منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فروش NFT: نایک پیشتاز فروش NFT است. ببینید چه مارک های دیگر آن را می کشند

فروش NFT: نایک پیشتاز فروش NFT است. ببینید چه مارک های دیگر آن را می کشند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نایک در میان برندهای دیگر از موقعیت پر رونقی برخوردار است. برندهای لوکس مختلفی با آن رقابت کرده اند، اما تعداد کمی با آن برابری کرده اند. دلیل آن نوآوری مداوم، کیفیت و خدمات بالا است. آنچه اخیراً آن را به خبر رسانده است، افزایش فروش در بازار سنتی نیست. بلکه در صدر فهرست درآمدسازان پیشرو در NFT در میان برندهای برتر قرار دارد.

سایر برندهای دو و میدانی و مد در این لیست هستند که دستاوردهای قابل توجهی را نشان می دهند. اگرچه چند ماه اخیر نزولی را در بازار به ارمغان آورده است، اما این برندها به رشد خود ادامه داده اند. یک واقعیت شگفت انگیز در مورد لیست، حضور برندهای دو و میدانی و مد بیش از هر دسته دیگری است.

در اینجا مروری کوتاه بر این است که نایک چگونه در صدر فهرست نام‌های پیشرو در فروش NFT قرار گرفته است.

فروش NFT و برندهای لوکس

برندهای لوکس با وجود تغییرات بازار، ترافیک قابل توجهی را به خود جذب کرده اند. آنها یک پایگاه مشتری خاص دارند که بدون توجه به نوسانات فروش منظم به خرید خود ادامه می دهند. با رونق بازار NFT، برندهای مد و دو و میدانی اهمیت آن را درک کردند. آنها با ایجاد NFTهای خود و فروش آنها سهم خود را در درآمد بدست آوردند. گزارش اخیر نشان می دهد که نایک موفق ترین آنها بوده و بیشترین میزان درآمد را به خود اختصاص داده است.

نایک با حفظ مشتریان خود فرصت سختی را به شرکت های دیگر داده است. درآمدی که از فروش NFT به دست آورده در مقایسه با سایر برندها چند برابر است. از دیگر نام های این لیست می توان به دولچه و گابانا، تیفانی، گوچی، آدیداس، لاکوست و … اشاره کرد که این لیست نشان دهنده علاقه مشتریان به برندهای مد و ورزشی است.

تراکنش ها و مبلغی که برندهای دیگر به دست آورده اند کمتر از نایک است. داده های ذکر شده مربوط به یکی از رکودترین سال های بازار است. بر اساس داده های موجود، بازار در ماه می 2022 شاهد جهش جزئی در فروش بود، در حالی که بقیه ماه ها کاهش فروش را نشان دادند. یک سال پیش، این فروش ها رکوردهای جدیدی را به ثبت رساندند، زیرا ارزش آنها به شدت افزایش یافت.

NIKE و درآمد رو به رشد آن

نمودار ارائه شده در زیر نشان می دهد که نایک از فروش NFT مبلغ هنگفت 185 میلیون دلار به دست آورده است. تعداد کل تراکنش های انجام شده 67251 تراکنش است. در حالی که حجم فروش اولیه شرکت حدود 93,104,204.25 دلار است. در مقایسه، حجم فروش ثانویه 1,293,959,811.39 دلار برآورد شده است. مبلغ کل حق امتیاز به دست آمده از فروش NFT های مذکور حدود 92,165,461.48 دلار است.

تصویر 213
منبع: Dune Analytics

دولچه و گابانا دومین شرکتی است که از نایک در فروش NFT پیروی می کند. داده های موجود نشان می دهد که 9036 تراکنش انجام داده است در حالی که درآمدی بالغ بر 25 میلیون دلار داشته است. تیفانی و گوچی به ترتیب 12 و 11 میلیون دلار به دست آوردند.

داده های فروش NFT توسط @kingjames23 برای Dune Analytics گردآوری شده است. داده های موجود نشان می دهد که فروش NFT نایک در طول سه ماه گذشته کند شده است و همچنان در موقعیت پیشرو باقی مانده است. شرکت مذکور در ماه گذشته موفق به کسب 6362 ETH شده است. شرکت مذکور در ماه آوریل بهترین عملکرد را داشت، زمانی که توانست 12776 ETH را جمع کند.

به نظر می رسد نایک سال ها از سایر شرکت ها در فروش NFT جلوتر است. اعتبار فروش آن به خرید RTFKT تعلق می گیرد.

نتیجه

Dune Analytics داده های اخیر فروش NFT ها را به اشتراک گذاشته است. نایک بر اساس فهرست خود در صدر فهرست قرار دارد. در حالی که حدود پنج شرکت دو و میدانی و مد در این لیست وجود دارد. حضور شرکت های مد و دو و میدانی در لیست نشان دهنده روند غالب در فروش NFT است. نایک توانست حدود 185 میلیون دلار از فروش NFT کسب کند.