منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قربانیان طرح پونزی می گویند وان کوین هنوز در بلغارستان فعال است

قربانیان طرح پونزی می گویند وان کوین هنوز در بلغارستان فعال است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • قربانیان طرح Onecoin Ponzi علیه دولت بلغارستان به دلیل سرگرم کردن عاملان آنها صحبت می کنند.
  • قربانیان خواستار توقیف دارایی ها از طرف های درگیر و غرامت این حادثه هستند.

قربانیان طرح Onecoin Ponzi اخیراً در 16 نوامبر علیه دولت بلغارستان دادخواستی را علیه دولت بلغارستان ارسال کردند. طرف‌های درگیر از کمک یک وکیل مستقر در بریتانیا، دکتر جاناتان لوی، برای ابراز نارضایتی خود از مقامات آن استفاده کردند. طبق این طومار، دولت نتوانست قربانیان طرح پونزی را به رسمیت بشناسد و اقدامات مجرمان را به روز در کشور سرگرم کرده است.

Onecoin به عنوان یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های پونزی در تاریخ کریپتوها با ارزش بیش از 20 میلیون یورو در رمزارزهای کلاه‌برداری شده است. این عملیات کلاهبرداری از سال 2014 قبل از حمله مقامات بلغارستانی به مقر آن در صوفیه آغاز شده بود. با این حال، قربانیان دولت بلغارستان را متهم می کنند که چشمان خود را روی بازیگران بد قابل توجه بسته است.

این طومار نشان می‌دهد که بنیان‌گذاران آن هنوز در صوفیه فعالیت می‌کنند و هرگز رمزارزهای دزدیده شده را توقیف نکرده‌اند. همچنین بیان می‌کند که طرح پونزی از نام‌های مختلفی در بلغارستان استفاده می‌کند و با حساب‌های بانکی محلی و فراساحلی سر و کار دارد تا ردیابی آنها را پوشش دهد. این نشان می‌دهد که این حرکت برای سازمان‌دهندگان طرح پونزی مؤثرتر است تا هر گونه افشاگر باقی‌مانده را از بین ببرند.

درک طرح پونزی Onecoin

روگا ایگناتوا با کمک سباستین گرین‌وود و کنستانتین ایگناتوف یکی از بنیان‌گذاران اصلی طرح هرمی Onecoin است. این پلتفرم متمرکز خدمات نگهبانی را برای سرمایه گذاران رمزارز ارائه می دهد و امنیت بی سابقه ای را به آنها ارائه می دهد. علاوه بر این، خدمات آن در سطح جهانی گسترش یافت و تیم های مختلف در شهرهای مختلف مشغول به کار شدند.

با این حال، مقامات، از جمله FBI، در سال 2017 شروع به مشکوک شدن به این شرکت برای انجام کارهای نادرست کردند. در حالی که آقای ایگناتوف در جریان این حمله دستگیر شد، روگا، که ملکه کریپتوساخته نیز نامیده می شد، ناپدید شد.

همکاری او با مقامات برای این پرونده مفید بوده است و علیه خواهرش و شرکت شهادت داده است. او در حال حاضر با توجه به اقداماتی که Onecoin برای توقف تحقیقات در مورد عملیات خود انجام داد، تحت حفاظت شاهد است. اکنون مقامات در سراسر جهان آن را به عنوان همکاری غیرقانونی طبقه بندی می کنند و فعالیت های آن را ممنوع کرده و دارایی ها را در کشورهای خود مصادره می کنند.

سرمایه گذاران در مجموع میلیون ها ضرر متحمل شدند و برخی برای شهادت علیه شرکت مورد حمله قرار گرفتند. این طومار چندین قربانی از جمله برخی از اعضای تیم را معرفی می کند که تهدید یا بدتر از آن برای سکوت در مورد این موضوع دریافت کرده اند.

وکیل لوی معتقد است که ادعاهای مطرح شده توسط قربانیان برای توجه دولت بلغارستان کافی است. وی همچنین بیان می کند که این اقدام تاخیری غیرضروری است زیرا همه شواهد حاکی از وجود این شرکت هرمی و چندین فعالیت غیرقانونی اضافی است.

خواستار عدالت

قربانیان Onecoin نمی توانند سر خود را در مورد بی میلی بلغارستان برای اجرای اقدامات علیه این سازمان بپیچند. هنوز هم بدون هیچ تلاشی از سوی دولت، میلیون ها دلار بین بانک های بلغارستانی و مستقر در دبی جابجا می شود. وکیل لوی بیان می کند که مقامات بلغارستان از سال 2018 هیچ اطلاعاتی در مورد دستگیری یا توقیف دارایی ها فاش نکرده اند.

او همچنین بیان می‌کند که به نظر می‌رسد دولت از فریاد قربانیانی که چندین بار زیر دست همکاران Onecoin رنج برده‌اند غافل است. او از دولت می خواهد که طبق قوانین اتحادیه اروپا به قربانیان رسیدگی کند. علاوه بر این، قربانیان نیازمند توقیف کامل دارایی‌های روگا و همکارانش در داخل و خارج از کشور هستند.

وکیل لوی در این دادخواست بیان می‌کند که دولت باید راه‌هایی برای جبران خسارات وارده در جریان طرح‌های هرمی به قربانیان بیابد. در حالی که مشخص نیست دولت بلغارستان چه خواهد کرد، قربانیان امیدوارند که به عدالت برسند و بازیگران بد را مجبور کنند تاوان جنایات خود را بپردازند.
با این وجود، Onecoin دلیلی است که سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری در مورد پروژه ها تحقیق کنند. علاوه بر این، چشم‌گشایی برای مقامات نظارتی برای اطمینان از ایمنی سرمایه‌گذاران و پیشرفت بی‌وقفه صنعت رو به رشد کریپتو است.