منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فروش بیت کوین به پایان می رسد و 7 نکته کلیدی – آرتور هیز

فروش بیت کوین به پایان می رسد و 7 نکته کلیدی – آرتور هیز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در یک پست وبلاگ اخیر در Medium، مدیر عامل سابق BitMEX، آرتور هیز، اظهار داشت که بیت کوین احتمالا به پایین ترین سطح خود رسیده است. هیز ادعا می کند که فروش اجباری بیت کوین توسط موسسات وام دهنده متمرکز و استخراج کنندگان بیت کوین احتمالاً پایان یافته است. کسانی که ملزم به فروش دارایی های خود بودند، قبلاً این کار را انجام داده بودند. از آنجایی که اکثر وام دهندگان متمرکز ارزهای دیجیتال در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارند، دیگر وام یا وثیقه استخراج نمی کنند تا نقد شوند.

بیت کوین پس از فاجعه FTX ضربه های بزرگی می خورد

به گفته آرتور هیز، وضعیت بیت کوین به عنوان دارایی ذخیره ارز دیجیتال تضمین می کند که اکوسیستم از سایه ها خارج می شود. با انجام این کار، او از سرمایه گذاران دعوت می کند تا بر فعالیت قیمت بیت کوین تمرکز کنند تا مشخص کنند که آیا بازار به پایین ترین سطح خود رسیده است یا خیر.

به گفته او، سازمان‌های وام‌دهی و تجارت متمرکز، عملیات استخراج بیت‌کوین و سفته‌بازان عادی به کاهش ارزهای دیجیتال کمک کردند، در حالی که معتقدان واقعی رمز ارز از زمستان کریپتو سود بردند. او می گوید که هیچ کس هرگز نمی خواهد اعلام ورشکستگی کند، اما قابل اجتناب است.

بسیاری از جامعه رمزارز هنوز درک نکرده اند که چگونه شکست صرافی های رمزنگاری متمرکز بر ارزش بیت کوین تأثیر می گذارد. در اینجا همه چیز کار می کند. تصور کنید یک شرکت تجاری هستید که از CEX A وام گرفته اید. با این حال، CEX A درخواست بازپرداخت ظرف یک هفته می کند، و شما باید رعایت کنید. به عنوان یک شرکت تجاری، فراخوانی در طی یک بازار صعودی پیامد کمی دارد.

فروش بیت کوین به پایان می رسد و 7 نکته کلیدی - آرتور هیز 1
منبع: بایننس

CEL های متعددی وجود دارند که به شما پول قرض می دهند تا مجبور نباشید سرمایه گذاری های فعلی خود را نقد کنید. با این حال، زمانی که بازار صعودی محو می‌شود و محدودیت اعتباری در کل بازار رخ می‌دهد، CELها اغلب وام‌های خود را به طور همزمان فراخوان می‌کنند. بدون دسترسی به بودجه بیشتر، مشاغل تجاری باید موقعیت های خود را بفروشند تا نیازهای سرمایه را برآورده کنند.

قبل از انفجار فعلی بازارهای ارزهای دیجیتال، بزرگترین دسته وام‌های وثیقه‌شده، وام‌هایی بود که توسط بیت‌کوین و دکل‌های استخراج بیت‌کوین پشتیبانی می‌شد. بنابراین، زمانی که اوضاع شروع به وخامت می کند، CEL ها با دامپینگ بیت کوین شروع می کنند، زیرا این دارایی معمولاً برای وثیقه گرفتن وام ها و نقدشونده ترین ارز دیجیتال است.

خوراکی های کلیدی

آرتور هیز به ساده لوحی یا شاید ناآگاهی سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال که هیچ تصوری از نحوه عملکرد CEX نداشتند، پرداخت. در پرونده های اخیر ورشکستگی، وام دهندگان فرض کردند که این مشاغل تجاری درگیر معاملات آربیتراژ فوق هوشمند هستند که آنها را در برابر نوسانات بازار غیرقابل نفوذ می کند.

اما دیگر اینطور نیست. اکنون سرمایه گذاران می دانند که این شرکت ها چیزی بیش از یک باند قمارباز منحط و مدت ها نبودند. تنها وجه تمایز آنها با عموم مردم این بود که میلیاردها دلار برای بازی کردن داشتند.

اکثر بیت کوین توسط CEL ها و همه شرکت های تجاری بزرگ فروخته شده است. تنها دارایی‌های باقی‌مانده، شیت‌کوین‌های غیرقابل نقد، دارایی‌های شرکت‌های خصوصی رمزنگاری و توکن‌های پیش‌فروش قفل‌شده هستند. اینکه چگونه دادگاه ورشکستگی در نهایت به این دارایی ها رسیدگی می کند، به تکامل بازار نزولی بی ربط است. هیز مطمئن است که این نهادها بیت کوین اضافی برای فروش ندارند.

آرتور مشاهده می‌کند که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین وام گرفتند، و به محض شروع بازار نزولی، آنها مجبور شدند دارایی‌های بیت‌کوین خود را نقد کنند تا بدهی‌های خود را پرداخت کنند. در نتیجه، دارایی بیت کوین آنها کاهش یافته است. گلس‌نود نمودار شگفت‌انگیزی تولید می‌کند که تغییر خالص 30 روزه در مقدار بیت‌کوین در اختیار ماینرها را نشان می‌دهد.

نمودارهای بعدی چگونگی تأثیر این امواج بحران های اعتباری کریپتو بر ماینرها و آنچه که در پاسخ به آن انجام دادند را تجزیه و تحلیل می کند.

فروش بیت کوین به پایان می رسد و 7 نکته کلیدی - آرتور هیز 2

از زمان شروع بحران مالی در تابستان، ماینرها فروشندگان خالص مقدار قابل توجهی بیت کوین بوده اند. آنها باید این کار را انجام دهند تا بتوانند در مورد مقادیر هنگفت بدهی فیات خود باقی بمانند. حتی اگر بدهی نداشته باشند، باز هم باید هزینه‌های برق را بپردازند، و چون قیمت بیت‌کوین بسیار پایین است، باید حتی بیشتر از آن را بفروشند تا کارکرد تسهیلات را حفظ کنند. برخی از معدنچیان جان خود را از دست دادند یا مجبور به کاهش فعالیت های خود شدند. این را نوسان در هش ریت نشان می دهد.

فروش بیت کوین به پایان می رسد و 7 نکته کلیدی - آرتور هیز 3

آرتور هیز معتقد است که بیت کوین بار دیگر در حال افزایش است. او گزارش می دهد که سیاست های سختگیرانه فدرال رزرو ارتباط زیادی با افزایش قیمت دارد.

نمی‌دانم فدرال رزرو آمریکا چه زمانی دوباره شروع به چاپ پول خواهد کرد یا خیر. با این حال، من معتقدم بازار خزانه داری ایالات متحده در مقطعی در سال 2023 به دلیل سیاست های پولی سختگیرانه فدرال رزرو ناکارآمد خواهد شد. در آن مرحله، من انتظار دارم که فدرال رزرو بانک چاپگر را روشن کند و سپس شاکا-لاکا رونق بگیرد – بیت کوین و سایر دارایی های ریسک بالاتر خواهند رفت.

آرتور هیز

ماه هاست که بازار کریپتو در یک مارپیچ نزولی بوده و سرمایه گذاران کریپتو ضربه هایی را متحمل شده اند. بهبودی قریب الوقوع است. با این حال، قبل از ثبات بازار، راه طولانی و پر دست انداز خواهد بود.