منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • غول های رسانه های اجتماعی با شکایت اتحادیه اروپا به دلیل تبلیغات کریپتو روبرو هستند

غول های رسانه های اجتماعی با شکایت اتحادیه اروپا به دلیل تبلیغات کریپتو روبرو هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تحت بررسی، برخی از بزرگترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی جهان در آستانه رویارویی با کمیسیون اروپا هستند که به دلیل شکایتی که توسط گروه مصرف‌کننده اروپایی، BEUC ارائه شده، تحریک شده‌اند.

اینستاگرام، توییتر، تیک تاک و یوتیوب، چهار غول در این صنعت، خود را درگیر یک مناقشه می‌دانند که محور آن اتهامات تبلیغات فریبنده مرتبط با دارایی‌های ارزهای دیجیتال است.

گروه مصرف کننده اتحادیه اروپا به دلیل ادعای تبلیغات فریبنده ارزهای دیجیتال در رسانه های اجتماعی، ناراضی است

BEUC که نماینده منافع مصرف کنندگان در سراسر اروپا است، پنجشنبه گذشته نگرانی خود را ابراز کرد و مدعی شد که افزایش تبلیغات گمراه کننده دارایی های رمزنگاری شده در پلتفرم های رسانه های اجتماعی یک عمل تجاری ناعادلانه است.

آنها استدلال می کنند که این امر، مصرف کنندگان ناآگاه را در معرض ضررهای مالی بالقوه قابل توجهی قرار می دهد. به گفته BEUC، از تبلیغات پاپ آپ گرفته تا تولیدکنندگان محتوا با نفوذ، بهره برداری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای چنین اقداماتی به طرز نگران کننده ای گسترش یافته است.

ادعاهای آنها بی اساس نیست. سقوط FTX در سال گذشته، همراه با اقدامات قانونی اخیر رگولاتورهای ایالات متحده علیه Coinbase و Binance، توجه را به مسائل مربوط به حمایت از مصرف کننده در زمینه دارایی های رمزنگاری مانند بیت کوین و اتر معطوف کرده است.

در پاسخ، BEUC از شبکه همکاری حمایت از مصرف‌کننده درخواست کرده و بر اجرای سیاست‌های تبلیغاتی سخت‌گیرانه‌تر در مورد ارزهای دیجیتال فشار می‌آورد.

آنها همچنین خواستار اقداماتی برای جلوگیری از اینفلوئنسرها از گمراه کردن مصرف کنندگان شدند. BEUC افزود، اثربخشی این اقدامات باید به کمیسیون اروپا اعلام شود.

خواستار همکاری برای جلوگیری از تبلیغات گمراه کننده ارزهای دیجیتال است

BEUC به تنهایی نمی ایستد. نه نفر از اعضای آن در شکایت خود به گروه مصرف کننده پیوستند و بر تقاضای آن افزودند که پلتفرم های رسانه های اجتماعی سیاست های تبلیغاتی خود را برای جلوگیری از تبلیغات گمراه کننده ارزهای رمزپایه تطبیق دهند.

آنها همچنین با تشخیص نیاز به همکاری در بخش‌ها برای مقابله مؤثر با این موضوع، از مقامات نظارتی اروپا برای خدمات مالی کمک گرفته‌اند.

BEUC و اعضای آن پیشنهاد می‌کنند که نهادهای نظارتی می‌توانند راهنمایی‌های ارزشمندی ارائه دهند تا اطمینان حاصل شود که پلتفرم‌ها استراتژی‌های تبلیغاتی خود را مطابق با مقررات تنظیم می‌کنند، بنابراین از مصرف‌کنندگان در برابر وعده‌های دروغین و کلاهبرداری محافظت می‌کنند.

مدیر کل BEUC، Monique Goyens، با اشاره به مقررات بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCa)، اولین مجموعه جامع قوانین برای تنظیم دارایی‌های رمزنگاری شده، بر به موقع بودن این موضوع تأکید کرد.

اگرچه این یک گام اساسی است، اما در حال حاضر این قانون برای شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی که از مزایای تبلیغات کریپتو بهره می‌برند، اعمال نمی‌شود.

گوینز با تاکید بر نیاز پلتفرم های رسانه های اجتماعی به مسئولیت خود در حفاظت از مشتریان در برابر کلاهبرداری های رمزنگاری و وعده های دروغین، گفت: “ما به مقامات مسئول حمایت از مصرف کنندگان رجوع می کنیم.”

با حمایت روزافزون گروه‌های مصرف‌کننده در سراسر دانمارک، فرانسه، یونان، ایتالیا، لیتوانی، پرتغال، اسلواکی و اسپانیا، درخواست برای تنظیم تبلیغات کریپتو در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی توجه بین‌المللی را به خود جلب کرده است.

از آنجایی که این پلتفرم‌ها با اقدامات نظارتی بالقوه مواجه هستند، از کمیسیون اروپا و مقامات مصرف‌کننده خواسته می‌شود به هشدار توجه کنند و گام‌های قاطعی برای کاهش اقدامات فریبنده بردارند.

جهان در حال گسترش این بحث است و منتظر پیامدهای آینده تبلیغات کریپتو در پلتفرم های رسانه های اجتماعی است.