منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قلمرو خطرناک در دنیای رمزارز: چگونه باج‌گیران و قاتلان پیشگامان بلاک چین را هدف قرار می‌دهند.

قلمرو خطرناک در دنیای رمزارز: چگونه باج‌گیران و قاتلان پیشگامان بلاک چین را هدف قرار می‌دهند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هنگامی که در مورد دنیای رمزنگاری در حال ظهور و فرصت‌های جدید ارائه شده توسط فناوری بلاکچین مطالعه می‌کنید، ممکن است توسط داستان‌های نابسامان با میلیاردها دلار ساخته شده یک شبه مسحور شوید، یا شاید از کلاهبرداری‌ها وحشت کنید، جایی که بنیان‌گذاران پروژه‌های تقلبی با خود به تاهیتی می‌روند. پول سرمایه گذار با این حال، تردید وجود دارد که اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند داستان های گریزلی اخاذی، آدم ربایی و حتی قتل باشد. اما برای پیشگامان بلاک چین، قربانی شدن این جنایات وحشتناک یک خطر بسیار واقعی است که باید هر روز مراقب آن باشند.

پتانسیل سود انفجاری ارزهای دیجیتال در طول سال‌ها از زمانی که بیت‌کوین برای اولین بار در ژانویه سال 2009 راه‌اندازی شد، تعداد بی‌شماری از اخاذین، کلاهبرداران و مجرمان آشکار را به خود جذب کرده است. ، ربوده و حتی کشته شدند.

یکی از مشاغلی که خود را هدف چنین فرصت طلبان بدجنسی قرار داد، یک شرکت مستقر در سنگاپور به نام اسکای کوین بود که تا به امروز همچنان با پیامدهای این حملات مقابله می کند. پس از اتخاذ تصمیم نسبتاً بی‌ضرر برای استخدام یک شرکت بازاریابی برای انجام روابط عمومی و بهبود وب‌سایت خود، این پروژه و بنیانگذار آن خود را در شبکه‌ای از باج‌گیری، فریب و جنایت گرفتار کردند که اکثر مردم فقط در یک فیلم جنایی با کارگردانی آن مواجه می‌شوند. توسط کوئنتین تارانتینو

ماموریت و محصولات Skycoin

Skycoin یک شرکت رمزنگاری برجسته است که یکی از بنیانگذاران آن، براندون اسمیتانا، روی کد بیت کوین به همراه ساتوشی ناکاموتو کار کرده است. این پروژه در ابتدا به عنوان پاسخی به سوالاتی بود که بیت کوین و اتریوم قادر به حل آن نبودند. Skycoin سخت افزار و نرم افزاری را توسعه می دهد که به شرکت ها و افراد کمک می کند تا از پتانسیل فناوری بلاک چین استفاده کنند، کنترل اطلاعات خود را بازیابی کنند و شبکه ها و ذخیره سازی داده ها را ایمن و بهینه کنند.

محصولات شاخص این شرکت فیبر هستند، یک معماری شبکه موازی P2P بی‌نهایت مقیاس‌پذیر و بسیار قابل تنظیم. CX، یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و تخصصی برای توسعه برنامه های بلاک چین. و Skyminer، تجهیزاتی برای اجرای گره‌های شبکه Skywire، و همچنین سخت‌افزار با پیکربندی صفر و راه‌حل‌های بلاک چین برای شبکه‌های سازمانی.

اجماع منحصر به فرد اسکای کوین Obelisk به عنوان جایگزینی با انرژی کم و دی اکسید کربن صفر برای الگوریتم اثبات کار (PoW) طراحی شده است که شامل مصرف زیاد برق و هزینه های اضافی است. Skycoin همچنین در توسعه خدمات مخابراتی جدید برای نسل بعدی اینترنت وب 3.0، مانند راه حل های ابر مجازی و شبکه های تعریف شده نرم افزاری (SDN) فعال است.

سرگیجه با موفقیت: رونق ICO در سال 2017

در راه اندازی این پروژه در سال 2012، ارز دیجیتال این شرکت، SKY، کمتر از یک پنی ارزش داشت. در اوج حباب بلاک چین در پایان سال 2017، SKY در کمتر از 8 ماه به ATH 53.83 دلار رسید، 5000 برابر بیشتر از قیمت اصلی خود، در حالی که سرمایه پروژه به 5 میلیارد دلار افزایش یافت – داستانی که شاید فقط می تواند باشد. در دنیای ارزهای دیجیتال اتفاق می افتد. متأسفانه، این موفقیت سرگیجه‌آور نقطه شروع مجموعه‌ای از رویدادهای ظالمانه و غم‌انگیز بود، زیرا تعدادی از مخالفان بی‌رحم را جذب کرد که آخرین نگرانی آنها تبدیل Skycoin به قدرت بلاک چین امروزی بود.

