منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قطر قصد دارد CBDC خود را با عنوان “ریال قطر” راه اندازی کند.

قطر قصد دارد CBDC خود را با عنوان “ریال قطر” راه اندازی کند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اخیرا قطر راه اندازی رمزارز خود یا CBDC را با حمایت بانک مرکزی اعلام کرد. بر اساس گزارش ها، این کشور در مرحله ایجاد توکن است. انتظار می رود در ماه های آینده راه اندازی شود.

CBDCs طرحی است که به بانک‌های مرکزی پیشرو در جهان، مانند بانک‌های آمریکایی، روسی یا عربی اجازه می‌دهد تا با این فناوری درگیر شوند، اما طبق قوانین خودشان. آنها ارزهایی با برابری 1:1 برابر با پول ملی هستند که در این مورد ریال قطر خواهد بود.

قطر در توسعه CBDC خود پیشرفت می کند

قطر

اخیراً شهردار QCB بانک مرکزی در قطر در یک مجمع اقتصادی ملی اعلام کرد که تیم او در حال توسعه CBDC خود است. آل ثانی تصریح می کند که این پروژه در مرحله ایجاد است، اما پیشرفت آن سریع بوده است.

شهردار اشاره می‌کند که بازار کریپتو یک نوآوری از یک حوزه فناوری است که حتی می‌تواند دروازه‌ای برای یک طرح مالی جدید باشد که سریع‌تر و در دسترس‌تر برای همه سهامداران باشد. با این حال، کریپتوهایی که رگولاتورهای ملی هدف قرار نمی دهند، ممکن است اعتبار خود را از دست بدهند. به این ترتیب، آل ثانی توضیح می دهد که تجارت مجازی نیاز به حمایت از QCB دارد، به همین دلیل است که او رمزارز تنظیم شده را راه اندازی کرد.

این کشور از سه ماهه اول سال 2022 روی CBDC کار خواهد کرد. تا آن زمان، یک آژانس فین‌تک نشان می‌دهد که بانک مرکزی در حال بررسی ارزهای دیجیتال و تمام فناوری‌هایی است که آنها را در بر می‌گیرد.

علاقه به کریپتو در سطح جهانی در حال افزایش است

قطر

کمی بیش از یک دهه پس از ایجاد اولین ارز غیرمتمرکز، که خالق آن هنوز چهره ای ناشناخته است، ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای برای بانک های ملی جذاب می شوند. بر اساس گزارش ها، حداقل 100 قلمرو جهان به فناوری کریپتو علاقه مند هستند و ارزهای تنظیم شده یا CBDC خود را ایجاد خواهند کرد.

قطر وارد فهرست آخرین کشورهایی خواهد شد که پیشنهاد راه اندازی CBDC را دارند، اگرچه رقبای قدرتمندی نیز دارد که به دنبال سود بردن از فناوری بلاک چین هستند. دبی حریف خوبی برای این کشور است که پیشنهاد می کند CBDC خود را از سال 2023 تا 2026 راه اندازی کند.

این تحولات در بازار کریپتو توسط قطر و امارات متحده عربی باعث می شود تا تجارت غیرمتمرکز امیدوارکننده به نظر برسد. این به این دلیل است که افراد بیشتری برای استفاده از رمزارزها، چه تنظیم شده یا غیرمتمرکز، انگیزه خواهند داشت. این موج پذیرش به تجارت مجازی اجازه می‌دهد تا ارزش آن افزایش یابد، که به توکن‌های اولیه کمک می‌کند تا از روند نزولی خارج شوند.

باید منتظر بمانیم تا بانک مرکزی قطر درباره پیشرفت CBDC صحبت کند و رسما راه اندازی آن را اعلام کند. دولت مستقل می تواند انواع دیگر پروژه های مالی را از طریق این فناوری ارتقا دهد.