منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • طرح اقدام اینترپل کره جنوبی برای دستگیری دو کوون

طرح اقدام اینترپل کره جنوبی برای دستگیری دو کوون

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کره جنوبی از اینترپل درخواست کرده است تا علیه بنیانگذار اکوسیستم Terra، Do Kwon، اخطار قرمز صادر کند. طبق این بیانیه، این حرکت در راستای یک طرح بزرگتر است تا اطمینان حاصل شود که رئیس Terra برای پاسخگویی به اتفاق ناگواری که در اکوسیستم رخ داده دستگیر می شود. در گزارشی که چندین منبع به اشتراک گذاشته اند، کره جنوبی قصد دارد روندی را برای قرار گرفتن دو کوون در لیست قرمز نهایی کند.

کره جنوبی پاسپورت دو کوون را باطل کرد

این گزارش مدعی است که کره جنوبی همچنین خواهان لغو گذرنامه او و سایر جزئیات مشترک است. لیست قرمز شامل لیستی از افراد در سراسر جهان است که توسط اینترپل تحت تعقیب هستند. این افراد معمولاً فراری در نظر گرفته می شوند که پرونده هایی مانند دو کوون برای پاسخگویی دارند یا برای جنایات تحت تعقیب هستند.

در حال حاضر، رئیس Terra در لیست قرار نگرفته است. چند روز پیش، دادستانی در کره جنوبی رسما حکمی را علیه دو کوون صادر کرد. در این حکم، دادستان مدعی شد که او برخی از قوانین را نقض کرده است. علاوه بر این، تماس هایی برای ضبط پاسپورت وی نیز وجود داشته است. وقتی حکم صادر شد، پلیس به دنبال رئیس Terra در آدرس خانه اش در سنگاپور گشت اما نتوانست او را در آنجا پیدا کند.

دو کوون گفتگو با دولت ها را پیشنهاد می کند

پس از اینکه مقامات تأیید کردند که او در هیچ کجای کشور یافت نمی شود، دو کوون در توییتر نوشت که او فراری نیست. وی خاطرنشان کرد که اگر هر دولتی خواهان گفتگو باشد، او و تیمش آماده گفتگو با آنها هستند زیرا فعالیت های آنها در طول سال ها مستقیم بوده است. Terra از زمانی که در سال 2020 راه اندازی شد، با استیبل کوین و ترا توکن دارایی های دیجیتال بومی اکوسیستم در بازار بوده است. این اتفاق ناگوار در ماه می پس از از دست دادن استیبل کوین روی داد که منجر به سقوط گسترده آن شد. در هفته های بعد، بیش از میلیاردها دلار از ارزش توکن پاک شد.

پس از فروپاشی، مقامات در سراسر جهان شروع به بررسی فعالیت های شرکت و مدیران آن کردند. پس از یک شکایت علیه این شرکت در شمال کالیفرنیا، دانیل شیم، مدیر اجرایی و بنیانگذار آن، توسط دادستانی در کره جنوبی دستگیر شدند. این کشور همچنین یک واحد جرم و جنایت جدید را برای بررسی فعالیت های شرکت در جریان این موضوع راه اندازی کرد. Do Kwon ادعا کرده است که هر چیزی ماهیتی منجر به فروپاشی شده است، با رئیس Terra ادعا می کند که او نیز مقداری از دارایی خالص خود را در این تصادف از دست داده است.