منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شکست های حقوقی و شکایت حقوقی FTX را متزلزل می کند زیرا استراتژی دفاعی بنیانگذار خنثی می شود

شکست های حقوقی و شکایت حقوقی FTX را متزلزل می کند زیرا استراتژی دفاعی بنیانگذار خنثی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس حکم دادگاه از روز جمعه، سام بنکمن-فرید درخواست او برای دریافت اسناد از شرکت حقوقی Fenwick & West LLP به عنوان بخشی از استراتژی دفاعی خود در پرونده کلاهبرداری فدرال خود را رد کرده است. Bankman-Fried به دنبال این اسناد برای حمایت از ادعای خود مبنی بر اتکا به مشاوره حقوقی در حین شرکت در فعالیت هایی بود که به خاطر آنها در حال حاضر تحت پیگرد قانونی قرار دارد.

تیم حقوقی Bankman-Fried با لوئیس کاپلان، قاضی ناحیه ایالات متحده، که بر این پرونده نظارت دارد، مراجعه کردند و از دادستان خواستند اسناد به دست آمده از Fenwick & West را تحویل دهد یا اجازه دهد که آنها مستقیماً از طریق احضاریه به دست آیند. با این حال، قاضی کاپلان این درخواست را رد کرد و اظهار داشت که این یک “اکسپدیشن ماهیگیری” بدون توجیه کافی خواهد بود.

تیم دفاعی قصد داشت استدلال کند که Bankman-Fried به توصیه های ارائه شده توسط Fenwick & West برای مقابله با ادعاهای دادستان مبنی بر نقض عمدی قانون اتکا کرده است. مشاور این شرکت حقوقی موضوعات مختلفی از جمله استفاده از برنامه‌های پیام‌رسان رمزگذاری‌شده، وام‌های چند میلیون دلاری به مدیران FTX و پیروی از مقررات بانکی ایالات متحده را پوشش می‌دهد، که وکلای بانکمن-فرید معتقدند برای اتهامات وارده به مشتری آنها بسیار مهم است.

بانکمن-فرید با دو محاکمه جنایی مرتبط با ادعای دخالت او در یک طرح کلاهبرداری پیچیده روبرو است. گفته می شود که این طرح شامل اختلاس میلیاردها دلار از وجوه مشتریان FTX است که گفته می شود برای سرمایه گذاری های پرخطر، هزینه های شخصی و کمک های مالی استفاده می شود. این اتهامات جنایی مورد بررسی دقیق FTX و عملیات آن قرار گرفته است.

FTX برای بازپس گیری میلیون ها دلار از شرکت های سرمایه گذاری شکایت می کند

در یک اقدام قانونی جداگانه، FTX یک شکایت در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای ناحیه دلاور در تلاش برای بازیابی بیش از 700 میلیون دلار از شرکت های سرمایه گذاری مرتبط با این شرکت آغاز کرده است. این شکایت K5 Global، Mount Olympus Capital، SGN Albany Capital، نهادهای وابسته به آنها و مالکان K5 مایکل کیوز و برایان باوم را هدف قرار می دهد.

FTX ادعا می کند که وجوه از شرکت وابسته به آن، Alameda Research، از طریق شرکت های پوسته به این نهادها منتقل شده است. صرافی به دنبال بازپس گیری وجوه به عنوان معاملات قابل اجتناب است. این شکایت در حالی مطرح می شود که FTX در حال حاضر به دلیل سقوط چشمگیر صرافی در حال ورشکستگی در دلاور است.

سقوط FTX نگرانی‌هایی را در میان سرمایه‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها ایجاد کرد و باعث شد تا عملیات آن بررسی دقیق‌تر شود. دخالت چهره‌های سرشناس مانند Bankman-Fried و ادعای سوء استفاده از وجوه مشتریان به بررسی دقیق پیرامون این پرونده افزوده شد.

در پاسخ به چالش‌های حقوقی فزاینده، Fenwick & West، شرکت حقوقی که قبلاً با Bankman-Fried مرتبط بود، به دنبال کمک حقوقی از Gibson، Dunn & Crutcher برای رسیدگی به بررسی دقیق خود در مورد رابطه خود با FTX است.