منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عملکرد ارزهای دیجیتال اصلی قبل از نشست FOMC در 21 سپتامبر چگونه است؟

عملکرد ارزهای دیجیتال اصلی قبل از نشست FOMC در 21 سپتامبر چگونه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار کریپتو در سال 2022 سال وحشتناکی را پشت سر گذاشته است. محیط اقتصادی بی‌امان بوده است و جلسه امروز FOMC بر اضطراب کلی ارزهای دیجیتال افزوده است. فدرال رزرو که مقر آن در واشنگتن دی سی است، نشست دو روزه سیاست پولی خود را آغاز کرد.

کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، نهاد سیاست گذار پولی فدرال رزرو، در نشست جاری خود در مورد افزایش بعدی نرخ بهره تصمیم خواهد گرفت. تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که این جلسه یک تغییر بازی برای صنعت کریپتو خواهد بود.

کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) از 12 عضو تشکیل شده است. این شامل هفت فرماندار از شورای حکام، یک رئیس از بانک فدرال رزرو نیویورک و چهار رئیس از 11 بانک ذخیره باقی مانده به صورت چرخشی است.

تصمیم افزایش نرخ FOMC افت شدید بازار ارزهای دیجیتال را تهدید می کند

در سال 2022، نرخ‌های بالاتر FOMC قبلاً در سهام، ارزهای دیجیتال، کالاها (مانند نفت) و انواع دیگر دارایی‌ها احساس شده است. اما سرمایه‌گذاران چه چیزی را می‌توانند در آینده پیش‌بینی کنند و محیط افزایش نرخ تا چه زمانی بر بازارها تأثیر خواهد داشت؟

چهار بار در سال جاری، فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داده است و به راحتی می توان فهمید که چه زمانی بازارها واقعاً متوجه شدند که بانک مرکزی با برنامه های خود برای تشدید سیاست های پولی شوخی نکرده است. در نوامبر 2021، ارزهای دیجیتال و بسیاری از سهام پرریسک به اوج خود رسیدند. با این حال، از آن زمان، دارایی های دیجیتال عمدتاً روند نزولی داشته اند.

بیت کوین، برترین ارز رمزنگاری شده، تقریباً 71 درصد از بالاترین رکورد خود در ماه نوامبر سقوط کرده است. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، افت قابل توجهی 68 درصدی را تجربه می کند. با این حال، اتریوم در حال حاضر چیزی به نام “ادغام” را پشت سر می گذارد.

انتظار می رود تصمیم FOMC برای افزایش نرخ های بهره تاثیر زیادی بر دارایی های طبقه ریسک داشته باشد. اما کارشناسان بازار در مورد اینکه آیا فدرال رزرو خیلی فراتر خواهد رفت یا نه و اینکه آیا این قبلاً در قیمت سهام و ارزهای دیجیتال منعکس شده است یا خیر اختلاف نظر دارند. این عدم اطمینان باعث افزایش نوسانات در بازارها می شود.

کریپتوکارنسی اغلب به عنوان راه حلی برای مسائل مختلف طراحی شده است: تورم، نرخ بهره پایین، کمبود قدرت خرید، کاهش ارزش دلار و موارد دیگر. زمانی که کریپتو در حال افزایش بود، بدون توجه به سایر دارایی ها، خرید این مزایا آسان بود. با این حال، این روایت در ماه های اخیر بدتر شده است.

روز چهارشنبه، بیت کوین در حدود 19300 دلار پس از فروش ارز دیجیتال که یک هفته تمام طول کشید، ناپایدار بود. این به این دلیل است که سرمایه گذاران رمزارز خود را برای تصمیم افزایش نرخ بهره FOMC بعد از ظهر آماده می کنند.

تحلیلگران بیت کوین به دنبال تصمیم کلیدی بانک مرکزی هستند تا ببینند دارایی دیجیتال در کجا معامله می شود. پایین ترین قیمت تابستانی 17708 دلار در 17 ژوئن یک نقطه آزمایش کلیدی در نظر گرفته می شود.

