منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت چینی سیستم پرداخت استیبل کوین و CBDC را راه اندازی کرد

شرکت چینی سیستم پرداخت استیبل کوین و CBDC را راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک سیستم پرداخت جدید که با استیبل کوین ها و CBDC ها سازگار است اکنون توسط یک شرکت چینی به نام Red Date Technology در حال توسعه است.

آنچه Red Date Tech قصد دارد با این سیستم انجام دهد

این سیستم جدید به‌عنوان مجرای بانک‌های مرکزی برای انتقال و مبادله ارزهای رمزنگاری‌شده تحت نظارت عمل می‌کند و اخیراً در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سوئیس اعلام شد.

سیستم جدید که با بخش خصوصی کار می‌کند و توسط Red Date Technology ساخته می‌شود، به عنوان شبکه جهانی پرداخت دیجیتال (UDPN) شناخته می‌شود. این برخلاف شبکه رقیب ریپل است که در درجه اول به بانک های مرکزی خدمت می کند.

بر اساس این انتشار، تعدادی از موسسات مالی برجسته از جمله HSBC، Deutsche Bank و Standard Chartered برای شرکت در مرحله آزمایشی این پروژه انتخاب شده اند.

استیبل کوین هایی که در مرحله آزمایش استفاده می شوند مخفی هستند و به صورت عمومی منتشر نشده اند. بر اساس وایت پیپر برای UDPN، شبکه فقط CBDCها و استیبل کوین هایی را می پذیرد که توسط ارز فیات تنظیم و پشتیبانی می شوند به عنوان روش های پرداخت. ارزهای رمزنگاری شده زنجیره عمومی کنترل نشده مانند بیت کوین را نمی پذیرد.

با توجه به وایت پیپر این پروژه، UDPN نه یک بلکه با دو استیبل کوین مجزا راه اندازی می شود و تجاری سازی آزمایشی قرار است در اواسط سال انجام شود.

علاوه بر این، هشت آزمایش دیگر برای اثبات مفهومی در شبکه انجام خواهد شد. این آزمایش ها شامل مواردی مانند صدور و گردش CBDC، استفاده از UDPN به عنوان دروازه پرداخت برای تجارت الکترونیک و غیره خواهد بود. با این حال، کسب و کار به سختی در حال کار بر روی ایجاد UDPN برای حدود دو سال در این مرحله بوده است.

چین یک بازار ملی NFT راه اندازی خواهد کرد

این خبر در میان هیجان بازار NFT چین منتشر شده است. در بیشتر بخش های دو سال گذشته، NFT ها در بین معامله گران چین بسیار محبوب بوده اند. با این حال، این محبوبیت به شکلی که در سایر نقاط جهان داشته است، به خود نگرفته است.

طبق قوانین چین، توکن‌های غیرمالی (NFT) را نمی‌توان با استفاده از ارزهای مجازی در داخل کشور به‌دست آورد و خود توکن‌ها به عنوان NFT نامیده نمی‌شوند، بلکه به عنوان مجموعه‌ای دیجیتال نامیده می‌شوند.

چین چند هفته پیش اعلام کرد که اولین پلتفرم توکن غیرقابل تعویض دولتی (NFT) خود را ایجاد خواهد کرد. این آخرین نمایش از پذیرش فناوری است که در یک منطقه خاکستری قانونی در داخل قوانین سختگیرانه معروف کشور در مورد ارزهای دیجیتال ساکن شده است.

بر اساس گزارشی که توسط منبع خبری دولتی چین منتشر شده است، این پلتفرم توسط سه سازمان مختلف مدیریت می شود که دو مورد از آنها توسط دولت و یکی از آنها یک شرکت خصوصی است. این سازمان ها عبارتند از China Technology Exchange، Art Exhibitions China و Huban Digital.

چینی برای “پلتفورم تجارت دارایی دیجیتال”، این صرافی برای بیش از تجارت کالاهای فیزیکی استفاده خواهد شد. همچنین فروش و خرید حق چاپ دیجیتال و حقوق مالکیت را تسهیل می کند.