تعویض است که به شبکه LTC برای افزایش محرمانه بودن بین فرستندگان و گیرندگان تراکنش های LTC معرفی شده است. اخیراً در می 2022، ارتقاء MWEB در شبکه به عنوان یک فورک نرم فعال شد، که بیشتر شبیه یک پسوند تحت اللفظی از زنجیره اصلی است، که گزینه «ارسال تراکنش‌های «محرمانه» لایت کوین را به کاربران امکان می‌دهد.

ویژگی حفظ حریم خصوصی در حال حاضر نگرانی‌های مربوط به پولشویی را در مورد لایت کوین، یکی از ارزهای دیجیتال قدیمی، ایجاد کرده است و بایننس تصمیم گرفته است از معاملات انجام شده در عملکرد MWEB، احتمالاً به دلایل انطباق، پشتیبانی نکند.

در اطلاعیه روز دوشنبه، بایننس دقیقاً اشاره کرد که از «سپرده‌ها و برداشت‌های لایت کوین (LTC) که از عملکرد بلوک‌های افزودنی MimbleWimble (MWEB) استفاده می‌کنند، پشتیبانی نمی‌کند. توضیح داده شده است که MWEB به کاربران این امکان را می دهد که بدون افشای هیچ گونه اطلاعات تراکنش، تراکنش های محرمانه را در لایت کوین انجام دهند.

صرافی به کاربران هشدار داد که از طریق ویژگی حفظ حریم خصوصی، LTC را واریز نکنند زیرا چنین تراکنش‌هایی شناسایی نمی‌شوند.

هرگونه واریز LTC که از طریق تابع MWEB به بایننس انجام می شود دریافت یا برگردانده نمی شود زیرا ما نمی توانیم آدرس فرستنده را تأیید کنیم و در نتیجه مستقیم وجوه از دست می رود. برای اطمینان از امنیت وجوه خود، لطفا LTC را از طریق تابع MWEB واریز نکنید.

بایننس

صرافی های کره ای لایت کوین را به دلیل نگرانی از حفظ حریم خصوصی از لیست حذف می کنند

هفته گذشته، صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال در کره، از جمله Upbit و Bithumb، اعلام کردند که پشتیبانی از معاملات LTC را در میان عملکرد MWEB خاتمه می‌دهند. صرافی‌های کره‌ای ملزم به ثبت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به‌عنوان بخشی از خط‌مشی مبارزه با پول‌شویی (AML) هستند.

با توجه به عملکرد MWEB که تراکنش‌ها را پنهان می‌کند، لایت کوین اکنون به‌عنوان یک حفره ظاهر می‌شود. بر اساس گزارش‌ها، پنج صرافی بزرگ کره‌ای وجود دارند که اعلام کرده‌اند LTC را از پلتفرم‌های خود تعلیق و حذف می‌کنند.

LTC 7D graph coinmarketcap
LTC 7D graph coinmarketcap

LTC بیش از 15 درصد (24 ساعت) کاهش یافته و به 42.45 دلار در طول زمان نگارش مقاله رسیده است. ارزش بازار کمی بالاتر از 3 میلیارد دلار است – 21 بزرگترین.