منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • طرح‌های معرفی روبل دیجیتال قانون‌گذاران روسی را ناراحت می‌کند

طرح‌های معرفی روبل دیجیتال قانون‌گذاران روسی را ناراحت می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • برنامه های جاری برای معرفی روبل دیجیتال به فضای مالی روسیه سوالاتی را ایجاد می کند.
  • قانونگذاران نسبت به خطراتی که ممکن است برای موسسات مالی و اقتصاد ایجاد کند، محتاط هستند.

قانونگذاران روسی اخیراً نگرانی خود را در مورد اجرای روبل دیجیتال ابراز کردند. به گفته کمیته بازار مالی، ریسک هایی را متوجه بازارهای مالی روسیه خواهد کرد.

به این ترتیب، ممکن است به دلیل رقابت ناقص، خطری برای تداوم خدمات بانکی باشد. علاوه بر این، دارایی های دیجیتال خطرات نظارت و امنیت متعددی را به همراه دارند. این کمیته از بانک مرکزی روسیه درخواست کرد تا در مورد این موضوع بیشتر فکر کند و گزینه های خود را بسنجید.

قانونگذاران پس از طرحی که توسط دومای دولتی در مورد این موضوع به بانک مرکزی ارائه شد، به این موضوع پاسخ دادند. این پیش نویس که تا سال 2024 سیاست های پولی جهت گیری های اصلی نام داشت، بر انتظارات کمیته دومای ایالتی متمرکز بود. این احتمالاتی را که ممکن است با دارایی دیجیتال روسیه همراه باشد برجسته کرد. همچنین در مورد سیاست های مالی مسکو در مقیاس بلندمدت عمیق شد. علاوه بر این، نتایجی را که در رابطه با روبل دیجیتال انجام داد، وضوح بیشتری به ارمغان آورد.

قابل ذکر است که این کشور در خط مقدم پذیرش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در سطح جهانی قرار دارد. ممکن است بعد از چین دومین کشوری باشد که با موفقیت چشم انداز CBDC را آشکار می کند.

طرح معرفی دارایی دیجیتال

بانک روسیه در حال حاضر روی نمونه اولیه روبل دیجیتال کار می کند. توسعه آن باید در دسامبر 2021 به پایان برسد و راه اندازی طولانی مدت آن را آغاز کند. پس از آن، امیدوار است که برنامه های آزمایشی را آغاز کند که به نظارت بر قابلیت استفاده آن در بازار کمک کند. علاوه بر این، این حرکت راهی عالی برای مقابله با پذیرش انبوه روبل دیجیتال است.

این بانک انتظار دارد که دارایی دیجیتال چندین شرایط را برای راه اندازی موفقیت آمیز خود برآورده کند. از جمله این است که سکه نباید با افزایش آن تورم را نامتعادل کند. این عامل تضمین می کند که اقتصاد روسیه دچار افت بیشتر نشود.

همچنین باید مبادلات راحت بین آن و سایر اشکال روبل حفظ شود. این بانک در حال تلاش برای یک دوره آزمایشی گسترده از دارایی دیجیتال خود در فضای مالی است تا بهبودهای لازم را انجام دهد. بنابراین، امیدوار است که یک یا چند سال در این زمینه برای اطمینان از عملکرد آن طول بکشد. بانک مسئول کارمزد تراکنش های مربوط به روبل دیجیتال خواهد بود.

عدم تمایل نمایندگان مجلس در پذیرش روبل دیجیتال

نگرانی اصلی تأثیرات ارز بر موسسات مالی در داخل کشور است. قانونگذاران نگران سودی هستند که خدمات مالی مانند بانک ها از فرآیندهای خود جمع می کنند. روبل دیجیتال به عنوان یک رقیب مطمئن برای این خدمات خواهد بود و اهرم بانکی گسترده را حذف می کند.

با این وجود، این موضوع تنها موردی نیست که در شکایات ارائه شده مطرح شده است. آنها همچنین نگران رویه های نظارتی برای تنظیم سکه بودند که بر دوش دولت می افتد.

با این حال، شهروندان روسیه دارایی های دیجیتال را به ارزهای فیات ترجیح می دهند. از یک جهت، روبل دیجیتال ممکن است تأثیر مثبتی بر اقتصاد کشور داشته باشد. مردم می توانند با استفاده از روبل دیجیتال بیشتر به جای اینکه به دنبال ارزهای دیجیتال در بازار باشند، تعامل بیشتری داشته باشند. همچنین، تصویب انبوه آن برخی از تهدیدات قانون‌گذاران را از بین می‌برد.