منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فرصت های شغلی ایالات متحده 6.2٪ کاهش می یابد – این برای بازار ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

فرصت های شغلی ایالات متحده 6.2٪ کاهش می یابد – این برای بازار ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک هفته دیگر، تغییر دیگری در احساسات بازار ارزهای دیجیتال. کاهش 6.2 درصدی تعداد فرصت‌های شغلی جدید در بازارهای ایالات متحده برای بازارهای کریپتو بد است. معامله گران بازار سنتی بار دیگر گمانه زنی می کنند که فدرال رزرو به زودی موضع سیاست پولی ضعیفی را اتخاذ خواهد کرد.

یک شغل قوی گزارش از سوی وزارت کار ایالات متحده می تواند دلیلی برای عقب نشینی سیاست گذاران فراهم کند. بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال جایگزین، که اغلب به عنوان دارایی‌های پرریسک قابل مقایسه با سهام معامله می‌شوند، ممکن است تحت فشار قرار بگیرند.

آیا بازار کریپتو از کاهش شغل فعلی جان سالم به در خواهد برد؟

بازار کریپتو در بیشتر سال 2022 در رکود بوده است و به نظر نمی رسد که ابر غم انگیز در حال افزایش باشد. ایالات متحده، یک نیروگاه اقتصادی در سرتاسر جهان، در رکود به سر می برد و اثرات آن در سایر نقاط جهان موج می زند. کاهش اشتغال در ماه سپتامبر در ایالات متحده سیگنال بدی را به همه بازارها ارسال می کند.

اقتصاد بازار معاصر نشان دهنده دومین سقوط بزرگ در تاریخ آمریکا است. صنایع بهداشت و درمان و حمایت اجتماعی کمترین فرصت شغلی را دارند.

در ماه جولای، برای هر فرد بیکار تقریباً دو شغل خالی وجود داشت. اکنون به 1.7 کاهش یافته است. از آنجایی که تقاضای نیروی کار به سرعت کاهش می یابد، کارفرمایان در تصمیم گیری های استخدام سهم بیشتری خواهند داشت.

فرصت های شغلی ایالات متحده 6.2٪ کاهش می یابد - این چه معنایی برای بازار ارزهای دیجیتال دارد؟  2
منبع: Trading View

معامله گران آتی در بورس کالای شیکاگو در حال حاضر پیش بینی می کنند که نرخ وجوه فدرال در سال 2019 به 4.5 درصد خواهد رسید. یک هفته پیش پیش بینی می شد این نرخ به 4.7 درصد برسد.

فدرال رزرو به شدت نرخ بهره را افزایش می دهد تا به هدف تورم 2 درصدی خود دست یابد. این امر بر بازار کار و بازارهای دارایی های پرخطر مانند بازار کریپتو تأثیر تنگاتنگی دارد.

اگر بیکاری افزایش یابد، قدرت خرید مردم کاهش می یابد. تقاضا برای بسیاری از کالاها کاهش خواهد یافت. مردم مراقب مخارج خود از جمله دارایی‌های بازار کریپتو خواهند بود که در نتیجه نرخ تورم کاهش می‌یابد.

با افزایش بیکاری، این احتمال وجود دارد که اقتصاد وارد رکود شود. رکود زمانی است که در آن فعالیت های اقتصادی کاهش می یابد. به جای سرمایه گذاری در بازار، خرده فروشان ترجیح می دهند پول نقد در دست داشته باشند. آنها ممکن است تصمیم بگیرند که از سرمایه گذاری های بسیار بی ثبات اجتناب کنند. متأسفانه، بازار کریپتو در این دسته قرار می گیرد.

از لحاظ تاریخی، قیمت S&P 500 با تعداد مشاغل جدید نسبت معکوس دارد. از نمودارها می توان دریافت که S&P 500 و فرصت های شغلی تقریباً در همان زمان در بازارهای نزولی سال های 2003 و 2009 و جدیدترین بازار نزولی در سال 2020 به پایین ترین سطح خود رسیدند. اگر قرار باشد خون بیشتری در بازارهای سهام ریخته شود، همین امر ممکن است در بازارهای کریپتو رخ دهد.

