منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صرافی پولونیکس با پرداخت 10 میلیون دلار جریمه برای فعالیت رمزنگاری نشده ثبت نام کرد

صرافی پولونیکس با پرداخت 10 میلیون دلار جریمه برای فعالیت رمزنگاری نشده ثبت نام کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • صرافی Poloniex با پرداخت 10 میلیون دلار جریمه SEC موافقت کرد
  • پولونیکس اوراق بهادار غیرقانونی را به کاربران فروخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اعلام کرده است که صرافی Poloniex با پرداخت بیش از 10 میلیون دلار برای تسویه هزینه های استفاده از دارایی دیجیتالی آنلاین ثبت نشده موافقت کرده است.

این جریمه همچنین با صرافی Poloniex در ارتباط است و بستر معاملاتی را فراهم می کند که خرید و فروش اوراق بهادار دارایی های دیجیتال را تسهیل می کند.

SEC قبلاً کشف کرده بود که از ژوئیه 2017 تا نوامبر 2019 ، زمانی که Poloniex پلتفرم خود را فروخت ، صرافی Poloniex یک پلت فرم تجاری مبتنی بر وب را اداره می کرد که خرید و فروش دارایی های دیجیتال ، از جمله دارایی های دیجیتالی که قرارداد سرمایه گذاری بودند و بنابراین اوراق بهادار غیر از دارایی را تسهیل می کرد.

در یک دستورالعمل ، تنظیم کننده ها معتقد بودند که پلت فرم معاملاتی Poloniex با معیارهای “مبادله” مطابق قوانین اوراق بهادار مطابقت دارد.

SEC گفت که این امر به این دلیل است که پلت فرم معاملاتی وسایل غیر اختیاری را برای تعامل و اجرای سفارشات تجاری از طریق استفاده ترکیبی از وب سایت Poloniex ، دفترچه سفارشات و موتور معاملاتی Poloniex فراهم کرده است.

نقض مبادله پولونیکس

با این حال ، Poloniex نه به عنوان بورس اوراق بهادار ملی ثبت نام کرد و نه بر اساس معافیت از ثبت نام در هر زمان فعالیت کرد و عدم انجام آن ، نقض بند 5 قانون مبادله بود.

همچنین ، کارکنان Poloniex به طور داخلی اظهار داشتند که آنها می خواهند پولونیکس در تلاش برای افزایش سهم بازار در معامله دارایی های دیجیتالی جدید در پلت فرم معاملاتی Poloniex ، از جمله دارایی های دیجیتالی که تحت آزمایش Howey اوراق بهادار محسوب می شوند ، “تهاجمی” باشد.

علاوه بر این ، صرافی تعیین کرد که همچنان به کاربران پلت فرم معاملاتی Poloniex این امکان را می دهد تا دارایی های دیجیتالی خود را مبادله کنند که با توجه به پاداش های تجاری که Poloniex ارائه می دهد ، “ریسک متوسط” محسوب می شود.

پولونیکس هزینه خودخواهی را پرداخت می کند

کریستینا لیتمن ، رئیس واحد سایبری بخش اجرای SEC ، گفت که Poloniex با افزودن اوراق بهادار دارایی دیجیتال در مبادله ثبت نشده خود ، سود بیشتری را نسبت به رعایت قوانین فدرال اوراق بهادار انتخاب کرد.

وی خاطرنشان کرد که این صرافی سعی کرد رژیم نظارتی SEC را دور بزند ، که در هر بازار برای گرد هم آوردن خریداران و فروشندگان اوراق بهادار صرف نظر از فناوری کاربردی اعمال می شود.

پولونیکس بدون پذیرش یا تکذیب یافته های SEC ، با ورود دستور توقف موافقت و موافقت کرد مبلغ 8،484،313 دلار ، سود پیش داوری 403،995 دلار و جریمه مدنی 1.5 میلیون دلار در مجموع 10،388،309 دلار بپردازد.