منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قاضی کره جنوبی حکم بازداشت شین هیون سونگ، بنیانگذار Terra را لغو کرد.

قاضی کره جنوبی حکم بازداشت شین هیون سونگ، بنیانگذار Terra را لغو کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دادگاهی در کره جنوبی به ریاست قاضی هونگ جین پیو، پرونده هایی را که بر اکوسیستم ترا تأثیر می گذاشت، رد کرد. در ماه اکتبر، یو مو، مدیر اجرایی آزمایشگاه Terraform توسط مجریان قانون بازداشت شد. اما پس از 48 ساعت، قاضی هانگ به طور مشابه حکم را باطل کرد.

قاضی اظهار داشت که تعیین “ضرورت و اهمیت” دستگیری چالش برانگیز است. یک رسانه محلی به نقل از هونگ جین پیو، قاضی ارشد ناظر بر احکام دادگاه منطقه جنوبی سئول، گفت:

با در نظر گرفتن نگرش نسبت به تحقیقات، شرایط، روند، و محتوای بیانیه، مشاهده اینکه چگونه خطر از بین بردن شواهد یا فرار از محدوده اعمال حق دفاع قانونی وجود دارد، چالش برانگیز است.

کره جنوبی از دو کوون، بنیانگذار Terra شکایت کرد

دو کوون، یکی از بنیانگذاران Terra، که در کره جنوبی به دلیل نقشش در شکست شرکت مورد شکایت قرار گرفته است، در بازگشت تردید وجود دارد. پس از نابودی ترا، گزارش‌های بی‌ثباتی درباره محل اختفای دو کوون منتشر شد.

دادستان ها ادعا می کنند که شین لونا از پیش صادر شده را از سرمایه گذاران مخفی کرده و سپس آنها را به قیمت بالاتری در درخواست آنها برای صدور حکم فروخته است. او همچنین مظنون به گرفتن 105 میلیون دلار از فروش غیرقانونی توکن است که حدود 140 میلیارد وون است.

شین متهم به نقض قانون معاملات مالی الکترونیکی است. تحقیقات رسمی ادعا می‌کند که او داده‌های کاربر و منابع مالی را از شرکت فین‌تک Chai Corp به دست آورده و از آنها برای فشار دادن به لونا استفاده کرده است.

دادگاه تصمیم گرفت برای افرادی که علیرغم اعتراف به جدیت اتهامات و ادعای حفظ حق دفاع متهم، به سودهای بیش از حد دست یافته بودند، حکم بازداشت صادر نکند. تصمیم دادگاه با تعجب و گیجی مواجه شده است و دفتر دادستانی پس از صدور رای پیامک ارسال کرده است. سرمایه گذاران زیان ده ارز دیجیتال نیز همین احساسات را داشتند.

وکیل شین در پیامی از تصمیم دادگاه به عنوان “قضاوت خوب” یاد کرد. تاثیر انتشار بر دعوی حقوقی Terra و سرمایه گذارانی که متحمل ضرر شده اند در حال حاضر ناشناخته است. ممکن است پس از ارزیابی دادستانی اخراج، حکم بازداشت جدید صادر شود.

دادستان های کره جنوبی دو کوون را به دستکاری قیمت Terra متهم کردند

بر اساس یک گزارش محلی از کره جنوبی، دادستان های این کشور شواهدی در دست دارند که نشان می دهد دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، زمانی به کارمندی دستوراتی داده است تا بر قیمت لونا کلاسیک (LUNC) تأثیر بگذارد.

بر اساس گزارشی که توسط سیستم پخش کره (KBS) منتشر شده است، یک نماینده دادستانی از کره جنوبی ادعا کرده است که آنها “سابقه گفتگو” را به دست آورده اند که در آن “مدیرعامل کوون مستقیما دستور دستکاری قیمت ها را صادر کرده است.”

گزارش شده است که یک “مذاکره پیام رسان” بین Kwon و یکی از کارمندان سابق Terraform Labs به عنوان مبنایی برای اثبات ادعایی استفاده شده است. دادستانی اطلاعات تکمیلی را مخفی کرد و بیان داشت:

مدیر عامل شرکت Kwon به وضوح دستور دستکاری قیمت را داده است، با توجه به سابقه بحثی که باید جزئیات آن را فاش کنم.

عملکرد قیمت LUNC Terra، سابقاً Terra، در طول آخرین بازار صعودی، بدون شک یکی از برجسته ترین ها در بین تمام ارزهای دیجیتال بود، حتی اگر جزئیات دقیق دستکاری قیمت هنوز ناشناخته باشد.

طبق داده‌های CoinGecko، قیمت آن تقریباً 2800 درصد از 4.18 دلار در اواخر ماه مه 2021 به بالاترین رقم تاریخ 119.18 دلار در 5 آوریل 2022 افزایش یافت، قبل از اینکه در 30 آوریل سقوط فاجعه‌باری را تجربه کرد.

با این حال، این روزنامه بیان می کند که عامل کوون در رد این اتهامات پافشاری کرده است.