منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شکست شوکه کننده آرژانتین در جام جهانی 2022 به نشانه هواداران فوتبال

شکست شوکه کننده آرژانتین در جام جهانی 2022 به نشانه هواداران فوتبال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس داده‌های CoinGecko، همزمان با رویارویی آرژانتین با عربستان سعودی در جام جهانی فوتبال در روز سه‌شنبه، ارزش توکن طرفداران رمزنگاری ARG اتحادیه فوتبال آرژانتین به شدت کاهش یافت و از حدود 7.20 دلار در ابتدای بازی به 4.96 دلار کاهش یافت.

قیمت ARG از زمان پایان مسابقه اندکی به حدود 5.36 دلار افزایش یافته است. این توکن در 24 ساعت گذشته 18 درصد کاهش یافته است. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که ARG هنوز 17 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است و تنها چهار روز پیش به بالاترین قیمت خود یعنی 9.19 دلار رسید.

با این حال، شکست آرژانتین آنقدر شدید بود که بسیاری از هواداران تصمیم گرفتند توکن های خود را که توسط شرکت رمزنگاری Chiliz با همکاری رسمی اتحادیه فوتبال آرژانتین تولید و در صرافی Chiliz Socios راه اندازی شده بود، بفروشند.

توکن ERC-20 سازگار با اتریوم ARG

ARG نوع خاصی از توکن ERC-20 سازگار با اتریوم است. طرفداران ابتدا باید توکن CHZ Chiliz را خریداری کنند که در دو هفته گذشته 33 درصد کاهش یافته است تا بتوانند آن را با هر توکن دیگری در Socios تعویض کنند. ARG و فن‌های مشابه به دارندگان هیچ نوع وضعیت سهامدار یا سهمی در مالکیت تیم نمی‌دهند.

پس چرا از ARG استفاده می شود؟ شرکت Chiliz ادعا می‌کند که دارندگان توکن‌های طرفداران به «دایره ایمن و انحصاری داخلی از طرفداران» و توانایی رأی دادن در مورد «تصمیم‌های تحت رهبری طرفداران» دسترسی دارند.

طبق وب‌سایت چیلیز، هرچه یک طرفدار توکن‌های بیشتری داشته باشد و رای بیشتری داشته باشد، رتبه نفوذ آن طرفدار بیشتر می‌شود، و آنها را از طریق چندین دسته پاداش به سمت بالا می‌برد تا زمانی که به بالاترین مزیت‌های VIP ارائه شده دسترسی داشته باشند.

همچنین این احتمال وجود دارد که برخی از هواداران از توکن هایی مانند ARG به عنوان وسیله ای مخفی برای شرط بندی بر روی برد یا شکست یک تیم استفاده کنند، به این امید که قیمت توکن پس از یک پیروزی افزایش یابد.

تاثیرات پیروزی عربستان بر بازار NFT

پیروزی عربستان سعودی بر بازار NFT تأثیر گذاشته است زیرا مخالفان با شکست آن سازگار می شوند. فروش مجموعه NFT اتریوم با نام The Saudis که در ماه جولای معرفی شد و ارتباطی با تیم فوتبال ندارد، در روز سه شنبه کمی افزایش یافت. به نظر می‌رسد آواتارهایی که شبیه عکس‌های نمایه هستند، «مشتق» نامرتبط از NFT‌های CryptoPunks هستند.

پس از پیروزی عربستان سعودی، 52 NFT از این مجموعه در OpenSea با قیمت متوسط ​​0.2 ETH یا تقریباً 280 دلار فروخته شد. قیمت کف مجموعه قبلاً از اوج روزانه خود یعنی تقریباً 0.31 ETH به 0.24 ETH در OpenSea کاهش یافته است که نشان می دهد این پمپ کوچک زودگذر بوده است. چند ساعت پس از پیروزی عربستان سعودی، حجم فروش به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود.

تعداد بسیار کم فروش قبل از اوج در اوایل روز سه‌شنبه، افزایش 1200 درصدی حجم معاملات در 24 ساعت را نشان می‌دهد. تنها 21.75 ETH یا حدود 24000 دلار برای مجموعه در روز گذشته در همه بازارها مبادله شده است. علاوه بر این، طبق آمار Gem، OpenSea بازار NFT است که بیشترین تعداد NFT عربستانی برای فروش ارائه شده است (180) در زمان نوشتن.

چه رسمی و چه غیر رسمی، مجموعه‌های NFT و ارزهای دیجیتال با نام‌های واقعی می‌توانند با افزایش حجم یا قیمت زمانی که این نام‌ها خبرساز شوند، تجربه کنند. نمونه ای از این موضوع این است که چگونه NFT های جانی دپ در طول محاکمه گسترده اش علیه همسر سابقش امبر هرد افزایش یافت.

اما این افزایش در حجم و قیمت اغلب چیزی بیش از یک لحظه زودگذر نیست. به عنوان مثال، NFT های دپ، حجم معاملات ثابتی را تجربه نکردند و هم قیمت و هم حجم آنها به سرعت به سطوح قبل از افزایش قیمت بازگشت.