منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صورتحساب رمزنگاری برای ایجاد روش پرداخت بیت کوین در اوکراین

صورتحساب رمزنگاری برای ایجاد روش پرداخت بیت کوین در اوکراین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • وزیر می گوید که رمزنگاری به زودی وسیله ای برای پرداخت در اوکراین خواهد بود
  • معاملات رمزنگاری نیز در اوکراین قانونی می شود

معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین گفته است که این کشور روی یک لایحه رمزنگاری کار می کند تا پرداخت های رمزنگاری شده در این کشور قانونی شود.

الکساندر برنیاکوف ، معاون وزیر ، هنگام صحبت با اظهار اطمینان خاطر اظهار داشت که پرداخت “با ارزهای رمزنگاری شده” در کشور از طریق پلتفرم هایی که امکان تبدیل رمزنگاری به فیات را دارند ، کاملا قانونی است.

برنیاکوف در مصاحبه ای که روز جمعه با نشریه مالی محلی Minfin انجام داد ، در مورد اسکناس رمزنگاری صحبت کرد. وی اظهار داشت که پیش نویس لایحه اوکراین در مورد دارایی های مجازی “به وضوح بیان می کند” که ارزهای رمزنگاری شده در کشور مناقشه قانونی ندارند و فقط خرید رمزنگاری را مجاز می دانند.

با این حال ، صورتحساب رمزنگاری به پردازنده های پرداخت محلی اجازه می دهد تا خدمات تبدیل رمزنگاری به فیات را برای پرداخت های ناشی از رمزنگاری ارائه دهند.

معاون وزیر ، در طول مصاحبه ، همچنین فاش کرد که لایحه رمزنگاری روند تجارت و گزارشگری ارزهای رمزنگاری شده را مشروعیت می بخشد. او گفت انتظار می رود که یک بازار کامل از خدمات واسطه ای برای پرداخت کالا توسط ارزهای رمزنگاری شده ، ذخیره و مبادله آنها وجود داشته باشد.

هنگامی که وزارت اوکراین تصویب لایحه رمزنگاری را توصیه کرد

در ژوئیه ، وزارت تحول دیجیتال تصویب پیش نویس لایحه “در مورد دارایی های مجازی” را در کشور در طول قرائت دوم لایحه توصیه کرد.

در آن زمان ، بانک الکترونیکی محلی اعلام کرد که قصد دارد یک کارت بدهی با معاملات بیت کوین (BTC) راه اندازی کند.

ولادیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین نیز ماه گذشته قانون دیگری را در رابطه با ارزهای دیجیتالی امضا کرد که از آن با عنوان قانون خدمات پرداخت یاد می شود. این قانون به طور رسمی به بانک مرکزی اوکراین امکان داد تا ارز دیجیتال بانک مرکزی ، hryvnia دیجیتال را منتشر کند.

این قانون همچنین مستلزم همکاری نزدیک بین بانک مرکزی اوکراین و استارتاپ های محلی در بازار پرداخت با در نظر گرفتن تقاضای بخش خصوصی است.

همچنین در برهه ای از سال ، وزارت تحول دیجیتال اوکراین با بنیاد توسعه ستارگان مشارکت کرد تا به طور مشترک یک استراتژی برای دارایی های دیجیتال و زیرساخت CBDC توسعه دهند.