سکه های کریپتوی اصلی به شدت دچار مشکل می شوند

در حال حاضر، ارزهای دیجیتال برتر در بازاری که به نظر می رسد یک بازار نزولی است، یک وصله سخت را پشت سر می گذارند. بیت کوین (BTC) در حال حاضر پیشرو است و نزدیک به 19000 دلار سقوط کرده است. تا لحظه نگارش این مقاله، بیت کوین در حدود 19247 دلار معامله می شود. علاوه بر این، اتریوم با 1321 دلار معامله می شود.

اگرچه اتریوم با ارتقای فنی خود موفقیت زیادی کسب کرده است، ادغام تاثیر مثبتی بر قیمت اتریوم نداشته است. در واقع، قیمت اتریوم در هفته گذشته بیش از 16 درصد کاهش یافته است. ادغام دومین ارز دیجیتال بزرگ را در رادار SEC قرار داده است، البته یک دستاورد فنی برای پروتکل اتریوم.

سایر سکه های برتر به طور قابل توجهی آسیب دیده اند. بر اساس گزارش CoinMarketCap، بایننس کوین (BNB) در 24 ساعت گذشته 2.39 درصد کاهش یافته است. سولانا و کاردانو نیز با زیان قابل توجهی عقب هستند. در 24 ساعت گذشته، حرکت 10 سکه رمزنگاری برتر نامشخص بوده است. تیم Cryptopolitan یک ساعت جامع روی هر سکه رمزنگاری نگه داشته و آنها را با دقت دسته بندی کرده است.

تصمیم آتی FOMC در مورد نرخ بهره تاثیر قابل توجهی بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اصلی خواهد داشت. با این حال، اکثر معامله گران رمزارز در حال حاضر افزایش 0.75٪ را پیش بینی می کنند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که افزایش ۷۵ بیت‌کوین به محض ارزش‌گذاری کامل، منجر به افزایش قیمت بیت‌کوین می‌شود.

اگر FOMC یک افزایش کمتر از 100 واحد پایه ارائه دهد، منطقی است که شاهد یک افزایش کوچک کمکی باشیم – اگر FOMC بخواهد کمتر از 75 واحد پایه افزایش داشته باشد، این می تواند بسیار بزرگ باشد، اگرچه این امر بسیار بعید به نظر می رسد.

جان تورو، رئیس تجارت در ایندیپندنت رزرو

در حالی که رشد اخیر دلار ممکن است خبر خوبی برای رهبران و مشاغل آمریکایی باشد، اما تأثیر معکوس بر بیت کوین داشته است. به گفته یک منبع، بیت کوین “بسیار حساس به افزایش نرخ است.” به عبارت دیگر، با بالا رفتن ارزش دلار، ارزش بیت کوین کاهش می یابد. از اول ژانویه، دلار 15.78 درصد رشد داشته است. نرخ فعلی دلار آمریکا در 20 سال گذشته مشاهده نشده است.

بازار کریپتو یک هفته طولانی است

تصمیم آتی فدرال رزرو در مورد نرخ FOMC فقط بر صنعت ارزهای دیجیتال تأثیر نمی گذارد – معامله گران در سراسر دنیا در تلاش هستند تا حرکات لحظه آخری را انجام دهند. تصمیم فدرال رزرو در بحبوحه یک هفته مملو از اقدام در عرصه سیاست اتخاذ می شود، به طوری که بانک ژاپن و بانک انگلستان هر دو قرار است روز پنجشنبه در مورد نرخ بهره صحبت کنند.

این بررسی ها ممکن است جرقه نوسانات بزرگی را در بازارهای جهانی ایجاد کند زیرا معامله گران در تلاش برای تعیین اینکه نرخ استقراض پس از افزایش قابل توجه اخیر توسط Riksbank و بانک کانادا به کجا خواهد رفت.