چگونه Skycoin قربانی کلاهبرداران و فرصت طلبان شد؟

در 8 فوریه 2022، بنیاد جهانی Skycoin سنگاپور یک شکایت فدرال RICO (اسکای کوین علیه استفنز، 22-cv-00708، دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه شمالی ایلینوی، شیکاگو) علیه برخی از پیمانکاران سابق و چندین متهم دیگر که در حال انجام آن بوده اند، تنظیم کرد. یک کمپین جنایی برای بهره برداری از دارایی های شرکت از سال 2018. این شامل پرداخت پول به روزنامه نگاران و گروه های رسانه های اجتماعی برای بدنام کردن شهرت Skycoin و همچنین باج گیری، اخاذی و آدم ربایی است.

متهمان اصلی این شکایت بردفورد استفنز و هریسون گیویرتز با نام مستعار “HaRRo” هستند که به طور گسترده به عنوان پادشاه دنیای زیرزمینی تبهکاران بازاریابی کلاه سیاه و بنیانگذار وب سایت بدنام blackhatworld.com در نظر گرفته می شود.

پس از اینکه Skycoin شرکت خود را در اوایل سال 2018 برای ارتقای پروژه و اجرای بهینه‌سازی SEO استخدام کرد، وب‌سایت آن با هرزنامه‌هایی که شامل پیوندهایی به وبلاگ‌های مستهجن بود، پر شد. استفنز برای پایان دادن به این حملات 100000 تا 300000 دلار در ماه درخواست کرد، اما با اطلاع از اینکه خود پیمانکاران پشت سر آنها هستند، Skycoin نپذیرفت. در آن زمان، توطئه گران 30 میلیون دلار بیت کوین و 1 میلیون دلار پول نقد خواستند، در حالی که تهدید کردند در صورت عدم پرداخت، SKY را در فهرست صرافی های پیشرو حفظ خواهند کرد.

اما فقط به باج خواهی ختم نشد. در سال 2018، اسمیتانا و دوست دخترش به زور در آپارتمان خود در شانگهای توسط آدم رباهایی که سعی داشتند یکی از بنیانگذاران Skycoin را مجبور کنند تا رمزهای عبور کامپیوترش را که حاوی کد منبع و اطلاعات ارزشمند دیگری بود، تحویل دهد، بازداشت شدند. پس از شش ساعت ضرب و شتم و شکنجه، Smietana تسلیم شد و مهاجمان موفق شدند در نتیجه حدود 139000 دلار بیت کوین و 220000 دلار Skycoin به سرقت ببرند. طبق دادخواست، این استفنز و گیویرتز بودند که این آدم ربایی را سازماندهی کردند.

اگرچه مهاجمان در نهایت دستگیر، مجرم و به زندان محکوم شدند، اما عاملان اصلی آن هرگز مجازات نشدند. و آنها هنوز از آزار و شکنجه خود نسبت به اسمیتانا، که هنوز خود را مورد حملات رسانه‌های اجتماعی می‌بیند و بدنام می‌شود، تسلیم نشده‌اند، و حتی توهین‌های یهودی‌ستیزانه دریافت می‌کند و می‌گوید که او “یهودی است که مستحق مرگ است.”

دور از تنها مورد

Smietana تنها پیشگام بلاک چین نبود که در جریان جنون کریپتو 2018 قربانی شد. در اوج حباب ICO، چندین روس در گوانژوگ توسط دزدانی که قصد سرقت بیت کوین آنها را داشتند به قتل رسیدند. در سال 2019، بنیانگذار صرافی هندی Bitjax.BTC توسط چندین اخاذ تا حد مرگ شکنجه شد. توبیاس نیمیرو، بنیانگذار یک صرافی بیت‌کوین لهستانی به نام BitMarket، در همان سال چند ساعت از ورشو با گلوله‌ای در سرش در جنگل پیدا شد. و این موارد به دور از تنها مواردی است که در سالهای اخیر آشکار شده است.

نتیجه

جرایم ذکر شده در بالا نشان می دهد که شرکت ها و مدیران بلاک چین باید امنیت خود را جدی بگیرند. اگرچه پروژه‌های موفق این پتانسیل را دارند که برای آنها و سرمایه‌گذارانشان ثروتی بی‌سابقه به ارمغان بیاورند، اما می‌توانند مجرمانی را نیز جذب کنند که ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به شرکت‌ها و افراد آنها وارد کنند. تجربه نشان داده است که برخی از کارآفرینان رمزارز حتی بهای نهایی موفقیت خود را پرداخته اند.

Skycoin در طرح شکایت خود به دنبال جبران بخشی از آسیب های وارد شده توسط کلاهبرداران، بازگرداندن نام خوب خود و خلاص شدن از شر اخاذین برای همیشه است.