منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قزاقستان با بایننس همکاری می کند تا صنعت کریپتو خود را تقویت کند

قزاقستان با بایننس همکاری می کند تا صنعت کریپتو خود را تقویت کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

قزاقستان، یکی از رهبران بزرگ جهان در استخراج ارزهای دیجیتال و کشوری که اخیراً اقدامات خصمانه ای علیه این بخش انجام داده است، به سمت یک چارچوب مالی جامع برای ماینرها حرکت می کند. از سوی دیگر، بایننس، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان، به قزاقستان در توسعه قوانین دارایی های دیجیتال کمک خواهد کرد زیرا هدف آن توسعه بخش کریپتو فراتر از استخراج بیت کوین (BTC) است.

قزاقستان دستورالعمل های مالیاتی ماینینگ کریپتو را در اولین خوانش تصویب کرد

در 25 مه 2022، مجلس پایین پارلمان قزاقستان، مجلس، در اولین قرائت اصلاحاتی را در قانون مالیات ملی تصویب کرد که بار مالیاتی بر استخراج کریپتو تحمیل می کند. این پیشنهادها نرخ مالیات درجه بندی شده را بسته به میزان استفاده شرکت های معدنی برق تعیین می کند.

به عنوان مثال، مقرون به صرفه ترین درجه انرژی، 5 تا 10 تنگس در هر کیلووات ساعت (tk)، با هزینه اضافی 10 تنگس در هر کیلووات ساعت (0024 دلار) برای کیلووات ساعت ارائه می شود. طبق گفته دولت قزاقستان، مالیات استخراج 7 تنگ (0017 دلار) به ازای هر کیلووات ساعت برای 10 تا 15 تنگ (0024-0036 دلار) در هر کیلووات ساعت و 3 تنگ (00072 دلار) در هر کیلووات ساعت برای 20 تا 25 تنگس (0،048 تا 0.060 دلار) خواهد بود. .

طی چند ماه گذشته، تغییراتی منتشر شده است که فراتر از ابتکار اولیه برای افزایش هزینه برق از 0.0023 دلار به ازای هر کیلووات ساعت به 0.01 دلار برای ماینرهای رمزنگاری است که معاون اول وزیر دارایی قزاقستان در فوریه به مارات سلطان‌گزیف پیشنهاد کرد.

به گفته اتاق، این تغییرات به منظور ارائه یک تکان هوای تازه برای استفاده از منابع انرژی جایگزین انجام شده است. در مورد انرژی سبز، مالیات بدون در نظر گرفتن قیمت برق تنها 10 تنگه (00024 دلار) خواهد بود.

دولت در حال حرکت برای محدود کردن مصرف انرژی در کشور است. به گفته مقامات دولت قزاقستان، این اقدامات برای متعادل کردن بار و کاهش تحریک منابع خصوصی مصرف انرژی در نظر گرفته شده است.

در 29 آوریل، وزیر توسعه دیجیتال کشور به شرکت‌های استخراج دیجیتال دستور داد تا 30 روز قبل از شروع عملیات، داده‌های مصرف برق و «ویژگی‌های فنی» را برای اتصال به شبکه برق ارائه کنند. پیش از این، در ماه مارس، 106 عملیات استخراج کریپتو پس از بررسی توسط آژانس نظارت مالی که بیش از 67000 قطعه تجهیزات را توقیف کرد، تعطیل شد.

دولت قزاقستان می تواند تصویب قوانین جدید کریپتو را ساده تر کند. به گفته کارشناسان سیاست عمومی در قزاقستان، قوانین مربوط به مقررات فناوری، ارزهای دیجیتال، قیمت‌گذاری دارویی، افزایش مالیات و رقابت چین، شانس‌های متفاوتی در قوانین ارزهای دیجیتال و مقررات استخراج کریپتو خواهد داشت و همه نهادهای رمزنگاری ممکن است با تغییراتی مواجه شوند.

رشد صنعت دارایی های دیجیتال مستلزم تعریف مقررات برای این طبقه دارایی جدید، به ویژه از نظر استیبل کوین ها، محصولات ارزهای دیجیتال، مالکیت نهادی ارزهای دیجیتال، و چشم انداز ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

بایننس به قزاقستان در مورد استراتژی ارزهای دیجیتال مشاوره می دهد

با رشد صنعت کریپتو در قزاقستان، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، به توسعه مقررات دارایی های دیجیتال کمک خواهد کرد زیرا این کشور به دنبال توسعه بخش کریپتو خود فراتر از استخراج بیت کوین (BTC) است.

طبق پستی در وبلاگ رسمی خود، بایننس همچنین تلاش خواهد کرد تا زیرساخت های مالی را در بازار ارزهای دیجیتال ادغام کند و به استراتژی بلاک چین کمک کند. این شرکت به طور موقت در آستانه، پایتخت قزاقستان حضور خواهد داشت. طبق اعلام رسمی بایننس، این صرافی با وزارت دیجیتال این کشور همکاری خواهد کرد تا پارک فناوری اطلاعات آستانه هاب را به یک مرکز منطقه ای بلاک چین تبدیل کند.

قزاقستان خانه یکی از بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین در جهان است، اما برای مقابله با کمبود برق در بخش استخراج خود با مشکل مواجه شده است. دولت ابتکاراتی را برای تقویت اقتصاد رمزنگاری و بلاک چین فراتر از استخراج، از جمله جذب شرکت‌های جدید به مرکز مالی آستانه، مرکز مالی بین‌المللی آستانه (AIFC) آغاز کرده است.

بانک مرکزی قزاقستان همچنین فاش کرد که تغییری در قوانینی که به بانک‌ها اجازه می‌دهد خدماتی به صرافی‌های رمزنگاری راه‌اندازی شده در AIFC ارائه کنند، در ماه مارس اجرا شد. نقش مشاوره بایننس یک چرخش برای این شرکت است که سال گذشته نارضایتی قانونگذاران در سراسر جهان را به همراه داشت. از زمان خاموشی مقررات، این شرکت کارکنان خود را برای رعایت قوانین و تلاش‌های خود برای کاهش ترس آنها تقویت کرده است.

روز چهارشنبه، مدیر عامل و بنیانگذار بایننس Changpeng “CZ” Zhao با قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان، و همچنین وزیر توسعه دیجیتال، نوآوری، و صنعت هوافضا، بگدات موسین و معاون اول رئیس ستاد، تیمور سلیمانوف، دیدار کرد. .

ما همراه با CZ، نقشه راه Binance را در قزاقستان در نظر گرفتیم. با توجه به پست وبلاگ، ما همچنین در مورد پتانسیل ایجاد یک صندوق VC و آکادمی مبتنی بر بلاک چین برای کمک به استعدادهای محلی از آستانه هاب برای جهانی شدن صحبت کردیم.

رئیس جمهور قاسم ژومارت توکایف

به دنبال سقوط آزمایشگاه‌های Terraform، کارشناسان مالی پیش‌بینی کردند که قانون ارزهای دیجیتال خیلی سریع‌تر اتفاق می‌افتد. به گفته آنها، مقررات مسئول برای رگولاتورها ضروری است و آنها باید برای ایجاد روابط کاری مثبت با توسعه دهندگان بلاک چین تلاش کنند. آنها معتقد نیستند که افزایش مقررات، میزان نوآوری در صنعت کریپتو را محدود می کند.