منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قانونگذاران آمریکایی از زاکربرگ در مورد کلاهبرداری های رمزنگاری شده در برنامه های متا سؤال می کنند

قانونگذاران آمریکایی از زاکربرگ در مورد کلاهبرداری های رمزنگاری شده در برنامه های متا سؤال می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

قانونگذاران ایالات متحده از مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا دعوت کرده اند تا توضیح دهد که این پلتفرم چگونه با مشکلات کلاهبرداری های رمزنگاری شده در این پلتفرم مبارزه می کند. بر اساس این به روز رسانی، حدود هفت سناتور از مدیرعامل خواسته اند تا توضیح دهد که چگونه این شرکت پلت فرم را برای تقلب بررسی می کند، مقامات را در هر کجا که لازم باشد درگیر می کند، و برای قربانیانی که کلاهبرداری شده اند، امداد رسانی می کند. در حال حاضر، این گروه سه برنامه رسانه اجتماعی، از جمله فیس بوک، یکی از محبوب ترین در سراسر جهان را کنترل می کند.

قانونگذاران ایالات متحده اپلیکیشن های متا را “محل پرورش” کلاهبرداران می نامند

به گفته قانونگذاران ایالات متحده، تعداد زیادی گزارش از جنایات و کلاهبرداری های مرتبط با رمزنگاری در چندین پلت فرم رسانه های اجتماعی انجام می شود. این گزارش‌ها معتقدند که برنامه‌های متا می‌توانند به عنوان زمینه‌ای عمل کنند که در آن کلاهبرداران و هکرها روزهای میدانی برای انجام اعمال مخرب خود دارند.

این اقدامات مخرب همچنین باعث از دست دادن سرمایه کاربران می شود که می تواند عواقب دیگری داشته باشد. سناتورها مقاله قبلی را نقل کردند که به رسانه های اجتماعی و ارتباط آن با کلاهبرداری های رمزنگاری شده نگاه می کرد. این مقاله اشاره کرد که ترکیب هر دو می تواند منجر به کلاهبرداری های زیادی شود. بر اساس این گزارش، بیش از نیمی از کلاهبرداران یک میلیارد دلاری سرقت شده در سال 2021 در شبکه های اجتماعی انجام شده است.

زاکربرگ گزارش مفصلی را تا 24 اکتبر ارائه خواهد کرد

قانونگذاران ایالات متحده همچنین اظهار داشتند که حدود چهار مورد از ده کلاهبرداری انجام شده در سال گذشته در رسانه های اجتماعی انجام شده است. اینستاگرام با بیش از 30 درصد بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است، در حالی که فیس بوک و واتس اپ به ترتیب با 26 و 9 درصد نزدیک به هم هستند. گذشته از این، سناتورها از پلتفرم‌ها خواسته‌اند تا کاربران را از خطرات احتمالی یا کلاهبرداری به زبان‌های دیگر به جز انگلیسی آگاه کنند.

سخنگوی این شرکت به مردم اطمینان داده است که این پلتفرم تمام منابع موجود را برای اطمینان از ایمن بودن کاربران از کلاهبرداری در محل قرار می دهد. با این حال، سناتورها به زاکربرگ مهلت داده اند تا 24 اکتبر گزارش دقیقی از نحوه انجام این فعالیت ها ارائه کند. FBI همچنین در گذشته کلاهبرداری های رمزنگاری را سرکوب کرده است و به کاربران چندین برنامه رسانه اجتماعی هشدار داده است که مراقب سایر برنامه های شبیه سازی شده باشند که به بدافزار آلوده شده اند.