منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صندوق بازنشستگی بزرگ کره جنوبی شایعه سرمایه گذاری بیت کوین ETF را تکذیب کرد

صندوق بازنشستگی بزرگ کره جنوبی شایعه سرمایه گذاری بیت کوین ETF را تکذیب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

خرابی TL/DR

  • اتحادیه اعتباری معلمان کره هرگونه طرح سرمایه گذاری در ETF با پشتوانه بیت کوین را رد می کند.
  • شایعه شده بود که این شرکت تا سال 2022 در ETF های بیت کوین سرمایه گذاری خواهد کرد.
  • این سرمایه گذاری شایعه شده باعث افزایش بیشتر قیمت BTC در حال حاضر افزایش می شود.

اتحادیه اعتبار معلمان کره، که بزرگترین انجمن کمک های متقابل در کره جنوبی است، شایعات را تکذیب کرد سرمایه گذاری در ETF های Spot با پشتوانه بیت کوین این سازمان مسئول بیش از 34 میلیارد دلار دارایی است و یکی از بزرگترین سرمایه گذاران نهادی در کشور است.

اوایل امروز، توییتر مملو از شایعاتی بود مبنی بر اینکه KTCU قرار است تا سه ماهه اول سال 2022 در یک ETF مرتبط با بیت کوین سرمایه گذاری کند. این شایعه از گزارشی که توسط Korea Economic Daily منتشر شد، یک پورتال خبری بزرگ محلی آغاز شد.

از آنجایی که گمانه زنی ها در حال تبدیل شدن به یک جنون ویروسی در رسانه های اجتماعی بود، KTCU بیانیه ای عمومی ارائه کرد. انکار هر گونه طرح ارتباط با بیت کوین یا هر رمزنگاری دیگر.

KTCU در بیانیه رسمی خود گفت: “KTCU هرگز سرمایه گذاری در ETF مربوط به بیت کوین را بررسی نکرده است و هرگز برنامه ای برای انجام این کار نخواهد داشت.”

بیت کوین ETF
شایعه سرمایه گذاری KTCU بیت کوین ETF

چرا این یک معامله بزرگ برای ETF های بیت کوین بود؟

KTCU، به عنوان یک صندوق بازنشستگی پیشرو در کره جنوبی، همیشه هدف خود را برای اطمینان از مزایای مالی و رفاه معلمان حفظ کرده است. به همین دلیل است که شرکت معمولاً از هرگونه سرمایه گذاری ریسک گریز در گذشته اجتناب کرده است. بنابراین، دیدن سرمایه‌گذاری KTCU در ETF بیت‌کوین، شگفت‌انگیز بزرگ بود.

شایعات قبلی حاکی از آن بود که KTCU یک ETF نقطه ای مرتبط با بیت کوین ایجاد می کند تا سرمایه خود را در آن تخصیص دهد. با انجام این کار، KTCU اولین شرکت مدیریت دارایی کره ای خواهد بود که یک ETF مرتبط با بیت کوین راه اندازی می کند.

هفته گذشته، اولین ETF بیت کوین در ایالات متحده از طریق بورس نیویورک شروع به کار کرد، که بلافاصله منجر به ثبت بالاترین رکورد جدید بیت کوین شد. اولین ETF بیت کوین در ماه فوریه در کانادا تصویب شد که همچنین منجر به جهش گسترده در بازار ارزهای دیجیتال شد.

بنابراین، اگر شایعات در مورد سرمایه گذاری KTCU درست بود، ممکن بود شاهد رسیدن BTC به آن باشیم 100 هزار دلار مورد نظر زودتر از حد انتظار علامت گذاری کنید

همچنین این یک تغییر خوشایند برای سناریوی کلی ارز دیجیتال در کره جنوبی خواهد بود. این کشور همیشه یک موضع نسبتاً سختگیرانه در قبال رمزارزها حفظ کرده است. اگرچه صرافی‌های ارز دیجیتال دارای مجوز قانونی برای فعالیت در کره جنوبی هستند، اما بخشی از یک سیستم نظارتی بسیار دقیق هستند. ماه گذشته دولت فقط این را گزارش کرد 28 مبادله الزامات اولیه برای تجارت کریپتو در کشور را برآورده کرد.

ممکن است KTCU به این زودی ها روی کریپتو سرمایه گذاری نکند، اما مطمئناً ما بسیاری از اخبار EFT مرتبط با بیت کوین را در سرفصل این سال، به خصوص پس از ProShare’s اولین فیلم پرفروش در نیویورک.