منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • غول خرده فروشی هند Reliance روپیه دیجیتال CBDC را می پذیرد

غول خرده فروشی هند Reliance روپیه دیجیتال CBDC را می پذیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یکی از بزرگترین بازرگانان در هند اعلام کرده است که مصرف کنندگان را قادر می سازد تا با استفاده از نسخه های دیجیتال روپیه هند به نام روپیه دیجیتال پرداخت کنند.

در دوره ای که در حال آزمایش است، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) توسط تعدادی از بازرگانان پذیرفته می شود که یکی از آنها بزرگترین زنجیره خرده فروشی کشور، Reliance Retail است.

شرکتی که Mukesh Ambani مدیریت می کند، اعلام کرده است که با ICICI Bank، Kotak Mahindra Bank و شرکت فناوری مالی Innoviti Technologies همکاری کرده است تا از روپیه دیجیتال پشتیبانی در فروشگاه ارائه دهد.

بر اساس آنچه غول خرده‌فروشی امروز گفت، مشتریانی که ترجیح می‌دهند با استفاده از CBDC این کشور که eR نامیده می‌شود، پرداخت کنند، یک کد QR پذیرش دیجیتال پویا ارائه می‌شود که می‌تواند در فروشگاه اسکن شود.

Reliance Retail که بخشی از شرکت هندی Reliance است، اعلامیه‌ای منتشر کرد و بیان کرد که پشتیبانی از CBDC را در خط فروشگاه‌های لذیذ Freshpik خود اجرا کرده است و به تدریج این قابلیت را در تمام سایت‌های خود عرضه خواهد کرد. به دلیل این تصمیم، Reliance به برجسته ترین شرکت هندی تبدیل شده است که روپیه دیجیتال را پذیرفته است.

این ابتکار تاریخی برای پیشگامی در پذیرش ارز دیجیتال در فروشگاه‌های ما در راستای چشم‌انداز استراتژیک شرکت برای ارائه قدرت انتخاب به مصرف‌کنندگان هندی است. از آنجایی که هندی‌های بیشتری مایل به انجام معاملات دیجیتالی هستند، این ابتکار به ما کمک می‌کند روش پرداخت جایگزین کارآمد و مطمئن دیگری را برای مشتریان فروشگاه‌هایمان ارائه کنیم.

V Subramaniam، کارگردان، Reliance Retail

چرا هند روپیه دیجیتال را ایجاد کرد؟

بانک مرکزی هند انتظار دارد که با اجرای eR، کاهش وابستگی اقتصاد به پول نقد، امکان تسویه حساب های خارجی ارزان تر و ساده تر، و محافظت از افراد در برابر نوسانات ارزهای دیجیتال خصوصی امکان پذیر باشد.

بانک مرکزی بر اساس یافته‌های آزمایشی برنامه آزمایشی در حال انجام که اکنون در حال انجام است، قصد دارد ویژگی‌ها و کاربردهای جدید روپیه دیجیتال را آزمایش کند.

در طول چند سال گذشته، بانک مرکزی هند بخش قابل توجهی از تلاش های خود را بر منصرف کردن افراد از مشارکت در تجارت ارزهای دیجیتال متمرکز کرده است.

علی‌رغم حکم بالاترین دادگاه کشور، بانک مرکزی هند همچنان به اعمال فشار بر بانک‌ها برای جلوگیری از ارتباط آنها با پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد. این اقدام روی رمپ را به جهنمی برای شرکت‌هایی که درگیر هستند تبدیل کرده است.

هند و رمزارز

جدیدترین اصلاحات در بودجه سال 2023 هند، موضع این کشور را در مورد ارزهای رمزنگاری شده ملایم نکرده است، که شامل قانون رمزنگاری در حال حاضر در سردخانه و مالیات‌های بالاست که در صورت عدم پرداخت، خطر زندان را به همراه دارد.

آرزوهای میلیون‌ها سرمایه‌گذار رمزارز هندی زمانی که نه فناوری بلاک چین و نه ارزهای دیجیتال در بودجه اتحادیه کشور برای سال 2023 گنجانده نشد، از بین رفت.

تعداد قابل توجهی از مردم در جامعه ارزهای دیجیتال در هند امیدوار بودند که مالیات بالای ارزهای دیجیتال که در مارس 2022 ایجاد شد، به نوعی کاهش یابد.

هیچ تغییری در مالیات کریپتو در هند در جلسه بودجه وجود ندارد. 1% TDS و 30% سود است. این موضوع هند را برای یک سال دیگر در معرض آسیب وب3 قرار می دهد.

نیراج کهندلوال، یکی از بنیانگذاران صرافی هندی Coindcx