آیا ما از خودمان در مورد رکود صحبت می کنیم؟

کاهش در آگهی‌های شغلی جدید، نشان‌دهنده اولیه افزایش بیکاری در ماه‌های آینده در اقتصاد آمریکا است. در میان شایعاتی مبنی بر اینکه جهان در حال تجربه یک رکود است، دیگران مخالف هستند.

یک پروفسور اقتصاد به نام لارنس کوتلیکوف اخیراً اظهار داشت که در میان حوادث وحشتناک اقتصادی، مردم بر اساس آنچه در رسانه ها می خوانند و می شنوند احساس فقر می کنند، علیرغم این واقعیت که هیچ چیز در زندگی آنها تغییر نکرده است.

فکر نمی‌کنم الان در رکود هستیم یا در شش ماه گذشته بوده‌ایم، زیرا بیکاری هنوز بسیار پایین است. اگر به حقایق نگاه کنید، هیچ مدرکی دال بر رکود وجود ندارد. با این حال همه در روزنامه درباره رکود می نویسند. خبر بد می فروشد.

لارنس کوتلیکوف، استاد اقتصاد در دانشگاه بوستون

به گفته کوتلیکوف، مردم در مورد اینکه نرخ وام مسکن و تورم بالاست، بحث می کنند، اما نه اینکه نرخ واقعی وام مسکن چگونه کاهش یافته است. همانطور که توسط Kotlikoff بیان شده است، تحقیقات علمی نشان می دهد که کاهش قیمت ملک از لحاظ تاریخی منجر به کاهش هزینه های مصرف کننده کل شده است. این به این دلیل است که افراد روی کاغذ احساس فقر می کردند. اما آیا این حقیقت واقعی بود؟

روانشناسی اهمیت زیادی دارد زیرا مردم اقتصاددان نیستند. آنها طوری تربیت نشده اند که من فکر کنم. بنابراین، آنها چیزها را اشتباه می گیرند. آنها به آنچه دیگران می گویند گوش می دهند – و آن افراد دیگر نیز روی چیزهای اشتباه تمرکز می کنند.

لارنس کوتلیکوف، استاد اقتصاد در دانشگاه بوستون

دکتر کوتلیکوف کووید-19، جنگ در اوکراین و اختلالات تولید چین را از دلایل افزایش قیمت ها ذکر می کند. با این حال، او تاکید می کند که این افزایش قیمت ها موقتی است. بازی روان‌شناختی مشابهی در بازار کریپتو انجام شده است که منجر به کاهش ارزش دارایی‌های کریپتو شده است.

عملکرد بازار کریپتو در نیمه دوم سال 2022

نسبت بین یک اندازه گیری نوسانات پیش بینی شده بیت کوین و یک معیار قابل مقایسه برای خزانه داری ها به پایین ترین سطح یک ساله خود رسیده است. سوال این است که تا چه زمانی بازار متزلزل کریپتو نسبتاً آرام باقی می‌ماند، زمانی که سیاست‌های پولی سفت‌تر به نوسانات شدید دارایی‌های متقابل دامن می‌زند.

تغییر محسوسی در جزر و مد بازار کریپتو وجود دارد. مایک مک گلون، یک استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس، ادعا کرد که از نظر تاریخی، اکتبر بهترین ماه برای بیت کوین (BTC) از سال 2014 بوده است. بیت کوین به طور متوسط ​​تقریباً 20 درصد در این ماه سود داشته است، و این واقعیت که به نظر می رسد کالاها در این ماه هستند. بالای آنها ممکن است نشان دهد که بیت کوین به پایین ترین حد خود رسیده است.

فرصت های شغلی ایالات متحده 6.2٪ کاهش می یابد - این چه معنایی برای بازار ارزهای دیجیتال دارد؟  3
منبع: Trading View

به گفته مک گلون، که اشاره می کند که افزایش جهانی نرخ بهره فشار نزولی بر اکثر دارایی ها وارد می کند، بیت کوین نسبت به کالاها و سهام فناوری مانند تسلا برتری پیدا می کند.

به گفته مک گلون، در نیمه دوم سال 2022، بیت کوین ممکن است «به سمت یک دارایی پرخطر، مانند طلا و خزانه داری ایالات متحده، حرکت کند،» در نتیجه نوسانات کم ماه سپتامبر و احتمال اوج گرفتن قیمت کالاها. خبر خوب برای کل بازار ارزهای دیجیتال.