منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • غول رمزارز Huobi به دنبال فروش سهام خود به قیمت 3 میلیارد دلار است

غول رمزارز Huobi به دنبال فروش سهام خود به قیمت 3 میلیارد دلار است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

زمستان کریپتو صرافی Huobi را آلوده کرده و دردهای آن را گسترش داده و ریشه دوانده است. موسس گروه Huobi، لئون لی، در حال مذاکره با گروهی از سرمایه گذاران برای فروش اکثر سهام خود در ازای 3 میلیارد دلار یا بیشتر است. این فروش فعلی ممکن است بزرگترین تصاحب در جهان از زمان شروع فروپاشی 2 تریلیون دلاری رمزارز جهانی باشد.

موسس Huobi به دنبال فروش سهام خود در شرکت است

به گفته افرادی که با این وضعیت آشنا هستند، لئون مذاکراتی را با تعدادی از سرمایه گذاران انجام داده است تا تقریباً 60 درصد از سهام خود را که نزدیک به یک دهه پیش ایجاد کرده است، بفروشد.

جاستین سان، خالق TRON، و سم بانکمن-فرید، میلیاردر ارز دیجیتال، مذاکرات اولیه ای با هوبی در مورد انتقال سهام داشته اند. ضمن ارائه این اطلاعات حساس، از منابع خواسته شد تا هویت خود را محرمانه نگه دارند.

به گفته افرادی که با این وضعیت آشنا هستند، حامیان فعلی مانند ZhenFund و Sequoia China در جریان جلسه سهامداران جولای از تصمیم لی مطلع شدند. خرید Huobi ممکن است به زودی در پایان این ماه تکمیل شود. به گفته منابع، لی به دنبال ارزیابی 2 تا 3 میلیارد دلاری برای کسب و کار است که به معنای ارزش فروش ممکن است بیش از 1 میلیارد دلار باشد.

Huobi Group تایید کرده است که لی در حال تعامل با تعدادی از موسسات خارجی در رابطه با فروش سهام است. با این حال، آنها تمایلی به پرداختن به جزئیات بیشتر ندارند. لئون لی معتقد است که سرمایه گذاران جدید قدرتمندتر و مدبرتر خواهند بود و از برند Huobi قدردانی می کنند و پول و تلاش بیشتری را برای تقویت رشد Huobi سرمایه گذاری می کنند.

این شرکت در ماه های اخیر با دریافت تاییدیه نظارتی در کشورهای متعدد تلاش کرده است تا حضور بین المللی خود را گسترش دهد. ناظران مالی استرالیا نیز اخیراً از این موضوع حمایت کردند.

پس از شایعات فروش، سهام Huobi Technology در 24 ساعت گذشته ضررهای خود را معکوس کرد و تا 5.7 درصد افزایش یافت. بر اساس داده های CoinGecko، توکن HT Huobi 25 درصد افزایش یافته است.

به گفته ردیاب داده CoinGecko، Huobi در طول 24 ساعت منتهی به 12 آگوست، حدود 1.12 میلیارد دلار تراکنش های رمزنگاری را انجام داده است که کمی بیش از نیمی از معاملات انجام شده توسط Coinbase Global Inc. ارزش این صرافی تقریباً 19 میلیارد دلار است، با نسبت P/E. از 18.6.

بحران مالی برخی از ثروتمندترین سرمایه گذاران صنعت را مشتاق به دست آوردن دارایی های مقرون به صرفه کرده است. FTX حدود 1 میلیارد دلار برای کمک به شرکت‌های ورشکسته از جمله Voyager Digital LLC و BlockFi Inc متعهد شده است. سان، بنیانگذار شبکه بلاک چین Tron، در گذشته شرکت‌های رمزنگاری دیگری مانند صرافی Poloniex و BitTorrent را خریداری کرده است.

نگاهی به آنچه که وضعیت موجود را مهندسی کرده است

گفته می شود برخی از خریداران بالقوه برخی از چهره های برجسته این صنعت هستند. از سوی دیگر، سان اظهار داشت که با لی درباره این معامله صحبت نکرده است، در حالی که سخنگوی FTX منکر چیزی برای گفتن شده است. یک گزارش جداگانه که یک ماه پیش منتشر شد نشان داد که لی آماده فروش موقعیت خود در محل معاملات است.

در آن زمان، بسیاری از مردم به شوخی می گفتند که Sam Bankman-Fried بهترین شانس را برای امضای توافق با مدیر اجرایی Huobi دارد، زیرا FTX در بازار نزولی خرید زیادی داشت.

Huobi که زمانی فعال ترین پلتفرم تجارت بیت کوین در جهان بود، از چین عقب نشینی کرده است، جایی که زمانی بزرگترین پایگاه کاربر و منبع درآمد را داشت. اعلام سال گذشته پکن مبنی بر غیرقانونی بودن تراکنش های رمزنگاری شده به طور موثری به رابطه صرافی لی با مصرف کنندگان چینی پایان داد.

این صرافی با تجارت کریپتو برای سرمایه گذاران جهانی کریپتو آغاز شد و از آن زمان به بازارهای بین المللی از جمله ترکیه و برزیل گسترش یافت اما با رقبای بزرگتری مانند Binance و FTX رقابت می کند. مشخص نیست که آیا خرید می تواند شامل Huobi Technology Holdings Ltd در فهرست هنگ کنگ باشد یا خیر.

این شرکت وابسته دارایی های دیجیتالی را برای سرمایه گذاران حرفه ای مدیریت می کند و دارای مجوز از تنظیم کننده اوراق بهادار هنگ کنگ است.

Huobi، مانند بسیاری از صرافی‌های دیگر، مجبور شد چندین کارمند را در نتیجه زمستان کریپتو و مهاجرت سرمایه‌گذاران اخراج کند. بر اساس گزارش های ژوئن، این سازمان حداقل 30 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد.

Huobi از بازار ارزهای دیجیتال چین خارج شد

لی، کدنویس سابق شرکت اوراکل، Huobi را در سال 2013 تأسیس کرد و به سرعت شرکت پکن را با ارائه کارمزد تراکنش های صفر به فعال ترین صرافی بیت کوین تبدیل کرد. در سال 2017، مقامات چینی به صرافی‌های محلی دستور دادند تراکنش‌های تجاری مربوط به ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال را متوقف کنند، اولین مورد از یک سری اظهاراتی که تصور می‌شد برای ثبات مالی چین خطری ایجاد می‌کند.

لی برخی از مسئولیت ها را برای رسیدگی به مسائل بهداشتی به ستوان های خود واگذار کرده است. مدیر عامل فعلی، Hua Zhu، یک تکنولوژیست سابق از Alibaba Group Holding Ltd. است که در سال 2020 به Huobi پیوست.

در گزارشی از بلومبرگ در سال 2020، لی گفت که هرگز هیچ اخطاریه رسمی مبنی بر ممنوعیت خروج او از چین دریافت نکرده است، اما به دلیل خطرات موجود تصمیم گرفته است این کار را نکند.