منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فدرال رزرو به Voyager دستور داد تا ادعاهای دروغین بیمه FDIC را حذف کند

فدرال رزرو به Voyager دستور داد تا ادعاهای دروغین بیمه FDIC را حذف کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Voyager Digital یک وام دهنده رمزنگاری است که اکثر سرمایه گذاران هرگز آن را فراموش نمی کنند. مقامات بانکی ایالات متحده به شرکت رمزنگاری وویجر دیجیتال دستور داده‌اند تا از ادعاهای «کاذب و گمراه‌کننده» خودداری کند. به گفته رگولاتورها در ایالات متحده، این ادعاها بیان می کند که دولت از پول مشتریان خود محافظت می کند.

این صنعت کریپتو را تا هسته خود متزلزل کرده است. سرمایه گذاران از نحوه برخورد وویجر با آنها خشمگین هستند. روز پنجشنبه، فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) به این شرکت نامه نوشتند و خواستار توضیح شدند. این نهادها گفتند که وویجر مشتریان را با ادعای اینکه وجوه آنها نزد شرکت تحت پوشش FDIC قرار خواهد گرفت، گمراه کرد.

Voyager Digital در یک دروغ بیمه FDIC گرفتار شد

رگولاتورها گفتند، در حالی که شرکت در حال ورشکستگی بود، مدیران و نمایندگان آن ادعاهای مختلفی داشتند که نشان می داد خود وویجر بیمه FDIC است. این بدان معناست که مشتریانی که در پلتفرم ارزهای دیجیتال این شرکت سرمایه گذاری کرده اند، وجوه خود را بیمه می کنند. علاوه بر این، اگر شرکت ارز دیجیتال شکست بخورد، FDIC مشتریان را در برابر این شکست بیمه می کند.

در یک بیانیه مشترک، ست روزبراک و جیسون گونزالس، نویسندگان این هشدار، ادعا کردند که این نمایندگی‌ها به احتمال زیاد گمراه‌کننده بوده و توسط مشتریانی استفاده می‌شود که پولی را در اختیار موسسه قرار داده‌اند تا اعتبار آن را به میزان قابل توجهی خدشه‌دار کنند.

در واقع، رگولاتورها ادعا کردند که شرکت صرفاً یک حساب سپرده در بانک تجاری متروپولیتن دارد و سرمایه‌گذارانی که از پلتفرم شرکت استفاده می‌کنند فاقد حمایت FDIC هستند. فدرال رزرو و FDIC ادعا می کنند که وویجر “نمایندگی های متعددی را به صورت آنلاین انجام داده است، از جمله وب سایت، برنامه تلفن همراه و حساب های شبکه اجتماعی” تا مشتریان را برای سرمایه گذاری با آنها فریب دهد.

وویجر به صورت آنلاین، از جمله وب‌سایت، برنامه تلفن همراه و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود، اظهارات مختلفی را ارائه کرده است، و بیان کرده یا پیشنهاد می‌کند که: (1) وویجر خود بیمه FDIC است. (2) مشتریانی که با پلتفرم ارز دیجیتال وویجر سرمایه‌گذاری کرده‌اند، پوشش بیمه FDIC را برای تمام وجوهی که به وویجر، نگهداری می‌شود، در یا با ویجر ارائه می‌کنند، دریافت می‌کنند. و (3) FDIC مشتریان را در برابر شکست خود Voyager بیمه می کند. این اظهارات نادرست و گمراه‌کننده هستند و بر اساس اطلاعاتی که تا به امروز داریم، به نظر می‌رسد که این نمایندگی‌ها احتمالاً گمراه‌کننده بوده و توسط مشتریانی که وجوه خود را در Voyager قرار داده‌اند و دسترسی فوری به وجوه خود ندارند، به آنها اعتماد کرده‌اند.

بیانیه مشترک فدرال رزرو و FDIC

رگولاتورها به شرکت دستور دادند که هر گونه ادعای فریبکارانه را ظرف دو روز کاری پس از دریافت نامه در ارتباطی که به روسای شرکت ارسال شده است حذف کند. همچنین بیان کرد که، حتی اگر وویجر به خواسته های مندرج در نامه توقف و توقف پاسخ دهد، در صورت لزوم، تنظیم کننده را از انجام اقدامات اضافی باز نخواهد داشت.

نابودی وویجر به صنعت درگیر رمزارز دردناک می‌افزاید

وویجر یکی از تعدادی از شرکت‌های مرتبط با رمزنگاری بود که قربانی رکود گسترده‌تر بازار ارزهای دیجیتال شد. در پرونده ورشکستگی فصل 11 خود در ماه گذشته، این نهاد ادعا کرد که بیش از 100000 مدعی با دارایی بین 1 تا 10 میلیارد دلار و بدهی هایی به ارزش مشابه دارد.

طبق گزارش ها، این شرکت پیشنهاد FTX و Alameda Research را رد کرده است، که به نظر می رسد قیمت مناسب یا کمتر از آن باشد. کاربران صرافی از طریق پیشنهاد ارائه شده توسط FTX به نقدینگی دسترسی خواهند داشت.

وب‌سایت Voyager می‌گوید که با FDIC همکاری می‌کند تا در اوایل سال 2021 و اوایل سال 2022 زبان مربوط به بیمه FDIC را در وب‌سایت خود به‌روزرسانی و شفاف‌سازی کند. ورشکستگی این شرکت باعث ایجاد مشکلات جدیدی در مورد آنچه برای دارایی‌های دیجیتالی در صورت ورشکستگی یک شرکت می‌افتد، ایجاد می‌کند.

از آنجایی که وویجر اولین شرکت ارزهای دیجیتال است که به دنبال ورشکستگی فصل 11 است، قوانین جدیدی به سرعت در پرونده ورشکستگی ظاهر می شود که تأثیر پایداری بر بخش ارزهای دیجیتال خواهد داشت و برندگان و بازندگان بر اساس نحوه عملکرد طرفین در این زمان های نامشخص تعیین می شوند.

سقوط Terra UST و LUNA پیامدهای گسترده ای در بازار ارزهای دیجیتال داشته است. این فاجعه باعث سقوط صرافی های قابل توجه بیت کوین و همچنین شرکت های وام دهنده مانند Coinbase، 3AC و Celsius شد.

صنعت مالی جدید به دلیل تضادهای کلان اقتصادی، سیاسی و ژئوپلیتیک جهانی دچار آشفتگی شده است. در مجموع، ارزهای دیجیتال در ماه های اخیر روند خوبی را از خود نشان داده اند. با پیشرفت ماه جولای، قیمت بیت کوین در برابر افزایش سطوح مقاومت که ممکن است به بالای 20 درصد برسد، در حال افزایش است.

بیت کوین (BTC) در 29 ژوئیه 2022 به بالاترین حد خود در شش هفته اخیر رسید، زیرا اثرات بعدی رویدادهای کلان فعلی باعث افزایش دارایی های ریسک شده است. اتریوم با افزایش محسوس در رتبه چهارم قرار دارد. همانطور که در CoinMarketCap مشاهده می شود، قیمت فعلی بیت کوین زنده 23742.09 دلار است. حجم معاملات 40,974,658,483 تومان و افزایش 24 ساعته 2.80 درصدی در روز گذشته به ثبت رسیده است.

قیمت فعلی اتریوم زنده 1681.47 دلار است. حجم معاملات آن 27,038,059,007 تومان است. در 24 ساعت گذشته، اتریوم 2.67 درصد افزایش یافته است. ارزش بازار ارزهای دیجیتال 1.09 تریلیون دلار است که 2.70 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است.