منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شکل فعلی استیبل کوین ها برای استفاده در اقتصاد واقعی مناسب نیست: ECB

شکل فعلی استیبل کوین ها برای استفاده در اقتصاد واقعی مناسب نیست: ECB

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طبق آخرین یافته‌هایی که در یک گزارش مفصل توضیح داده شده است، ECB می‌گوید که استیبل کوین‌ها برای استفاده در اقتصاد واقعی مناسب نیستند و به عنوان نوعی پرداخت مؤثر نیستند. تحقیقات بانک مرکزی اروپا (ECB) گسترش صنعت ارزهای دیجیتال در ده سال گذشته و تهدیداتی را که برای سیستم مالی فعلی ایجاد می کند، بررسی می کند.

نقش کلیدی استیبل کوین ها در اکوسیستم کنونی در بخشی از مقاله اختصاص داده شده به این موضوع پوشش داده شد. استیبل کوین ها نقش مهمی در تامین نقدینگی به اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) دارند و به طور فزاینده ای برای اتصال چندین شبکه بلاک چین استفاده می شوند.

این گزارش در ادامه به بررسی اینکه آیا این استیبل کوین‌ها می‌توانند در سیستم مالی تثبیت شده قرار بگیرند یا خیر، به این نتیجه رسید که شکست اخیر اکوسیستم‌های پایدار الگوریتمی مانند Terra، همراه با فقدان نظارت نظارتی، به اثرات احتمالی فروپاشی این استیبل کوین‌ها اشاره دارد. در فروشگاه.

زمانی که بازار ارزهای دیجیتال در ماه مه سقوط کرد، این فقط استیبل کوین های الگوریتمی نبودند که با مشکل مواجه شدند. حتی تتر استیبل کوین متمرکز (USDT) به طور موقت پیوند خود را از دست داد و جریان خروجی حدود 10 درصد را تجربه کرد.

استیبل کوین ها یک تهدید احتمالی برای ثبات سیستم مالی هستند

بر اساس این گزارش، هیئت ثبات مالی (FSB) و ECB جدیدترین تحقیقات نشان می دهد که اندازه و ساختار بازارهای دارایی های رمزنگاری به سرعت در حال تغییر است. اگر روند فعلی ادامه یابد، دارایی های رمزنگاری تهدیدی برای ثبات سیستم مالی خواهد بود.

بنابراین، کنترل و تنظیم بازارهای دارایی های رمزنگاری به اندازه کافی مهم است. در غیاب مداخله نظارتی سریع، اختلالات در بازارهایی که دارایی‌های رمزنگاری شده به کار می‌روند می‌تواند بر بازارهای مالی تنظیم‌شده تأثیر بگذارد.

استیبل کوین ها نیز توسط بانک مرکزی اروپا به عنوان یک گزینه پرداخت قابل قبول رد شدند و دلیل آن این است که سرعت، هزینه و شرایط و ضوابط بازخرید نشان داده است که آنها برای استفاده در پرداخت های اقتصاد واقعی کافی نیستند.

برای اطمینان از اینکه استیبل کوین ها ثبات مالی کشورهای اروپایی را به خطر نمی اندازند، ECB اجرای اقدامات نظارتی و نظارتی مناسب را پیشنهاد کرد. با این حال، این گزارش اشاره کرد که نفوذ بازار استیبل کوین در منطقه به دلیل عدم فعالیت قابل توجه در بازارهای استیبل کوین توسط ارائه دهندگان خدمات پرداخت اروپایی محدود شده است.

بانک مرکزی اروپا می خواهد صدور استیبل کوین را به موسسات پول الکترونیکی و موسسات اعتباری محدود کند تا از هزینه های میلیاردها دلاری سرمایه گذاران مانند Terra جلوگیری کند.