منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قاضی ایالات متحده تلاش SEC برای توقف معامله خرید Voyager بایننس را رد کرد

قاضی ایالات متحده تلاش SEC برای توقف معامله خرید Voyager بایننس را رد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

خرید Voyager Digital توسط Binance.US با مخالفت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و دادگاه ورشکستگی مواجه شد که منجر به برخورد اراده ها شد. با این حال، مایکل وایلز، قاضی ناحیه جنوبی نیویورک، حکم داده است که Binance.US می‌تواند به خرید یک میلیارد دلاری دارایی‌های وویجر ادامه دهد. این تصمیم پس از آن صادر شد که قاضی درخواست کمیسیون SEC برای توقف رسیدگی تا رسیدگی به درخواست تجدیدنظر را رد کرد. این حکم تسکین دهنده ای برای مشتریان وویجر بود که از زمان اعلام ورشکستگی شرکت در جولای 2022، قادر به دسترسی به ارزهای دیجیتال خود نبودند.

پیشنهاد SEC برای توقف رسیدگی

پس از اینکه بایننس تاییدیه دادگاه را برای خرید دارایی های وویجر به دست آورد، SEC درخواست توقف دادرسی را ارائه کرد. رگولاتور استدلال کرد که دادگاه های ورشکستگی قدرت رهایی بدهکاران یا غیر بدهکاران را از اختیارات پلیس و نظارتی ندارند. دادستان ایالات متحده، دامیان ویلیامز، اظهار داشت که این معامله باید تغییر یا لغو شود، زیرا تلاش می کند وویجر و کارکنان آن را از نقض هر گونه قوانین مالیاتی یا اوراق بهادار پاک کند. با این حال، قاضی وایلز استدلال کرد که این توافق نامه وویجر را از هرگونه تخلف پاک نمی کند و ادامه تاخیر به مشتریان وویجر آسیب می رساند.

معامله اکتساب

طبق شرایط قرارداد خرید، طلبکاران وویجر شانس جبران 73 درصد از زیان خود را دارند. دادگاه قبلاً از چندین شاهد شنیده است که در مورد موضوعات پیچیده مختلف شهادت داده اند، مانند اینکه آیا اطلاعات شناسایی شخصی به عنوان بخشی از توافق به Binance.US منتقل می شود یا خیر. دادگاه همچنین در نظر گرفت که چگونه انتقال روشی محتاطانه تر برای طلبکاران نسبت به انحلال اضطراری خواهد بود. این معامله به عنوان یک گام مثبت برای مشتریان وویجر که از زمان اعلام ورشکستگی شرکت برای دسترسی به وجوه خود با مشکل مواجه شده اند، تلقی شده است.

دستیابی به دارایی های وویجر

حکم قاضی وایلز به عنوان یک پیروزی قابل توجه برای Binance.US تلقی می شد زیرا این شرکت اکنون می تواند به خرید دارایی های Voyager ادامه دهد. قاضی درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار را رد کرد و اظهار داشت که اسناد تنظیم کننده مبالغه آمیز و بد توصیفی است که وی انجام داده است و مقاماتی که به آنها تکیه کرده است. قاضی همچنین SEC را به تکیه بر استدلال های هذل گویی و «مرد کاهی» متهم کرد. او استدلال کرد که حل و فصل به موقع پرونده های ورشکستگی به نفع عمومی است و اقامت بر روی هزاران مشتری تأثیر منفی خواهد گذاشت.

توکن های بازپرداخت

دادگاه به Binance.US اجازه داد تا توکن‌های بازپرداخت را بین مشتریان وویجر که تحت تأثیر نامطلوب قرار گرفتند، صادر و توزیع کند. توکن های بازپرداخت به عنوان راهی برای جبران خسارات به مشتریانی تلقی می شوند که از زمان اعلام ورشکستگی وویجر قادر به دسترسی به ارزهای دیجیتال خود نبوده اند. بسته به میزان ارز دیجیتالی که در Voyager نگهداری می شود، توکن ها به صورت متناسب برای مشتریان صادر می شوند. این توکن‌ها همچنین در پلتفرم Binance.US قابل معامله خواهند بود و به مشتریان این امکان را می‌دهند که آنها را با ارزهای دیجیتال دیگر معامله کنند یا آنها را نقد کنند.

توکن‌های بازپرداخت برای ارائه وسیله‌ای برای جبران خسارت برای مشتریان آسیب‌دیده در حالی که پرونده ورشکستگی در جریان است، در نظر گرفته شده است. باید دید مشتریان چگونه توکن ها را دریافت خواهند کرد و آیا آنها به شکایات خود راه حل رضایت بخشی ارائه می دهند یا خیر.

نتیجه

خرید Voyager Digital توسط Binance.US با مخالفت کمیسیون SEC و دادگاه ورشکستگی روبرو شده است. با این حال، حکم قاضی وایلز به Binance.US اجازه داده است تا به خرید دارایی های Voyager ادامه دهد. این معامله به عنوان یک گام مثبت برای مشتریان وویجر که از زمان اعلام ورشکستگی شرکت برای دسترسی به وجوه خود با مشکل مواجه شده اند، تلقی می شود.