منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت VC Pantera پیش بینی سال 2023 را خلاصه می کند. می گوید DeFi آماده است تا بازار کریپتو را در اختیار بگیرد

شرکت VC Pantera پیش بینی سال 2023 را خلاصه می کند. می گوید DeFi آماده است تا بازار کریپتو را در اختیار بگیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Pantera Capital، یک سرمایه گذاری متمرکز بر رمزارز با حدود 3.8 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود، پیش بینی سال 2023 خود را خلاصه کرد و اعلام کرد که تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) آینده است و بازار کریپتو را در اختیار خواهد گرفت.

سال گذشته شاهد آغاز بازار نزولی بودیم، با پیشرفت آن که توسط فجایع و شکست‌های مالی متعدد تشدید شد – مانند سقوط چند میلیارد دلاری FTX در تمرکز و تشکیل پرونده ورشکستگی جنسیس که فقط هفته گذشته رخ داد.

دن مورهد – مدیرعامل و مدیر سرمایه‌گذاری Pantera – در نامه سرمایه‌گذار پیش‌بینی‌شده‌اش «سال آینده» با افتخار اعلام کرد که این شرکت سه «زمستان رمزنگاری» گذشته را در مدیریت ماهرانه صندوق بلاک چین پشت سر گذاشته است.

اگرچه هر رویداد ممکن است فاجعه بار در نظر گرفته شود، برای مثال کوه Gox را در نظر بگیرید. این سقوط به مراتب بزرگتر از امروز FTX بود، زیرا در زمان سقوط 85 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد، و با این حال، بلاک چین همچنان موفق به بازیابی شد. این یک فناوری انقلابی است که تازه سفر خود را آغاز کرده است – بدون شک از این مشکلات جان سالم به در خواهد برد.

دن مورهد

دیفای در سال 2023

جوی کروگ، مدیر ارشد سرمایه گذاری Pantera نیز پیش بینی می کند که ریل های مالی جهان در نهایت با استفاده از قراردادهای هوشمند به شبکه های بلاک چین تبدیل خواهند شد. با این حال، او خاطرنشان کرد که سؤالات مهم این است که چگونه فضای بلاک چین می تواند این انتقال را انجام دهد و برای رسیدن به هدف چه باید کرد.

او تشخیص داد که سیستم‌های مقیاس‌پذیری کارمزد تراکنش‌ها در بلاک چین اتریوم را به کمتر از 10 سنت کاهش داده‌اند. همچنین، Krug پیش‌بینی می‌کند که از طریق ارتقاء آتی به اتریوم و توسعه‌های پروتکل برای ابزارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم، این هزینه‌ها بیشتر به حدود 1 سنت کاهش می‌یابد و صرافی‌های غیرمتمرکز را قادر می‌سازد تا با صرافی‌های متمرکز بزرگ‌تر رقابت کنند.

به گفته کروگ، هدف نهایی کریپتو جهانی است که در آن کاربران بتوانند به راحتی از طریق برنامه های موجود در تلفن خود به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) دسترسی داشته باشند. این کارمزد کمتر، نقدینگی جهانی و بازارهای 24 ساعته – بدون بانک یا دلال را برای آنها فراهم می کند. با این حال، دستیابی به این امر مستلزم راه‌حل‌هایی برای مسائل مختلف است که در دو حوزه مجزا قرار می‌گیرند: بهبود نقدینگی DeFi و ساده‌سازی استفاده از آن برای بازیکنان جدید در فضای کریپتو.

همچنین، مدیر ارشد سرمایه گذاری بر اهمیت جذب سرمایه نهادی بیشتر به DeFi با معرفی متولیان فدرال یا ایالتی که از اتریوم پشتیبانی می کنند، تاکید کرد. علاوه بر این، ترکیب نقدینگی در زنجیره‌های متعدد و لایه‌های ۲ و استخرهای نقدینگی، سیستمی را ایجاد می‌کند که در آن اپلیکیشن‌ها می‌توانند پس از ارسال معاملات خود، قیمت‌گذاری رقابتی و اجرا را اسکن کنند. در حالی که این نوع تجمع مستلزم ساخت پل های زنجیره ای ایمن است، با وجود موجی از سوء استفاده ها برای همین پل ها، هنوز هم قابل دستیابی است.

کروگ همچنین بیان کرد که طراحی UX و تجربه کاربری در فضای DeFi بهبود یافته است، با این حال کیف پول‌های رمزنگاری همچنان به بهینه‌سازی نیاز دارند. علاوه بر طراحی UX ساده، کاهش کارمزدهای معاملاتی که همیشه با اتر (ETH) پرداخت می‌شود، صرف نظر از دارایی مورد معامله، و گسترش رمپ‌های فیات روی رمپ می‌تواند برای دسترسی بیشتر به فضای DeFi بسیار ارزشمند باشد.