منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قزاقستان مشاوره در مورد قوانین تجارت کریپتو را آغاز می کند

قزاقستان مشاوره در مورد قوانین تجارت کریپتو را آغاز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

رگولاتور مالی قزاقستان اعلام کرده است که یک دوره مشاوره عمومی برای قانون جدید در مورد تجارت ارزهای دیجیتال در این کشور آغاز خواهد شد. بر اساس این گزارش، مقام مالی این مقاله را منتشر کرده است که در حال حاضر پیشنهاد جدیدی از تغییراتی که در قوانین ایجاد خواهد شد، دارد. تنظیم‌کننده بازاری می‌خواهد که از سرمایه‌گذاران بسیار محافظت کند و در عین حال تضمین کند که کنترل دولت در بازار وجود ندارد.

دوره مشاوره تا 25 فوریه به پایان می رسد

سند منتشر شده همچنین نشان می‌دهد که تنظیم‌کننده قصد دارد نحوه استفاده پلتفرم‌های رمزنگاری از مرکز مالی قزاقستان را بازسازی کند. از ساکنان و سایر ذینفعان خواسته شده است که نظر خود را در مورد مقاله مشاوره وارد کنند. با این حال، مقاماتی که این خبر را منتشر کردند، گفتند که افراد ذینفع تا 25 فوریه فرصت دارند تا دیگر واجد شرایط اضافه کردن نظرات خود به مقاله مشاوره نباشند.

پس از پایان دوره رایزنی، برخی از قوانینی که به آنها رأی داده شده است، به عنوان پیش نویس قوانین در قوانین آتی که قرار است تا قبل از پایان سال ارائه شود، شمرده می شود. برخی از موضوعاتی که بر روی آنها تمرکز خواهد شد عبارتند از حذف ابزارهایی که سوء استفاده از بازار را ترویج می کنند، حذف خطرات، و ارائه اطلاعات به سرمایه گذاران در مورد محصولات.

قزاقستان می خواهد معدنچیان غیرقانونی را حذف کند

این به روز رسانی اخیر در پشت یک پیشنهاد قبلی توسط یک مجلس در کشور برای کمک به تنظیم بازار کریپتو ارائه شده است. علاوه بر پیشنهادات دیگر، این لایحه بر راه هایی برای اطمینان از اینکه استخراج و تجارت دارایی های دیجیتال می تواند به صورت قانونی انجام شود، تمرکز دارد. این پیشنهاد همچنین خواهان روش جدیدی برای اعطای مجوز به شرکت‌های رمزنگاری و ماینرهایی است که با چندین دارایی دیجیتال سروکار دارند. این کشور روند قبلی را که فقط ثبت استخراج کننده ها و شرکت های آنها بود، شکست خواهد داد. پس از ممنوعیت اخیر چین در مورد ارزهای دیجیتال، قزاقستان به یکی از مناطق مورد تقاضا در استخراج و تجارت دارایی های دیجیتال تبدیل شده است.

این کشور همچنین از این دوره برای اعلام مقررات احتمالی در مورد فعالیت های مرتبط با دارایی های دیجیتال در سراسر کشور استفاده کرده است. دولت با توجه به مقدار عظیم انرژی موجود در حال حاضر، افزایش عظیمی را در تعداد معدنچیان وارد شده تجربه کرده است. در حال حاضر، قزاقستان اعلام کرده است که با بستن مراکز استخراج غیرمجاز در سراسر کشور، با خطر استخراج غیرقانونی معادن مقابله می کند. در همین حال، رگولاتور در کشور فاش کرده است که تنها استخراج‌کنندگان و صرافی‌های ثبت‌شده مجاز به انجام خدمات رمزنگاری در کشور هستند.