منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ظاهراً مدیر عامل و کارکنان بایننس برای اجتناب از قوانین ایالات متحده و بریتانیا نقشه کشیده اند

ظاهراً مدیر عامل و کارکنان بایننس برای اجتناب از قوانین ایالات متحده و بریتانیا نقشه کشیده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

رویترز تحقیقاتی را در مورد Binance و مدیر عامل آن Changpeng Zhao “CZ” انجام داد و به نظر می‌رسد که آنها کشف کرده‌اند که چگونه مدیرعامل و کارمندانش برای دوری از قانون‌گذاران در ایالات متحده و بریتانیا توطئه کردند.

وزارت دادگستری ایالات متحده در سال 2018 شروع به بررسی صرافی پولشویی کرد. CZ به ستوان ها اجازه داد تا یک صرافی جدید آمریکایی ایجاد کنند تا بایننس را از نظارت نظارتی محافظت کند.

به گزارش رویترز، این کار عمداً برای حفظ فاصله از مقامات انجام شده است. پس از انتخاب مدیر جدید توسط مدیرعامل در اواسط سال 2022، بیش از نیمی از کارکنان ایالات متحده استعفا دادند.

علیرغم تحریم های آمریکا علیه ایران، حداقل 29 میلیون دلار از طریق مبادله بین دو صرافی ارزهای دیجیتال ایرانی منتقل شده است. با این حال، ژائو در ملاء عام گفته است که زیردستان خود را خرد مدیریت نمی کند.

رویترز فکر می کند که او این شرکت را در اطراف خود به عنوان یک رهبر قدرتمند ایجاد کرده است که به رازداری، تمرکز بر تسلط بر بازار و حساس به مسائل عملیاتی کوچک اختصاص دارد.

با گسترش شرکت، CZ بر روی دو کشور متمرکز شد – اول چین، سپس ژاپن – علیرغم اینکه حق قانونی برای انجام تجارت در هیچ یک از آنها نداشت. رئیس Binance به کارگران دستور داد که در مورد محل کار و محل کار خود سکوت کنند.

رویترز می‌گوید، با گذشت زمان، این صرافی با غیرقانونی کردن پست‌های مربوط به محل سکونت کارگران در رسانه‌های اجتماعی، بحث در مورد شغل خود در ملاء عام، یا حتی پوشیدن هر گونه لباس یا لوازم جانبی با آرم Binance، کنترل ناشناس ماندن را سخت‌تر کرد. بزرگترین صرافی جهان با مبهم بودن در مورد موقعیت فیزیکی خود، از خود در برابر مقامات بین المللی محافظت کرده است.

چگونه بایننس ظاهراً همان نقشه را در بریتانیا طراحی کرد

بایننس همچنین سعی کرد از نظارت نظارتی در بریتانیا اجتناب کند. رویترز می‌گوید در سال 2020، یکی از مدیران بایننس برای فرار از بازرسی یکی از شرکت‌های تابعه بایننس در بریتانیا بر اساس قوانین جدید تامین مالی غیرقانونی، پیشنهاد کرد که یک سند شرکتی را به عقب برگرداند و ژائو این پیشنهاد را تایید کرد.

طبق درخواست Checkout.com، شریک پرداخت مستقر در لندن، یکی از زیرمجموعه های انگلیسی Binance در سه ماهه اول سال 2020، مسئولیت تراکنش های ارز فیات را بر عهده خواهد داشت.

یکی از کارمندان ابراز نگرانی کرد که این اقدام ممکن است یک مسیر کاغذی ایجاد کند که شعبه بریتانیا را به صرافی اصلی Binance متصل کند، که بایننس با افشا نکردن مکان آن از مقامات جهانی پنهان کرده است.

Zoe Wei، یکی از افسران استراتژی Binance، گفت که این اقدام می تواند بدون افشای عمومی روابط واحد بریتانیا با صرافی اصلی انجام شود. وی گفت که بایننس ممکن است بعداً این ویژگی را پاک کند و فضایی را برای آنها فراهم کند تا بتوانند مطابقت را رعایت کنند.

بایننس نمی‌توانست بدون تایید رسمی اداره رفتار مالی (FCA) یک فعالیت تنظیم‌شده انجام دهد. رگولاتور سال گذشته پس از این که به این نتیجه رسید که واحد دیگری در بریتانیا نمی تواند به اندازه کافی نظارت شود، محدودیت ها را اعمال کرد زیرا از ارائه جزئیات در مورد عملیات بورس و شخص حقوقی زیربنای صرافی اصلی خودداری کرد.

FCA مقررات سختگیرانه ای را برای بخش کریپتو برای مبارزه با پولشویی و تروریسم اعمال کرده بود. با این حال، مشاغلی که می توانند ثابت کنند که درهای خود را قبل از 10 ژانویه 2020 باز کرده اند، تا 12 ماه دیگر مجبور به ثبت نام نخواهند بود.

وی گفت که بایننس تا 10 ژانویه فرصت داشت تا رگولاتور را متقاعد کند که تجارت آنها در بریتانیا زودتر از زمان واقعی شروع به کار کرده است.

شرکت‌هایی که قبلاً تا آن تاریخ در بریتانیا تجارت مرتبط با ارزهای دیجیتال انجام می‌دادند، تا 10 ژانویه 2021 از ثبت نام در FCA معاف خواهند بود. رویترز می‌گوید که ژائو موافقت خود را برای طرح تاریخ‌گذاری عقب‌نشینی داده است و در این فرآیند FCA را فریب داده است.