منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • غوطه ور شدن بایننس کوین (BNB): غربال کردن از طریق FUD

غوطه ور شدن بایننس کوین (BNB): غربال کردن از طریق FUD

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تحلیلگران مشکلات BNB بایننس کوین را با ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) از زمان فروپاشی FTX مرتبط می دانند.

در ابتدا، صرافی Binance پس از افشای پوسیدگی در FTX، مدیر عامل آن Changpeng Zhao (CZ) علاقه زیادی از سوی سرمایه گذاران دریافت کرد. سکه اصلی صرافی با افزایش از 269 دلار در 11 نوامبر به 300 دلار واکنش نشان داد.

موفقیت های قبلی آن در زیر 250 دلار معامله می شود.

این همه ترس در مورد چیست و چه زمانی BNB بهبود می یابد؟ بخش‌های زیر ترس صرافی را بررسی می‌کنند و قیمت آتی آن را برون‌یابی می‌کنند.

غربال کردن سکه بایننس BNB FUD

چهار عامل در ترس از مبادلات بایننس به اوج خود می رسد. Mazars فعالیت خود را با Binance، ادعای ورشکستگی، بیانیه CZ FTT در CNBC و دارایی های BUSD متوقف می کند.

سقوط صرافی FTX زمینه را برای اکثر مشکلات صنعت کریپتو در ماه های نوامبر و دسامبر فراهم کرد. این تأثیر در سراسر صنعت منعکس شد و منجر به مشکلات نقدینگی برای شرکت‌های خواهر، شرکا و سرمایه‌گذاران شد.

شرکت‌هایی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند عبارتند از Binance، Sequoia Capital، Galaxy capital، BlockFi، Wintermute، Coinshares، Amber group، Alameda، Genesis capital و بسیاری دیگر.

صرافی های بزرگ برای حفظ وجهه و جلوگیری از خونریزی مشتری عجله کردند تا مدرک ذخایر خود را منتشر کنند. با این حال، این عمل تأثیر کمی داشت زیرا کاربران به دلیل از دست دادن میلیون‌ها سرمایه‌گذاری ناراضی بودند.

در 16 دسامبر، Mazars، یک شرکت حسابرسی و حسابداری گسترده، خدمات حسابرسی رمزنگاری خود را برای Binance متوقف کرد. با ایجاد مشکل، BNB یک روز بعد از 264 دلار به 222 دلار کاهش یافت. Mazars گزارش فوری در مورد همین موضوع منتشر نکرد که منجر به گمانه‌زنی‌هایی در توییتر رمزنگاری شد.

Mazars خدمات خود را برای سایر صرافی ها از جمله Crypto.com و KUCoin متوقف کرد. بایننس مورد سرزنش خاصی قرار نداشت. تحلیلگران پیشنهاد می کنند که حرکت شرکت حسابرسی ناشی از افزایش احتیاط TradeFi نسبت به Crypto است.

سرمایه‌گذاران متعددی از ترس انفجار FTX مانند صرافی‌های ارزهای دیجیتال فرار کرده‌اند. آنها به بزرگترین صرافی رمزارز جهان، Binance، رحم نکردند. قبل از سقوط FTX، از نظر حجم معاملات در رتبه سوم قرار داشت.

در 13 دسامبر، بایننس برداشت هایی تا 1.14 میلیارد دلار و 6 میلیارد دلار را در روز بعد تجربه کرد که همه به راحتی انجام شد، همانطور که توسط CZ به اشتراک گذاشته شد. «بعضی روزها، ما برداشت خالص داریم. برخی از روزها، سپرده های خالص داریم. تجارت مثل همیشه برای ما.»

به گفته DefiLlama، با وجود فعالیت سنگین، ذخایر بایننس همچنان قوی است و بالای 50 میلیارد دلار است. چیزی نزدیک به رکود بانکی یا بحران نقدینگی نیست. FTX نمی‌توانست برداشت‌های مشتری را تحت همین سناریو انجام دهد.

غوطه ور شدن بایننس کوین (BNB): غربال کردن FUD 1

در مصاحبه با CNBC، CZ به 2.1 میلیارد دلار وجوه مخلوط در FTT اشاره کرد. منتقدان اطلاعات را تحریف کردند که منجر به ترس بیشتر شد.

به گفته CZ، او به وجوهی اشاره کرد که بایننس از سهام خود در FTX به دست آورده بود، نه وجوه مشتری. درآمدها نیز به دلار بود، بنابراین صرافی کل سرمایه‌گذاری خود را با ورشکستگی FTX از دست نداد.

بر اساس Coinmarketcap، BUSD سهم شیر از ذخایر بایننس را در اختیار دارد. از آنجایی که بایننس متولی BUSD است، منتقدان سهم 8 میلیارد دلاری را گمراه کننده دانسته اند.

با این حال، واقعیت این است که Paxos و نه Binance، BUSD را صادر می کنند. وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک استیبل کوین و دلار آمریکا و اسناد خزانه داری را تنظیم می کند.

چشم انداز قیمت بایننس کوین BNB

اکوسیستم بایننس از زمانی که رقیبش FTX ورشکست شد، با انتقادات زیادی مواجه شد. زمستان کریپتو نیز برای BNB سخت بوده است که نسبت به قیمت افتتاحیه سال 512 دلار 50 درصد کاهش یافته است. در زمان انتشار، 248 دلار معامله می شد.

غوطه ور شدن بایننس کوین (BNB): غربال کردن FUD 2

از طریق تجزیه و تحلیل قیمت نمودار، می‌توانیم حرکت افزایشی قیمت را از هیستوگرام MACD استنتاج کنیم. MACD و خطوط سیگنال در حال حرکت به سمت جنوب هستند، بنابراین قیمت ها ممکن است کاهش یابد. شاخص قدرت نسبی 14 روزه نشان می دهد که سکه در اوج ترس در 16 دسامبر به منطقه اشباع فروش عبور کرده و از آن زمان بهبود یافته است.

افکار نهایی

همانطور که از تجزیه و تحلیل بالا می بینید، ترس و سقوط FTX به شدت بر قیمت BNB تأثیر می گذارد. این که مبادلات متمرکز ایمان مردم را بازگرداند، زمان قضاوت خواهد کرد.

ترس با گذشت زمان از بین می رود، بنابراین BNB احتمالاً با عبور از سال 2023 بهبود خواهد یافت. با این حال، اخبار منفی و ترس بیشتر می توانند آن را کاهش دهند.

همچنین پیش بینی قیمت BNB 2023 – 2031 را بخوانید.